9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Bipolar Hastalarının Özürlülük Raporu ?

Karar Dönemi

Standart Bipolar Hastalarının Özürlülük Raporu ?

Merhaba arkadaşlar. Nişanlım 7 aydır bipolar tedavisi görüyor. kendisi %40 özürlülük raporu almak istiyormuş. Haftaya kontrolu var. Doktor ile görüşeceğim diyor. bilmiyorum doktor verir mi. bu rapor hakkında bilgisi olan kişiler var mı ?
    Ayrı Gezen Yürek Değil Beden......

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

7 ay kısa bir süre. Sürekli gittiği, teşhisi koyan ve uzun süre gittiği doktordan istemesi ve heyete girmeden o hastanenin psikiyatri uzmanından randevu alıp isteği onla görüşmesi faydalı olur öncelikle. Bu oranlar değişiyor. 2008 veya 2009 du galiba, tedaviyle kısmen düzelen bipolar yüzde 30 du ki; 40 altında alacaksa bence hiç almasın.

Bakmıştım ama 2013 mü 2014 e mi baktım hatırlamıyorum ; o yüzden emin değilim ama kısmen düzelen bipolar 40 düzelmeyen 70 galiba. Araştırabilirsiniz netten güncel işgücü kaybı oranlarını.

Sağlık kurulu verir mi vermez mi 7 aya ben de bilmiyorum.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Karar Dönemi

Dediğiniz gibi doktorla görüşmesi daha iyi olacak sanırım. Dün İşkur ile görüşmüş kamuda özürlü kadrosunda ilanlar var demiş. Bakalım sonuc ne olacak.

Slm umut benim eşimde bipolar 10 yildir şu anda boşanma arefesindeyiz nişanlin nasil oldu toparlayabildimi kendisini hastaneden çiktimi

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı umutturask Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dediğiniz gibi doktorla görüşmesi daha iyi olacak sanırım. Dün İşkur ile görüşmüş kamuda özürlü kadrosunda ilanlar var demiş. Bakalım sonuc ne olacak.
    İşkurada kamu özürlü işçi alımına başvurması için işkur kaydının, raporuyla birlikte özürlü kaydının yapılması gerekli. Özel sektörde sıkıntılar doğurabilir bu kayıt. Engelli çalıştırmak zorunda olan işveren engelli çalıştıracağıma cezamı veririm de diyebiliyor; asıl problem işveren tarafından ise zihinsel ruhsal duygusal raporlular, çalıştırılacak engelliler içinde en çok istenmeyen grup.

Raporu alırsa kamu engelli memur sınavı bu sene yapılacaktı galiba o sınava hazırlanması bence daha iyi olur.
    Konu osmangazi tarafından (21-02-2014 Saat 11:39 AM ) değiştirilmiştir.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Karar Dönemi

Selam ateşböceği . Hikayeni okudum çok üzüldüm hakkında hayırlısı neyse olsun inşallah. evet çıktı raporlu şuan işe gitmiyor. neler yaşadın neler atlattın seni çok iyi anlıyorum .

Karar Dönemi

Başlığı önceden açmıştım ama. bi kaç konu hakkında bilgi almak istiyorum. Bu raporu alan birileri var mı içinizde? raporu alınca ehliyete banka hesaplarına el konuluyor diye aslı olmayan şeyler duyduk. ne kadar doğru bu ? Lütfen şu rapor konusunda tam bilgilere ihtiyacımız var. bilgisi olan yazabilir mi ?

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

banka hesabı tabiki saçma ama ehliyet olayi bilmiyorum sanmıyorum öyle birşey olsun. ama yüzde yüz bilmiyorum. Engelli raporu alacaksaniz yüzde 40 in altında bir rapor hiç bir işinize yarayacagini sanmıyorum. birde özel sektörde engelliler ya çok eziliyor ya onu işe dahi getirmeyip parasını yatiriyorlar. yani her türlü engelli yi red etme yolları arıyorlar. ama kpss çalışır iyi puan alır yerleştirim diyorsanız o zaman rapor sizin işinize yarar. fiziki sorundan dolayı raporluyum bu yüzden diyorum bunları. :-)
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Karar Dönemi

benimde tek tereddüdüm bu zaten, işverenler tarafından kabul edilmeme eşim için tek sorun ehliyet. ehliyeti alırlarsa kötü olur diyor. acele etmemek en iyisi sanırım.