Sayfa 1/6 12345 ... SonSon
54 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Eşim bipolar bozukluk boşaniyoruz

Standart Eşim bipolar bozukluk boşaniyoruz

Merhaba yeni üye oldum uzun zamandir takip ediyordum.eşim bipolar 1 hastasi 10 yildir evlendikten sonra öğrendim herzaman destek oldum doktorlara götürdüm ama çok çabalamama rağmen ilaçlarini düzenli kullanmiyor buda atak geçirmesine neden oldu 3 sene önce şiddetli manik atak geçirdi 18 gün hastanede yatti çikinca 1 ay düzenli kullandi eski haline döndü çalişmaya başladi işe giderken ilacini yanina veriyorum saati gelince ariyorum hep içtim dedi ama içmemiş çöpe atmiş bu yüzden bi atak daha geçirdi sonra babam beni evine götürdü ne zaman ilacini düzenli kullanirsan karini kizini götür dedi söz verdi içicem diye 1 sene hiç hastalanmadi sonra sallamaya başladi1 gün içti 1 gün içmedi bu arda 4 5 defa hipomani ataği geçirdi yalvardim ağladim ne olur böyle yapma iç ilacini senilacini içtiğin sürece ölene kadar senin yanindayim böyle yaparsan bu evlilik yürümez dedim söz verdi tamam içicem diye 2 gün sonra takip ettim içmemiş son 2yildir hep depresif uyuyor çalişmiyor evle ilgilenmiyor kfasina göre ilacini azaltiyo 6 ay depresyondan çiksin diye bekledim 1 ay iyitdi sonra manik atak geçirdi 2 ay hastanede yatti şok tedavisi ilaç derken biraz toparladi taburcu edicez dedi doktor sonra bi anda yeniden manik atak geçirdi oradada içmemiş ilaçlari dilinin altina saklamiş tuvalete tükürmüş eve geldiğinde iyi dğildi tuhaf hareketler yapiyordu bizleri değişik gördüğünü söyledi hiç vurmayan adam kendimi savunmasam bana vuracakti ben artik çok yoruldum ve korkuyorum beni ve kizimi gördüğü şeye benzetip zarar verir diye......sizde böyle psikoz var mi bipolar arkadaşlarla konuşmak isterim

Banned
    Yer
    utopia

Hosgeldiniz..
    E$inizin ilaclarini duzenli kulanmama israrinin altinda ne yatiyor, doktoru nasil bir aciklama getiriyor bu konuda?

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hastanede ilacını aldıktan sonra dilinin altına bakarlar, bizde bakıyorlardı. Bende varsanı olmadı şimdiye kadar; sizi değişik nasıl görüyor? açıklar mısınız biraz. Hastane yatışı yarım mı kaldı geldiğinde tuhaf hareketleri ve şiddet eğilimi olduğunu söylüyorsunuz. Asıl yakınmanız burda ilaçlarını ihmal etmesi; burda hastalığa karşı içgörü kazanması gerekli. İlaçlarını almadığında zarar gördüğünü farketmesi ve hastalanmaya başladığında bunu farkedip hemen doktora başvurma davranışını benimsemesi gerekli, bu şekilde küçük ilaç değişiklikleriyle atak olgunlaşmadan önü kesilebilir. Bu farkındalık ve içgörüyü ona bir psikolog kazandırabilir diye düşünüyorum.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

geç yazdıım kusura bakmayın bizleri değişik görüyorum demesi beni çevresindekileri şeytan olarak görüyormuş bize çirkin bakıyor öyle bakınca şeytan korkuyormuş devamlı bizi okuyor akşama kadar 15 20 defa abdest alıyor kuran okuyo herkesle helalleşiyor başkasından birşey getirsem yemem o bana helal etmez diyor ben allahın sevdalı kuluyum diyor ölümden korkuyor vs ilaçları düzenli kullanmadığı için hastalık sık tekrarlıyor 10 gün iyiyse 10 gün kötü devamlı depresif umutsuz hep uyuyor sosyal hayatı bi noktaya çokodaklanıyryok sorumluluklarını yerine getirmiyor hapı içmek zor geliyormuş ne zamana kadar içecekmiş.

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Düşüncelerim hızlanıyordu. Daha önce öğrendiklerimi yanlış yorumlamaya başlamıştım. Gövdemin ön tarafında tik gibi bişi seyriyordum. Dedim tamam ölüyorum ve buna yüzde yüz inanıyorsunuz. 10 yıl sonra değil 5 yıl veya 1 yıl sonra değil şu an öldüğünüze inanıyorsunuz. Gerçek ölüm korkusunu sanılar eşliğinde hissediyorsunuz. O kadar feci birşeyki.

O zaman şu anlatılırdı ölürken insan çok susar, şeytan en sevdiğinin kılığında gelir imanı almak için su içirmeye çalışır.

Ben o haldeyim babam bana su içirmeye çalışıyordu. Şeytan kim olurdu bu bozuk düşünceler dizisinde...

Eşiniz o ilaçları kullanacak başka seçeneği yok...
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Bu anlattiklarim manide ve depresyondada oluyor gün içinde çok değişik sabah halsiz öğlen çok hareketli dans ediyor akşamda atak geçiriyor hastaneye götür zorla iğne yapiliyo uyuyor sabah senden benden iyi sanki gece atak geçiren o değil eşim düzenliher gün ben içirirsem tabiki kullandiği zamanda hastalaniyor kizimin gözlerinin içne bakiyor dikkatli korkma benden diyo çocuğu bunaltiyor

Karar Dönemi

allah şifa versin çok üzüldüm,sizi çok iyi anlıyorum benim eşimde bipolardı ve biz boşandık..Doktor bana hastalığnın sorumluluğunu alamaması da hastalığın bir semptomu demişti,farkındalık kazanmak epey zaman alıyor maalesef ancak bunu sizin başarmanız imkansız.Psikoterapi alması gerekiyor,ancak kendinizin de yardıma ihtiyacınız olduğunu unutmayın lütfen...hasta kadar belki daha zor bir hayatınız var ve sağlıklı kalmanız imkansız.

Slm mevsimsel eşinde boşandiğini biliyoru siteyi takip ediyordum .eşim ilaç konusunda çok rahat bi kereden bişey olmaz diyor .ben en çok ilaç konusuna değil bizi gördüğü şeye benzetip zarar vericek diye korkuyorum 7 yaşinda kizim var evlendiğimde hastaymiş saklamişlar .ben tepki göstermedim allahtan geldi dert verdiyse dermanida var dedim çok mücadele ettim her ay doktora götürdüm ilacini saatinde verdim dişarida olunca aksatiyor eşimdeki değişikliği komşularda fark etmiş neşesi keyfi yok diyorlar dediğin gibi ilaci içmeyi kendisi isteyecek benim çabamla olmuyor.şu anda zaten ayriyiz sen boşaninca pişman oldun mu yoksa devam etseydin evliliği sürdürebilirmiydin

Karar Dönemi

İste herkesin sinavi farkli zor bi hayatiniz var ama inanin mukafati cok olucaktir.keske ilaclarini duzenli icse de sizlerde bu safhalara gelmemis olsanix:/

Slm keşke içse herdefesinda söz veriyor ama sonra yeniden birakiyor çok uğraştim ama olmadi ben ümidimi kestim yine söz verse en fazla 1 yil sürecek sonra ayni şeyler olacak dediğim gibi ben en çok bu psikozlarindan korkuyorum doktor son manisinde gerçeklikten tamamen kopmuş dedi

Sayfa 1/6 12345 ... SonSon