Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Yardım Edermisiniz ?

Karar Dönemi

Unhappy Yardım Edermisiniz ?

Ben 20 yaşındayım lise döneminden sonra ailem bana hiç bir konuda karışmadı üni tercihlerimi kendim yaptım şehir dışında iki yıllık bir üni kazandım ve gittim 2 sene boyunca okula çok nadir gittim sınavlardan 2 3 tanesine falan girdim 3. sene okul acılınca tekrar gittim 1 hafta kaldıktan sonra geri döndüm gözümde büyüdü 34 dersi vermek çizim dersleri oldugu için ağırdı birazda ailemin özlemine artık dayanamaz oldum her neyse buraya geldikten 1 ay sonra bir işe girdim 5 gün çalıştım ortamı çok kötü oldugu icin bıraktım işi yine yaklaşık 1 ay evde takıldım bir işe daha girdim 15 20 gün çalıştım okuyacağım diye ayrıldım işten 12 gün sonra okul açılacak harcı yatırdım ancak günler yaklaştıkca hiç gidesim gelmiyor sabaha kadar ne yapacağımı düşünüyorum tekrar işe geri mi dönsem yoksa gitsem mi diye içine kapanık biri olduğum için ailemle bile konuşamıyorum artık herkes bende ki güvenini yitirmiş durumda gibi hissediyorum sizce tekrar işe geri mi döneyim yoksa okula mı gideyim ayrıca martta ygs sınavına tekrar gireceğim kazanırsam polis okuluna gitmek istiyorum şuanlık tek hedefim o gibi görünüyor.

Karar Dönemi

Bölümünü istemeyerek - sırf gitmek, uzaklaşmak, bi bölüm okumak için yazdığını çıkardım. Eğer geleceği olan bir bölüm değilse ve en önemlisi de sevmeyerek, zorla çalışacağın, mesai bitimini dört gözle bekleyeceğin bir mesleğin olacaksa ileride, ailen de sana destek oluyorsa, maddi durumunuz iyiyse tekrar hazırlanmanda fayda var bence.. Zararın neresınden dönersen kardır. Yıl kaybı olarak düşünme bunu, 2 yıl kaybedeceksin belki ama sevmediğin bir işi yaparsan 30 yıl kendini tüketeceksin sadece.. Seçtiğimiz mesleğe göre de eş-dost arkadaşlar edidiğimiz için mesleğimiz hayati önem taşımakta. Umarım kendin için doğru olanı yaparsın.. Sınava hazırlanma noktasında ders çalışma programı veya çalışma düzeni oturtmada sorun yaşıyorsan onun için de önerilerde bulunabilirim, yardımcı olabilirim..

Karar Dönemi

pdr-ci
    Teşekkür ederim verdiğin bilgiler için daha önümde 12 gün var son güne kadar düşüneceğim hep kararlarımı 30sn icinde verip uyguladım sonuç kötü bitti bu sefer öyle olmayacak inş. ayrıca daha çok cevap bekliyordum farklı fikirler ancak pek önemsemedi diğer arkadaşlar galiba tekrardan teşekkür ederim pdr-ci

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

pdr ciye katılıyorum ,söylediklerinde çok haklı .mesleğini sevmen çok önemli bir çok kişi sevmediği işi yaptıklarından mutsuz bir yaşam suruyorlar .

Hangi alana yönelmek istiyorsun ,iyi duşun ve hedefini ona gore belirle.her şey bizim elimizde ne yapacağımıza karar verir ve ona gore çalışırsak çok daha başarılı oluruz .

Cevaplar az geldi diye alınma ,gerek gun içi olduğundan gerekse çeşitli sebeplerle siteye giren az olunca doğal olarak yorumlar da senin beklediğin kadar fazla olmayabilir .

Bu yüzden uzulmene hiç gerek yok ,konuya ilgi duyanlar mutlaka cevap yazacaktır .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi ruşen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    izmir

merhaba coldgold, arkadaşların dedikleri güzel ve mantıklı ama ben biraz sert olucam sana karşı, yaşım gereği heralde ( sanırım bu forumdaki en yaşlı benim) . sev veya sevme sonuçta önce bir üniversiteye girmişsin 2 yıl boyunca sınavlara girmeyip ne yaptın ? madem o bölümü okumayacaktın ilk sene eve dönüp ki onları özlediğini söylüyorsun, hayatına bir yön daha çizseydin. bence kusura bakma ama sende sorumluluk alma eksikliği veya korkusu var. sınavlara girmemek, işlere girip beğenmemek... sana bir soru sorucam : gözlerini kapat ve 10 yıl sonraki kendini düşün gözlerinin önüne getir kafanda o sahneyi bir yarat nerdesin ne yapıyorsun . bu karasızlıkla ve sorumsuzlukla devam edersen ne olur yada kendi hayatının sorumluluğunu alıp bir yola baş koyarsan ne olur ...karar senin

Önce herşeyi siyaha boyamak lazım. Sonra, kurumasını bekleyip: üstüne beyaz harflerle yeni bir hikaye yazmak. Buna "UNUTMAK" diyoruz.

Karar Dönemi

9 ŞUBAT zaman ayırdığın için teşekkür ederim söylediklerini dikkate alacağımdan emin olabilirsin.

ruşen abi sınavlara girmeyip ne yaptın demişşin hiç birşey yapmadım ev arkadaşıma uydum o bana uydu açıkcası evden dışarı çıkmadım günün 24 saatinin 15 saatini bilgisayar başında geçirdim ilk sene bittikten sonra malum aileye yalan söyledim alttan 2 3 ders kaldı falan diye bu yalan bana ağır gelmeye başladı 1 2 ay sonra doğruyu söyledim doğru dediğim yine yalan aslında 16 dersten 8 9 ders kaldı falan diye 2. sene bir kızla tanıştım sabah akşam beraberdik bütün vaktimi onunla geçirdim okula gitmem için çok ısrar etti ancak ben gitmedim çizim derslerini hiç bir şekilde anlamıyordum(catia,autocad,tek. resim) 2. senemde öyle böyle bitti alttan 10 12 dersim kaldı dedim bu dönem eylül gibi tekrar gittim artık gerçekten kaldıramaz oldum 1 hafta sonra istanbula gelip alttan 36 dersim kaldıgını söyledim babam sağolsun tekrar git falan dedi 2 sene git tekrar oku dedi kabul etmedim...
    10 sene sonra açıkcası Türkiye dışında yaşamak istiyorum ama her geçen yıl bunların sadece hayal olduğunu anlıyorum tabii ilerisi ne gösterecek bilinmez..

Karar Dönemi

makina resim konstrüksiyon bölümü okuyorsun galiba, şuan geçmişi değerlendirmenin anlamı yok bana kalırsa, artık bir hedef belirleyip ona uygun hareket etme zamanı senin için.. kendine yetenek ve ilgilerin doğrultusunda hangi meslekleri yapabileceğin konusunda kafa yormalısın.. bunun için mesleki eğilim belirleme formu tarzında testler var, internetten de çok rahatlıkla bulabilirsin.. zaman geçmeden bi yerden başlamak en doğrusu. hayırlı aksamlar kardesm

Karar Dönemi

ilgilendiğin için sağol pdr-ci makina bölümüydü sadece haklısın dediklerinde

Banned

Açıkçası ben fayda etmeyecek bir söz söylemek istemem. Zaten söylenecek pek bir şey de yok. Gerçi bilemiyorum diğer arkadaşlar ne yazdı, kuşkum yok faydalı noktalara temas etmişlerdir. Lakin benim size söyleyeceğim tek husus şudur; bir an evvel bir karar verin. Ve kararınızı verirken sadece bugününüzü değil, yarınınızı da göz önünde bulundurun. Sonrasında ise verdiğiniz kararda gereken gayreti layıkıyla gösterin. Başka ne olabilir ki!

Karar Dönemi karamsar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sende tembellik ve istikrarsızlık var. her şeyin kolayını seçiyorsun ve gelecek için hayaller kurup, gerçekleşeceğine inanıp mutlu oluyorsun. Bir an önce bu rüyandan uyanmalı ve gerçeklerle yüzleşmelisin. yüksek mi yüksek bir ihtimal polisliği kazanamayacaksın. içine kapanıksın ve mülakatta heyecanlanacağın için elenme ihtimalin çok yüksek. 2 yıllık bölümünü iyi kötü bitirmeni, diplomanı almanı ve sonra ne yapacağına karar vermeni öneririm.
    Diğer yandan bu tembelliği bırakmaz isen seni gelecekte çok büyük sıkıntılar bekliyor. bu günlerini mumla arayacaksın.

Sayfa 1/2 12 SonSon