8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Kardeşim olduğunu öğrendim ne yapmalıyım ??

Karar Dönemi

Exclamation Kardeşim olduğunu öğrendim ne yapmalıyım ??

Merhaba ben 23 yasındayım 3 ay önce benden 3-4 yas küçük bir kız kardesimin olduğunu öğrendim fotoğrafını gördüm nerede çalıştığını öğrendim.
    Yanına gitmek istiyorum ama ne diyeceğimi bilmiyorum. onunda kurulu bi düzeni var ama içimde sürekli gidip abisi oluduğumu söylemek geçiyor ciddi bi stres altındayım bazen saplantı olduğunu bile düşünüyorum..

Sizce yanına Gitmeli miyim Gitmesem dahamı iyi olur ya da gitsem ne demem gerekir iyice afalladım sizden acil cevap bekliyorum bunalıma gircem desem yeri var..

İlgilenenlere Teşekkürü bir borç bilirim şimdiden sağolun...

Karar Dönemi

Peki siz bn abinim dediginde inanacak mii.ttabi yasantinizi bilemem ama keske bunu bilen birine bi sorabilsenizz.sizi kiricak tepki verebilcek bi insan mi acaba yoksa oda sizin kadar mutlu olur muu.iki turlusunude dusunmelisinizz soylediginiz soylemediginizz .ama ne olursa olsun kardesim diyerek sarilmayi sizde cok istersiniz eminimm

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

türk film i gibi nasıl öğrendiniz nasıl oldu biraz detay vermeniz mümkün mü ? size inanma masi olasılığı ile kanıt var mi sizde
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Karar Dönemi

Kardeş gibisi var mı.. Bence kaybedilen zamanı daha da artırmadan bir karar vermelisin kardeşim. İyi ve yerinde bir üslupla karşısına çıkıp ...durumu anlatırsan ve gerçekten inandırıcı olursan hiç bir sorun kalmayacaktır. Sorunu bilmiyorum, sorgulamak da şuan için önemli değil. Eğer eminsen konuşmanda fayda var.

Karar Dönemi

Nasıl öğrendiğim biraz garip oldu tabi şakayla karışık bi kız kardesin var dedi babaannem ilk zamanlar aldırmadım sonra acaba sorusu takıldı aklım. Daha sonra babama biraz baskı yapınca gerçek olduğunu öğrendim.

İşin kötü yanı şu kız kardeşimin annesi vefat etmiş, babası bildiği kişide kendi çocuğu olduğunu zannediyor kadın sırrını mezara götürmüş bir ben babam ve babaannem gerçeği biliyor.

Babam pek söyleme taraftarı değil gördüğüm kadarıyla ama ben çok merak ediyorum. Dediğiniz gibi kızın psikolojisi nasıldır nasıl tepki verir birde işin diğer boyutu var hem onun ailesi hem bizim ailemiz karışabilir gerçek ortaya çıkınca çok detaylı düşünmeye çalışıyorum ama onunda hayat düzenini bozmak istemiyorum..

Sizlerin fikirleriyle belki bi yol bulabilirim diye düşünüyorum.

Karar Dönemi

Film gibi bi durum, inşallah hayırlısı olur , tabi ki son karar sizde . Ama siz öğrenmek ister miydiniz böyle bi durumda olsanız? Bu soruyu sorun ilk önce kendinize. Cevabınız evet ise onun da doğruları öğrenme hakkı olduğunu unutmamakta fayda var.. Bana kalırsa ben aile bireylerimle konuşup birlikte hareket edip söylerdim. Bu şekilde dediğiniz gibi ortalık da çok karışmaz. Birlikte hareket ederseniz daha az hasar görürsünüz. Ama kimseye haber vermeden direkt olarak ben senın abinim derseniz hiç olmadık sorunlara yol açabilirsiniz. Hayırlı günler

Banned

Bunu kızın kendisine söyledikten sonra geri duracaksanız, asla yapmayın! İş bu raddeye varmış ise, duygusallığa mahal kalmamış demektir. Keyfi olarak gidip bu sırrı ifşa etmek ancak ziyan ve bunalım ortamı doğurur. Bir yandan da şunu demek istiyorum, kızın arkasında durabilecekseniz, onu kabul edip, ona yer açabilecekseniz bir harekette bulunun. Ayrıca burada sadece kızın tepkisini değil, bunca yıl babası bildiği ve ona babalık eden adamın tepkisini de hesaplayın.

Babanız, kızın annesine bir söz vermiş ise bunu bir sır olarak tutacaklarına dair, ölünün arkasından iş çevirmek asalet dışı bir durum olur.

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Bgrhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nasıl öğrendiğim biraz garip oldu tabi şakayla karışık bi kız kardesin var dedi babaannem ilk zamanlar aldırmadım sonra acaba sorusu takıldı aklım. Daha sonra babama biraz baskı yapınca gerçek olduğunu öğrendim.

İşin kötü yanı şu kız kardeşimin annesi vefat etmiş, babası bildiği kişide kendi çocuğu olduğunu zannediyor kadın sırrını mezara götürmüş bir ben babam ve babaannem gerçeği biliyor.

Babam pek söyleme taraftarı değil gördüğüm kadarıyla ama ben çok merak ediyorum. Dediğiniz gibi kızın psikolojisi nasıldır nasıl tepki verir birde işin diğer boyutu var hem onun ailesi hem bizim ailemiz karışabilir gerçek ortaya çıkınca çok detaylı düşünmeye çalışıyorum ama onunda hayat düzenini bozmak istemiyorum..

Sizlerin fikirleriyle belki bi yol bulabilirim diye düşünüyorum.
    Bence yapacağın en doğru hareket bu durumu kardeşinin bilmemesi ,aksi takdirde çok buyuk sorunlar ortaya çıkabilir.Tamam insanın kardeşini tanımak istemesi kadar doğal bir şey olamaz ama bu durumda kendimi tatmin edeyim derken bir çok kişiyi mutsuz edicek belki de düzenlerini bozucaksın .

Kendini kardeşinin babası yerine koy ,ölmüş dahi olsa eşim dediğin birinin yıllardır seni bile bile kandırmasını nasıl hazmediceksin eşine olan öfkeni kızına yönelterek kızına acı çektirerek eşine olan öfkeni yenebilecekmisin ?

Bence hayır ,hadi eşi sag olsaydı yüzüne karşı bağırır çağırır onu boşar bir şekilde içindeki ofkeyi bastırırdı ama ne yazıkki bunların hiçbirini yapabilme şansı yok .

Bu durumda kızına yönelerek tum öfkesini ondan çıkarmak isteyebilir hatta hatta onu evlatlıktan bile reddedip sokağa atabilir .

O kızcağızın ne suçu var ,onun yerinde sen olsan bu durumda ne duşunurdun ?

Aynı şekilde biri karşına çıkıp ben senin kardeşinim dese ve babanın bundan haberi yok dese sen ve baban neler yapardınız acaba ?

Aklını başına topla ,tamam kardeşini tanımak istiyorsan bir şekilde tanışır goruşursun içindeki merakı gidermiş olursun ama asla gerçeği bilmemesi çok daha iyi olucak .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN