Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
28 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: psikoloji okumak istiyorum

Karar Dönemi BerkayVuran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara

Alıntı denizalgur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sıralama konusunda haklısınız fakat egedense ekonominin imkanları daha fazladır gibime geliyor sonuçta her sey insanın kendi yaptıklarıyla ilgili belki de yanlış düşünüyorum bu konuda gerçekten yardıma ihtiyacım var hangi üniversite en dogrusudur sizce makul bir siralamadan bahsediyorum boğaziçi değil yani
    Makûl bir sıralamadan kastınız ne? Hacettepe'ye 7688. olarak geldim mesela, ki Hacettepe gerçekten alanında en iyilerinden. İsmi olan bir üniversiteye ihtiyacım var diyorsanız Hacettepe tek tercih derim. Kendinize güveniniz tamsa gönlünüz nereyi çekerse oraya gidin, hiç fark etmez psikoloji gibi bölümlerde iş beşerde bitiyor, okul sadece diplomanıza destek verecek.

Karar Dönemi

7688 iyi bir sıralama benim için makul bkr sıralama 15000 civarı ve merak ettigim şeyi söylediniz zaten ben sormadan psikolojide üni ne kadar önemli diye soracaktım

Yer
    Ankara

7688 iyi bir sıralama benim için makul bkr sıralama 15000 civarı ve merak ettigim şeyi söylediniz zaten ben sormadan psikolojide üni ne kadar önemli diye soracaktım
    Puanınızı yüksek tutmaya bakın, sonuçta akademik kadro değişiyor. Deneysel alanında Banu Cangöz ile çalışmak başkadır, sosyal psikolojide Nuri Bilgin ile çalışmak başkadır. Diğer okullarda bu hocaların kitaplarını okursun, ismi olan bir üniversiteye gidersen bu hocalarla çay içersin. Sözüm meclisten dışarı.

Karar Dönemi

Alıntı BerkayVuran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Puanınızı yüksek tutmaya bakın, sonuçta akademik kadro değişiyor. Deneysel alanında Banu Cangöz ile çalışmak başkadır, sosyal psikolojide Nuri Bilgin ile çalışmak başkadır. Diğer okullarda bu hocaların kitaplarını okursun, ismi olan bir üniversiteye gidersen bu hocalarla çay içersin. Sözüm meclisten dışarı.
    Teşekkür ederim çok yardımcı oldu söyledikleriniz

Yer
    Ankara

Teşekkür ederim çok yardımcı oldu söyledikleriniz
    Rica ederim iyi çalışmalar

Karar Dönemi

Son mesajdan yola çıkarak yazdığımı söyleyim.. Neredeyse her bölüm için üniversite önemlidir aslında. Ama burda çalıştığın sektör önemli. Psikoloji mezunu olup devlette mi çalışacaksın, o zaman farketmez. Ama herhangi bir psikoloji alanında y.lisans yapıp kariyer odaklı bir yaşam istiyorsan iyi bir üniversite olman işe yarayacaktır. bu demek değildir ki iyi bir üni.ye yerleştikten sonra her şey bitiyor.aksine kendin sıyrılman gerekiyor, iyilerin içinde azimle çalışıp sıyrılmak.. şuanda çoğunun hangi şehirde olduğunu bile tam kestiremeyen bir üniversiteden mezun olan bir hocamız kendisini öyle bir geliştirmiş ki boğaziçi( en iyisi boğaziçi gözüyle bakıldığı için örnek verdim.. ) dekilerden daha iyi .. İş üniversiteden ziyade sen de bitiyor.

Karar Dönemi

Her meslekte iş sende bitiyor zaten ve devlette çalışmayı düşünmüyorum ama benim su an için asıl sorunum hangi üniversite olacağı

Yer
    Ankara

Alıntı pdr-ci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son mesajdan yola çıkarak yazdığımı söyleyim.. Neredeyse her bölüm için üniversite önemlidir aslında. Ama burda çalıştığın sektör önemli. Psikoloji mezunu olup devlette mi çalışacaksın, o zaman farketmez. Ama herhangi bir psikoloji alanında y.lisans yapıp kariyer odaklı bir yaşam istiyorsan iyi bir üniversite olman işe yarayacaktır. bu demek değildir ki iyi bir üni.ye yerleştikten sonra her şey bitiyor.aksine kendin sıyrılman gerekiyor, iyilerin içinde azimle çalışıp sıyrılmak.. şuanda çoğunun hangi şehirde olduğunu bile tam kestiremeyen bir üniversiteden mezun olan bir hocamız kendisini öyle bir geliştirmiş ki boğaziçi( en iyisi boğaziçi gözüyle bakıldığı için örnek verdim.. ) dekilerden daha iyi .. İş üniversiteden ziyade sen de bitiyor.

Aslında benzer şeyler söyledik Ama ben hâlâ diyorum ki her şey insanda bitiyor. Yemişim üniversitesini, Hacettepe'ye gelip de asosyal konuşmaktan aciz biri olacağına daha az çalış daha fazla sosyalleş Ekonomi'ye git bence daha iyi. Bu psikoloji-pdr-hukuk gibi alanlarda böyle bence. Mühendislik okuyacaksan kastır derece yap git en iyi okula, 50 kelime ile de yaşarsın

Karar Dönemi

Soyledikleriniz cidden beni rahatlattı çünkü sevmediğim bir seye çalışmak benim icin neredeyse imkansız dikkatimi veremiyorum demek istediğim sınava hazırlanmak konusunda ama psikoloji konusunda gerçekten merakliyim ve konu o olunca çalışacağımı biliyorum

Karar Dönemi

Diğer mesajımın en sonunda yazdığım üzere ben de insanda bittiği kanaatindeyim Bu yıl mesleki rehberlik kapsamında lise 3. sınıf öğrencisiyle yaptığım seanslarda da böyle bir sonuca vardık. Üniversiteden ziyade gerçekten istediğin ve en önemlisi de severek yapabileceğin bir bölümde okuyorsan mutlaka kendini diğerlerinden farklı kılan bişeyler vardır ve daha başarılı olmaman için bir neden yoktur o noktada Hedefini belirle ve o hedefe ulaşmak için gereken çalışmayı, gayreti göster. Kampüsü güzel bir üniversite seç yeter Başarılar ..

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon