Sayfa 1/3 123 SonSon
28 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: psikoloji okumak istiyorum

Karar Dönemi

Standart psikoloji okumak istiyorum

Lise son öğrencisiyim ve psikoloji okumak istiyorum kendimi geliştirmek için onereceginiz kitaplar var mı ??

Karar Dönemi

Teşekkürler en yakın zamanda alacağım

Karar Dönemi BerkayVuran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Ankara

Hangi maksatla kitap istediğini anlamadım, psikoloji hakkında ön bilgi sahibi olmak için mi? Yoksa sınava yönelik mi?
    (Hacettepe Psikoloji öğrencisiyim)

Karar Dönemi

Alıntı BerkayVuran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hangi maksatla kitap istediğini anlamadım, psikoloji hakkında ön bilgi sahibi olmak için mi? Yoksa sınava yönelik mi?
    (Hacettepe Psikoloji öğrencisiyim)
    Ön bilgi sahibi olmak için ve madem hacettepede okuyorsunuz biraz bilgilendirebilir misiniz hacettepede psikoloji nasıl ?

Yer
    Ankara

Ben Ege Psikoloji'ye yatay geçiş yapacağım nasip olursa. Hiç İngilizce bilmeden mezun olursun, katı davranışçı (bilimsel) budamadan geçersin, 4 yıl Beytepe'nin soğuğu ve Hacettepe'nin sistem hazretlerini çekersin. Değmez. Ön bilgi sahibi olmak için hiçbir şey önermem, Hacettepe'ye gelirsen okuduğun hiçbir şeyin değerli olmadığını görürsün.

Karar Dönemi

Alıntı BerkayVuran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Ege Psikoloji'ye yatay geçiş yapacağım nasip olursa. Hiç İngilizce bilmeden mezun olursun, katı davranışçı (bilimsel) budamadan geçersin, 4 yıl Beytepe'nin soğuğu ve Hacettepe'nin sistem hazretlerini çekersin. Değmez. Ön bilgi sahibi olmak için hiçbir şey önermem, Hacettepe'ye gelirsen okuduğun hiçbir şeyin değerli olmadığını görürsün.
    Zaten türkçe oldugu icin hacettepeyi dusunmuyordum egeyi düşünüyorum fakar daha çok ekonomi burslu istiyorum ya da İstanbul Üniversitesi olursa süper olur tabi

Yer
    Ankara

Ekonomi dediğin İzmir Ekonomi ise ben o okula dava açmayı bile düşünüyorum.
    Soru 3. Psikoloji bölümünden mezun olunca klinik psikolog olacak mıyım?
    Hayır. Dört yıllık psikoloji mezunları psikolog unvanıyla mezun olurlar. Diğer tüm alt alanlarda olduğu gibi, klinik psikoloji alanında da uzmanlaşmak isteyen öğrenciler yüksek lisans programlarına başvurarak bu alanda uzmanlık derecesine sahip olabilirler. Klinik psikoloji alanında uzman olabilmek ve gerekli uygulamaları yapabilmek için lisans derecesine sahip olduktan sonra klinik psikoloji alanında doktora ve/veya yüksek lisans eğitimi almak şarttır.

Bu İzmir Ekonomi'nin sitesinden alıntı. Böyle bir yanlışı yaşam koçları bile yapmaz! 4 yıllık lisans mezunları KPSS'de psikolog unvanı ile atanırken gidip demişler ki psikolog olamazsın. Çok basit bir farktır, istençtir ki psikoloji bölümlerinde, psikolog deyince yalnızca klinikçiler anlaşılmasın. Bunu akademik bazda yapmışlar. Elimde olsa dinamit döşerim temeline.

Ayrıca, Ege de %100 İngilizce değil.

Karar Dönemi

Söyledikleriniz bana pek anlamlı gelmedi açıkçası ve bir psikolog tanıdığım ekonominin izmirin en iyi psikolojisi olduğunu söylemişti

Yer
    Ankara

Keyfiniz bilir, bahsettiğiniz üniversiteye geçen yıl ÖSYS sıralaması 207.000 olan insan gitmiş. Söylediklerim haylî anlamlı, işin işine girince anlayacaksınız.

Düzeltme edit büdüt: Üst mesajda eşeklik yapmışım tekrar okuyunca fark ettim, telefondan girince tam okuyamamışım demek ki. Hatamı düzeltmiyorum ilerde bakar bakar feyz alırım. Üniversitenin verdiği bilgide problem yok
    Konu BerkayVuran tarafından (07-02-2014 Saat 09:56 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

Sıralama konusunda haklısınız fakat egedense ekonominin imkanları daha fazladır gibime geliyor sonuçta her sey insanın kendi yaptıklarıyla ilgili belki de yanlış düşünüyorum bu konuda gerçekten yardıma ihtiyacım var hangi üniversite en dogrusudur sizce makul bir siralamadan bahsediyorum boğaziçi değil yani

Sayfa 1/3 123 SonSon