6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Çaresizlik

Karar Dönemi

Standart Çaresizlik

24 yaşındayım, güzel bir çocukluk geçirmedim, kendi cinsimden birisine aşığım ve bu ilk değil, karşı cinsten hiç sevgilim olmadı bazen karşı cinsten de hoşlansam da baskın olarak kendi cinsim önde geliyor, aşık olduğum insanla üstü kapalı karmaşık bir ilişkimiz vardı o yanardönerdi hem karşı cinsle sevgili olur hem de benimle yakından ilgilenirdi hal böyle olunca onun şefkatiyle onu sevgilim gibi hissederdim benimserdim ama aramız çok kötü bozuldu bir gün yüzüstü bıraktı beni yüzüme bile bakmadı hiçbir suçum yokken, saçma sapan bahanelerle tek bir kalemde sildi beni, defalarca yazdım tamam zaman ver dediğinin ertesi günü yine sildi beni, sevgili desen sevgili değildik arkadaş desen o da değil karışık bir şeydik...dengesiz bir insandı ama seviyordum ben onu.. bir gün tamamen bitince çok zor atlattım bunu aynı iş yerinde çalışıyorduk ve her gün görüyordum onu ama şuan ise kader midir bilmem yer değişikliği sebebiyle beni onun bulunduğu birime verdiler şuan aynı odada çalışıyoruz yan yana oturuyoruz bunu ilk öğrendiğim anda kendime gelemedim, nasıl ondan uzak duracaktım nasıl mesafeli olacaktım?şuan çok çok çok zorlanıyorum konuşuyoruz ama sadece iş konusu bana karşı mesafeli yaklaşmıyor asla ve başkalarıyla daha yakın temas halinde bu beni üzüyor ve elimde olmadan kıskanıyorum yer değiştirmem gibi bir durum söz konusu bile değil burada öyle zorki.. çünkü kendim yer değişikliği talep ettim ve kader de ne hikmetse onun yanına düştüm. Ben daha önceden de kendi cinsimle alakalı böyle bir buhran atlattım ama bu ikinciydi artık çok yoruldum, sevmek istemiyorum, bu şekilde yaşamakta istemiyorum ne yapacağımı bilmiyorum dua ediyorum olmuyor, bu duygularımı sadece annem biliyor ve kaldıramıyor bunu onu da üzüyorum kendimi de kavga ediyoruz her gün...Bir gün annemde olmayacak şu hayatta.. Zaten annemden başka kimsem yok öyle yalnızımki. Yaşamak istemiyorum ahirete olan inancım olmasa intihar bile ederdim çoktan ama yapamam... Bilmiyorum insan kalbine nasıl hükmederki. onun benim sevgimi zerre haketmediğini çok iyi biliyorum, beni çok yıprattı çünkü çok nankör bir insan ama hala biraz yumuşak davransa dayanamıyorum 1 buçuk senedir tek bir kelime konuşmamışız 1 buçuk sene sonra iş sebebiyle bir araya geliyoruz..buna dayanmak öyle zorki gözlerine bakmak nötr konuşmaya çalışmak... Ondan nefret etmeye çalışıyorum ama yine olmuyor..5 para etmez bir insan olduğunu bilsemde yinede şuanki durumuma üzülüyorum ve bu yaşadıklarıma dayanamıyorum..Belki kendime üzülüyorum belki onun bana yaşattıklarına..Bu utanç verici bir durum böyle bir hayat istemiyorum, değişmek istiyorum oda olmuyor..Çok yoruldum.
    Konu shewolf00 tarafından (05-05-2019 Saat 02:49 PM ) değiştirilmiştir.

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Buraya yazdın içini döktün. Sana burdan kimse yardım edemez profesyonel bir destek alman şart. Hem cinsine aşık olman normal bir durum değil.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Karar Dönemi

Ne demek normal bir durum degil ne geri kafalisiniz ya gayet normal bir durum .Hisleri hangi tarafa gidiyorsa o sekilde yasamalisin sakin kendini baskilayip karsi cinsle olmaya zorlama kendini .Su anki durumundan da ayni is yerinde oldukca cikmak baya zor olur .Hislerin de hala yogun bir doktordan yardim alsan iyi olur bu donemi en az sıkıntı ile atlatmani saglar en azindan

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Prof. Dr. Nevzat Tarhan eşcinselliğin hastalık olup olmadığı yönünde yanlış anlaşılmaların olduğunu açıkladı.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan katıldığı televizyon programında eşcinselliği anlattı. Tarhan çocukta sevginin iç çamaşırının temas ettiği alanlar olmamalı uyarısında bulundu.

KANAL 7’de yayınlanan İkbal Gürpınar ile “Hayatın İçinden” programına telefon ile katılan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan eşcinselliğin hastalık olup olmadığı yönünde yanlış anlaşılmaların olduğunu söyledi.

Programda konuya ilişkin İkbal Gürpınar’ın sorularını cevaplayan Rektör Tarhan, bu konuda yanlış anlamaların olduğuna dikkat çekerek;

“Amerika Psikiyatri Birliği, eşcinselliği hastalık olarak kabul etmiyor gibi bir görüş var. Amerika Psikiyatri Birliği psikiyatrik tanımlama olarak tanımlamanın ismini değiştirdi sadece ve cinsel kimli bozukluğu olarak adlandırdı. Hastalık olarak kabul ediyor. Kişi, genlerinin ön gördüğü, biyolojik doğası ne ise kadın ya da erkek kişinin bu kimliğinden rahatsız olma, istememe, erkek değil de kız olarak doğsaydım diye düşünmeleri söz konusu olabiliyor.

CİNSEL SAĞLIKLA İLGİLİ HER TÜRLÜ BİLGİ İÇİN TIKLAYIN...

Genlerdeki bozukluk nedeniyle kişilerde eşcinsel yönelimler olabiliyor. Çünkü hormonlar genlerdeki kodlara göre üretiliyor. Bir hastalık bu. Örneğin büyüme hormonu eğer çocukta yoksa o çocuk büyümez ve cüce kalır. Ancak bu erken dönemlerde teşhis edilir ve gerekli hormonal takviye yapılırsa çocuk normal büyümesini gerçekleştirecektir. Cinsellik de öyle. Erkeklerde testosteron kadınlarda östrojen hormonu vardır. Genetik bozuklukta bu hormonların salınımında bir sorun varsa bu düzeltilebilir ve kişi cinsel kimliğine kavuşabilir.

Eğer çocuk ergenlikten önce kendi cinsi değil de karşı cins gibi davranışlar sergiliyorsa kesinlikle hormonal inceleme yapılmalı. Hormonları yaş grubunun normal seviyesinde mi değil mi buna bakılmalı. Anormal bir durum varsa önlem alıp gerekli tedavi uygulanmalı.

Cinsel kimlikte hormonal olmayıp psikiyatrik tablolar da belirleyici olabiliyor. Sosyal öğrenme, çevresel olabiliyor bu. En çok rastlanan öğrenme ise anne çocuğunu aşırı koruyan, onun üzerine düşen biri olabildiği gibi baba ise tam tersi soğuk, mesafeli olabiliyor. Bu gibi modellerin olduğu yerlerde çocuklar eşcinsel kimlik geliştirebiliyor. Bu çok sık rastladığımız bir tablo. Çünkü erkek modeli olmadığı, anne de sevgi veren olduğu için cinsel kimlik anneyle özdeşleşiyor ve onu örnek alıyor.” Dedi.

Sırf eğlence, neşe olsun diye erkek çocuklarına etek giydirilip, makyaj yapılmasının çok yanlış olduğuna vurgu yapan Rektör Tarhan, çocuğu poposundan sevmemek gerektiğini de söyledi. Sevgi gösterilen alanın çocuğun özel alanı olmaması gerektiğinin altını çizen Tarhan, sevgi iç çamaşırın temas ettiği alan olmamalı dedi.

https://www.nevzattarhan.com/escinse...stalik-mi.html
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Karar Dönemi

Dsm -5 e bakarsaniz cinsel bozukluklarin anlatildigi kisimda escinsellikle ilgili bir hastalik ,hastalik siniflandirmasi goremzsiniz onceki kitaplarda boyle bir siniflama var fakat yapilan arastirmalarla hastalik olmadiginin farkina varilip dsm5e koymadilar.O akademisyen demek ki hala eski bilgilerle yasiyor.

Karar Dönemi

Okuduğum her bilimsel yazıda bunun bir hastalık olmadığı yazıyor, dinde ise bunun bir imtihan oduğu savunuluyor. Ama çözümü yazmıyor çok dua ettim kendimi bastırmaya çalışıyorum ama olmuyor, bir mekana girdiğimde hemcinslerim dikkatimi çekiyor karşı cinsi farketmiyorum bile ya yoğun hisler yaşatacak kriterlerime uygun bir erkek çıkmadı karşıma ya da ben buna ihtiyaç duymadım buna izin vermedim, bilmiyorum inanın,Dindar bir insan değilim ama müslümanım ve hassas olduğum nokta da burada başlıyor, insan kalbine nasıl hükmedebilirki? Ya da sevmediği bir insanı nasıl seviyormuş gibi yapar ve onunla evlenirki? hastalık diyorsunuz ama bunun bir tedavisi yok ilacı yok ben psikoloğa da gittim kendimi özgür bırakmamı baskıyla bir yere varamayacağımı söyledi. Elbette tedavisi olsa söylerdi şunu yap ya da böyle yaparsan bir şeyler hissedersin, ne yapacak ben ve benim gibi insanlar hayatı boyunca yalnız mı kalacak? sevmediği bir şeyler hissetmediği biriyle mi evlenecek?yoksa "günahkar" olarak mı devam ettirecek hayatını?
    Konu shewolf00 tarafından (05-05-2019 Saat 02:42 PM ) değiştirilmiştir.