5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Depresif nöbet - Anksiyete bozukluğu

Karar Dönemi dnzkrc26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Exclamation Depresif nöbet - Anksiyete bozukluğu

Öncelikle merhaba Arkadaslar aranıza yeni katıldım 24 Yaşındayım Afyon'da yaşamaktayım ..

yaklaşık 3 ay önce 15 ay uzun dönem askerliğimi tamamlayp geldim ..
    Askerdeyken 5 yıldır birlikte olduğum kız arkadasım tarafından terk edildim ..
    ve Son 1 aydır İBS ( İrrtable Barsak Sendromu ) denen illetle uğraşırken kendimi kötü hissetiğim durumlar ;
    Ölecekmiş gibi hissetme ,
    Umutsuzluk ve tedirginlik hali ,
    Sabahları özellikle yaşam kalitemin düşmesi ,
    Korku hali,
    Uyku bozukluğu,
    gibi şikayetler de baş göstermeye başladı ve bi psikoloğa gittim ..
    Psikolog 2 tane test yaptıktan sonra psikiyatır servisine şutladı ..
    Psikiyatır da yaklaşık yarım saat konustuktan sonra Wellbutrin ve Paxera XL adlı iki antidepresan yazdı aldım 4 gündür kullanıyorum Paxera sabahları 1 hafta boyunca yarım kırıp yutmam gerekiyor sonra tüm kullanırsın dedi.
    İlaçlar hakkında ve konu başlığında belirttiğim gibi Depresif Nöbet - Anksiyete bozukluğu hakkında bilgi verirseniz sevinirim..
    İNternette o kdar çok yorum var ki kafa karıştırıyor artık ..
    İlginiz İçin teşekkürler..
    Ve bu hastalıkla mücadele eden başka arkadaşlar varsa da tanşmak isterim..
    Konu dnzkrc26 tarafından (04-02-2014 Saat 09:44 AM ) değiştirilmiştir. Sebep: ekleme yapma

Karar Dönemi

Bende senin bahsettigin bu hastalikla mucadele ediyorum arkadsim.essekten duseni essekten duser anlar.bunu yasamayan bilemez anlattigin zaman baskalarina cok sacma gelir ama bn bunla ilgili okumadigim sey kalmadi dedim acaba bu ibs degil biyolojik bisey mi kac doktora gittim en iyisine her hastalandigimda tonla antibiyotik ictim en son ne kadar inkarda etsem bunun psikolojik oldugunu kabullendim.basladim bunu arastirmaya hemde iki yil inat ettim ilac icmemek icin direndim kndimce cozum yollari urettim.bu hastalik oldurmuyir dogru ama inanki surunduruyor.ilerleme katettim ama tamamen kndi istegimle ve cabamla.ama su surecte yine kotuyum artik bnde ilac icmelimiyim diye sorguluyorum.ama oncelikle sen biraz sikintilarindan ve sendeki yasamindaki kisitlamalarindab bahset bnxe biraz

Karar Dönemi

İlacla ilgilide konu acmisin sanirim sana diyebilcegim en guzel sey aslinda okuduklarima gore ilaclar birer destek yani bi doktordan dinlemistim sadece ilac icmen seni tedavi etmez dusunce yapinida degistirmen gerek yani cift koldan caliscaksin hem ilacini az dozda icip hemde kendine bi yol cizip zihnini bosaltip kndinle mukayese edip sorunun kokunu bulup onu halletceksin.ustune gidiceksin belki tamamn kurtulamayiz ama en azindan hayat standartlarimizi bi nebze duzeltmk bizimde hakkimiz zannimxa.bolcada okuyup once kndini yoluna ibandircaksinki yoksa kimse seni duzeltemez zeminin saglm olmazsa

Ben 1 aydır falan İBS illetiyle mücadele edyorum .. ve İlk başlarda bağırsak enfeksiyonu adında bi sürü ilaç kullandım bi fayda etmedi 3 tane ayrı ayrı hastanede ayrı ayrı doktora başvurdum .. Ultrasonlar - kan testleri - idrar testleri hep temiz çıktı .. En son gittiğim Dahiliye uzmanı İBS teşhisi koydu beslenme konusunda bilgi verdi vs..vs..
    Sonra bu korkuları yenmem gerektiğini biliyordum çünkü bağırsaklarımda meydana gelen ağrı ruhumu daraltıyordu , ölüme yaklaştığımı düşündürüyordu .. Sonra Konuyu biliyorsunuz zaten .. Psikolog - Psikiyatır servislerine başvurdum ilaç kullanıyorum 4 gündür ...
    Yalnız günde 1 paket sigara içiyordum bu ilaçları kullanmaya başladıgımdan beri sigara istemiyor canım hiç .. şuan saat 16:50 ama ben 4 tane falan sigara içtim sabahtan beri ve bitirmeden attım hepsini de.. aşırı kilo alımı veya kilo kaybından çok korkuyorum..hayırlısı bakalım..

Son 1 aydır hayatım zından oldu diyebilirim..
    Bişey yerken çok korkuyorum ya dokunursa diye..
    Bağırsaklarımdan fena gurultu sesleri geliyor ..
    sürekli gaz çıkarma isteği ve hali ..
    Günde 3-4 defa Tuvalete gitme..
    Sabahları mide bulantısı hafif şiddette..
    ama son 1 haftadır günde 2 öğün yiyyo sayılırım ..
    aksam 18:00 ' dan sonra sadece meyve ve su içip yiyyorum..
    Azalma var ama hiç geçecek gibi değil ..
    Geçen gün söylemesi ayıp kırmızı ete yüklendim biraz 2 gün bağırsaklarım halay çekti sanki..
    Araştırmalarıma göre tamamen stres ve sıkıntı kaynaklı bi hastalık ..
    15 yıldır çeken insanlar bile varmış bunu Allah korusun ..
    Düzenli beslenmek çok önemli ..
    Rahatsızlık verdiğini düşündüğün yiyeceklerden uzak durmalıyız..
    Saygılarla..
    Belki ben hiç bir zaman tam olarak mutlu olamayacağım ama sende hiç bir zaman ne kaybettiğini bilmeyeceksin. Sürekli olarak sende eksik olduğunu düşündüğün şeyi ararken her seferinde sana sunulan yetersizliklerin için kaybolacaksın. Yıllar sonra bir gün ben nerede hata yaptım diye düşündüğünde, aklına bile gelmeyeceğim çıkmadığın için girdiğin kalplerin koynundan..Şimdilik "iyi ki varsın " de sarıldıklarına. cehennem yalnızlığını tattırdıklarında sana..
    görüşürüz..