Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: kucukken tacize ugradim

Karar Dönemi

Standart kucukken tacize ugradim

ben göreve yeni başlayacak erkek bir öğretmenim.artık bu sorunu icimde daha fazla tutamıyorum.sizlerin yardımina ihtiyacım var zaten yeni üye oldum.bu sıkıntımı paylaşabilecek tek yer burası.kucukken tecavuze falan maruz kalmadım ama bir yakın akrabamın tacizine ugradim.işin ilginç yani bu durum yıllar sonra aklıma geldi.kucukken bazen olayı hatırlıyor ama kimseye diyemiyordum ve hemen unutuyordum.yine unutmuştum fakat yine hatırladim.sürekli karnım ağrıyor bazen çok bunaliyorum hem de o kadar çok ki.şimdi göreve yeni bir yere atanacagim gideceğim yer büyük ihtimalle doğu olacak.bütün sıkıntı ve stresler hayatımda bir oldu beni içinden çıkamayacak kadar umutsuzluga ve caresizlige itti.galiba benim ile aynı şeyleri yaşamış epey insan var.ülkemizde malesef böyle şeyler çok oluyor.unutmak istiyorum olmuyor,hayata küstüm,söylemek istiyorum o da olmuyor.öyle bir muhafazakar çevrede yetiştim ki.lütfen bana yardım edin.icimdeki yüzde 1 umut isigi beni buraya itti.çözüm mümkün mu?ben de hayata nese ile sarılacak mıyım yoksa bu ruh hali öğrencilere nasıl faydalı olabilirim?bana akıl verin yardım edin öneri verin.bu arada anksiyetem de var lustral başladı doktor fakat bunu ona diyemedim.ilacı alali 3 gün oluyor.

Cahillik Dönemi elmaelma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tedaviye yeni başlamışsınız, sana pozitif dönüşü zaman alacaktır. Düzenli kullanmalısın ilaçlarını. Doktora aksatmadan gitmelisin. Umutlu olduğunu düşündüm yazını okuyunca. İçinizdeki umudu kaybetmeyin. Hayat sonsuz bir yoldur. Kapalı kapılar ve siyah odalar yoktur. Sadece karanlık tüneller vardır. Işı görmek için yapmanız tek şey sabır etmek ve daha ileri yürümek..
    HAYALPEREST

Karar Dönemi karamsar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bence içinizde sakladığınız için oldukça büyütmüşsünüz probleminizi. bunu yapmayın. probleminizi her ne kadar kocaman görüyor olsanızda, bu o kadar korkunç bir olay değil. bunu büyüten tamamen sizsiniz ve büyütmeye de devam ediyorsunuz. bu olay bi tek sizin başınıza gelmiş gibi davranırsanız çözümünü üretemezsiniz. doktorunuzla konuşmalısınız kesinlikle. sizi ayıplayacağı gibi bir düşünceden lütfen kurtulun. geçmiş olsun.

Karar Dönemi

Yaşadığım olay bir tecavuz olayı değildi.ben o yaslarda 8-9 yaslarinda idim hatta bunu bana yapan da 14-15 yaslarinda idi.bir tecavüz olayı falan değil ama o olay birden 10 sene sonra aklıma geldi.icimde müthiş bir ateş oluşuyor nefesim daralıyor ve sıkılıyorum.gece beynim dolu bir şekilde uykudan uyandım.yanımda annem vardı.gece ona bu durumu usturuplu şekilde anlattim kesinlikle kötü bir tepki vermedi.biraz daha umudum arttı ama gerçekten iyi değilim.

size tavsiye vermek isterdim ama çok iyi bilmediğim bir konu bu. tek söyleyeceğim, doktorunuza bunu anlatmalısınız ve beraber çözümünü sağlamalısınız. arkadaş çevrenize anlatmanız gerekmiyor. kötümser olmayın. doktorunuza güvenin, o size fazlasıyla yardımcı olacaktır.

Karar Dönemi

gerçekten mutlu olup ben de rahatlayacak mıyım

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

şöyle bakın olaya, siz yaşadınız başkası yaşamasın bunun için öğretmenlik birebir. Başkalarına yardımcı olabilirsin.Bu konuda insanlara öncülük
    edip destek olabilirsin. Ama bunun için iyi bir psikolog ile görüşürseniz bilinçaltınızda kalmış şeyleri yüzeye çıkarıp kabullenmenizi sağlar.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Karar Dönemi

İnsanın büyük acılar çekmesinin sebebi yine insanın kendisidir diyor bir psikiyatrist bir kitabında.
    Eski acılarınızı düşünerek kendinizi derin kuyuların içine atmamalısınız geleceğe yeni umutlarınıza mutlu edeceğiniz, bilgi kazandıracağınız öğrencilerinizi düşünmelisiniz.
    Pozitif düşünceler sizi geçmişte yaşadığınız acılarınızı unutmanızda yarar sağlayacaktır.
    Sürekli geçmişte yaşadığınız sorunlar yüzünden acı çekmek hep aynı dersten imtihan vermek gibi bir şey.
    Kendi kendinize acı vererek ruhunuzu yıpratmamalısınız, mutluluğu bulmak o kadar da zor değil.
    İyi şanslar .

Karar Dönemi

bundan 4 sene evel universiteyi kazandığımda da böyle olmuştu fakat ilaç tedavisi ile epey asama kaydetmiştim şimdi sadece bu yaşadığım olay değil gurbete gitmek,yalnız kalmak,ailemden uzaklaşmak ve o kötü günleri yeniden yasayacagim hissi bir bütün oldu karşımda ve bunların altında ezilmeye başladım.ilaç alıyorum lustral diye bugün 5.gün bazen içime bir umut ve sevinç isigi doluyor gibi oluyor ama hemen sönüyor.

umitveumut. senin içini dökeceğin bir arkadaşa ihtiyacın var bence. eğer istersen seni özelden dinlerim ve yardımcı olmaya çalışırım. en azından kafandakileri boşaltmış ve rahatlamış olursun. buna ihtiyacın var gibi görünüyor

Sayfa 1/2 12 SonSon