Sayfa 2/2 İlkİlk 12
16 sonuçtan 11 ile 16 arası

Konu: kucukken tacize ugradim

Karar Dönemi

Su an size imrendim cunku onunuzde kocacan yeni bir hayat var ama siz dahs tam hatirlamadiginiz ufacik bir mesele gibi herseyi cope atmaya calisiyorsinuz.aslinda kndiniz kaygi bozuklugunuz oldugunu soylemissiniz bu hayatinizin her aninda az veya cok olucak buna alisma yollari bulacaksiniz.bnce o eskiyi hatirlama ve sorun olarak gorme cabaniz tamamen sorunlarinizi soyutluktan somutluga vurma cabaniz birazda .sizin gozunuze bakacak sizi ornek alacak ogrencileriniz olacak bnce bu sizin yeni bi yol cizmeniz icin kocaman bir adim aslinda belki tabirim uygun olabilir mi bilemem ama sizlanmk ve gecmise siginmk yerine kndinizi bu yeni yolunuza sartlayin.belkide size gore tranvalar yaratan durum o kadar siddetli bile degildir.Siddetli olsa bile bunu asmk bi adim atip arkada birakmk yine elinizde cunku siz yeni bir hayatin baslangicindasiniz zaten .o ogrencilerin icine girdiginizde belkidectum bunlar ucup gidecek tabi sizde bunu istiyorsaniz.

Karar Dönemi

neler yaşayacağını kimse bilemez, belki öğretmenliinde öğrencilerine faydalı olarak kendi yaralarını da saracaksın.
    çocukken başımıza gelen olayları farkında olmadan kafamızda büyütürüz, çünkü hayatı öğrenme evresidir.
    sen artık bir çocuk değil yetişkinsin, başına gelebilecek her şeye karşı daha fazla güçlü durabilecek, kendini savunacak kadar büyüdün.
    anksiyeten için bir tavsiyem var, atak geldiği zaman kendine şunu söyle, burada bana zarar verecek kimse ve hiç bir şey yok, beynine bunu öğret.
    ben de işe yaradı.

Karar Dönemi

karamsar size mesaj göndereceğim

Karar Dönemi

karamsar size mesaj atıyorum ama gitmiyor.

Karar Dönemi

doktorunla konuşmalısın tedavine daha iyi yardımcı olur.

Karar Dönemi

sorununuzun asıl kaynağı taciz değil muhazakar çevrede yetişmiş olman çünki muhazakar çevre cinselliği bırak taciz aşamasını (elbette çirkin bir şey) normal bir cinselleği bile kötü, pis kabul edilemez bir şeymiş gibi insanlara çocukkenden işleniyor bu durum tabi ki tacize uğrayanların durumunu etkiyor siz yetişmiş bir insan olarak yolunuza bakın arkadaşlıklarınızı geliştirin bol bol ufku geniş psikolojik ve felsefi kitaplar okuyun evli değilseniz bu yönde adımlar atın bakın ne güzel kutsal bir mesleğiniz var.siz aydın bir insansınız daha da aydınlanın ve aydınlatın siz zaten bir umutsunuz umutsuzluk yakışmaz size.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12