Genelde hayatta insanların sevmediği iki tıp alanı var bence ,biri diş hekimleri diğeri ise psikiyatr ve psikologlar .

Hadi diş hekimlerini canımızı yakacaklar önyargısı ile sevmiyorlar ,ya psikiyatr ve psikologlara uzak durmaya ne denmeli .

Birine destek al ,bir dr.a veya psikoloğa danış denince hemen niye olumsuz tepki veriyorlar anlamakta zorluk çekiyorum .

Psikiyatr a git denince verilen ilk tepki ben delimiyim demek oluyor .illa agır psikolojik sorunlumu olmak lazım onlara gitmek için .

Akıl almak veya kafaya takılan şeyler için fikir alma amaçlıda olsa gidilemez mi ? Sitede bir çok arkadaşta farkında normalim diyenlerin en az %70 aslında hiçte normal değil ama aksini duşunuyor ve bizleri farklı goruyorlar .

Acaba normalliğin kriterleri nedir ,bu yargıya neye gore varıyorlar .Biraz farklı davrandınızmı veya farklı giyindinizmi hemen hakkınızda olumsuz duşuncelere varılıyor .

Diyelim ki siyah ve modern giyinmeyi seven birisiniz ,sizi gören hemen vayyyy satanist diye damgalıyor ,ama diğer tarafta siyah etek veya pantolon giyeni ,siyah kaban giyene ses çıkarmıyor .Sadece biraz farklı giyindiniz diye hemen damgalanıyorsunuz .

Aynı zihniyet psikiyatr ve psikologlar içinde geçerli .

Hayatta biraz daha hoş gorulu olmak ,karşındakini anlamaya çalışmak bu kadar zormu ki hemen olumsuz duşuncelere kapılıyoruz .

Şunu asla unutmayalım bugun benim başıma gelenin ,yarın senin başına gelmeyeceğini kim garanti edebilir ki .