Sayfa 2/2 İlkİlk 12
15 sonuçtan 11 ile 15 arası

Konu: Korkularimiz!!!

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Alıntı Cagla94 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yüzleşmek belki, ama üstüne gitmeye ben karşıyım dediğim gibi. Deniz korkum var, denize girmeye kalktığımda telaşlandım ve boğulma tehlikesi geçirdim. Bir başka örnek de kendim şahsi olarak üstüne gitmedim, ancak karanlıktan korkarım, elektriklerin kesildiği bir zaman telefonun ışığını açmıştım, "korkulacak ne var?" deyip ışığı kapattım bir süre sonra. Ancak şu an daha ileri bir seviyede karanlık korkum, emin olun.
    Bence temelinde ölüme korkusu olabilir.Hayatta kaybetmekten korktuğunuz değerler hayalleriniz...Tahminimce.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Alıntı eeeee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tehlikede olmadığını bilmek.
    Teknikler bunu göstermek için icat edilmiştir.
    Mesela yüzleşme denilen tekniği anlatmış bir üye, yüzleştiğin zaman o şeyin senin için tehlikeli olmadığını gören beyin rahatlıyor fakat
    yüzleşmek istemiyorum dersen, işin temelinde tehlikede olmadığını düşünmek yatıyor.
    Korku durumunda insan sağlıklı düşünemiyor ki! tehlikede olmadığı halde yersiz tehlike sinyali alır.Benim de deniz korkusu vardı. bu yaz fethiye de 3 yüzme antronörü ile denize girmeme rağmen halen korkum mevcuttu.Geçmişimde boğulma tehlikesi yaşadım ve acile atıldım saatlerce orda kaldım. Bu yüzden beynim tam olarak güvende olsam da o durum beni rahatsız ediyor. Bunun temelinde ise yanlızlık korkusu yatıyordu. Suyun altında sesimi duyuramamak ve dibe çöktüğüm an geliyor aklıma bu durum bana korkutucu geliyordu.Bu yüzden korkum oluşuyordu.Ama şimdi yanlızlık okadar sorun deil benim için hatta ölürsem bile yanlız başıma kimse olmasın ağlayan olmasan isterim.Bu yüzden korkmuyorum.yüzleşmek barışmak o durumu kabullenmektir bence. bir parçan saymak, onu öcüleştirip ondan kaçtıkça aslında ona daha yakınlaşıyoruz daha fazla korkyoruz.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Denizde boğulma korkusu bir çok kimsede var .Ancak ne yaparsan yap kıyıya yakın bir yerdeysen asla boğulman mumkun değil .Yuzme bilmeyen veya korku içinde olan kişi doğal olarak paniğe kapılıyor ve aşırı hareketten dolayı suya batıyor .

Oysa hiç bir şey yapmadan öylece dursa bile suyun kaldırma gücüne bağlı olarak su ustunde yüzer durumda kalır ama bir çok kimse bunu bilmediği için panik hareketler yapıyor ve dibe batmaya başlıyor .

Dibe batsanız bile kendinizi serbest bıraktığınız anda su sizi yüzeye kaldırır ve boğulmazsınız .

Ben balık avlamak için dibe daldığımda (tupsuz ),suyun dibinde taşlara veya yosunlara tutunmak zorunda kalıyorum ,aksi takdirde su sizi sanki bir asansör içindeymişsiniz gibi yukarı itiyor istesenizde suyun dibinde durmanız mumkun değil .

Eger sende bu gerçeği beynine kabul ettirebilirsen kısa surede bu korkudan kurtulursun .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi Cagla94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul

Alıntı 9 ŞUBAT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Denizde boğulma korkusu bir çok kimsede var .Ancak ne yaparsan yap kıyıya yakın bir yerdeysen asla boğulman mumkun değil .Yuzme bilmeyen veya korku içinde olan kişi doğal olarak paniğe kapılıyor ve aşırı hareketten dolayı suya batıyor .

Oysa hiç bir şey yapmadan öylece dursa bile suyun kaldırma gücüne bağlı olarak su ustunde yüzer durumda kalır ama bir çok kimse bunu bilmediği için panik hareketler yapıyor ve dibe batmaya başlıyor .

Dibe batsanız bile kendinizi serbest bıraktığınız anda su sizi yüzeye kaldırır ve boğulmazsınız .

Ben balık avlamak için dibe daldığımda (tupsuz ),suyun dibinde taşlara veya yosunlara tutunmak zorunda kalıyorum ,aksi takdirde su sizi sanki bir asansör içindeymişsiniz gibi yukarı itiyor istesenizde suyun dibinde durmanız mumkun değil .

Eger sende bu gerçeği beynine kabul ettirebilirsen kısa surede bu korkudan kurtulursun .
    Arkadaşlarım yazın suyun üstünde durmayı öğretmeye çalıştılar, dediğiniz gibi aslında çok kolay kendiliğinden olan bir şey, ama o anda öyle bir panik dalgası geliyor ki kıyıda bile boğulma tehlikesi geçirmiş oluyorum, inşallah kabul ettirebilirim beynime bir ara
    Don't let anyone ever make you feel like you don't deserve what you want.

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aslındanda herşeyden az çok korkarız. Tamamen korkusuzluk peşinden aptalca şeyler yapmamıza sebep olur, her türlü yasayı, kuralı, adeti çok ağır sonuçları olmasına rağmen çiğneyebiliriz . eeee' nin dediği gibi burda önemli olan kavram "tehlike".
    Şöyle düşünürsek; yüzmeyi bilmiyoruz, nasıl nerde yüzüleceğini bilmiyoruz. Denize girmek istiyoruz ve hiç korkumuz yok...
    Korku insanı aynı zamanda insanı uyanık tutar, az miktarda , hissedemeyeceği düzeyde de olsa profesyonel bir yüzücünün bile korkuya ihtiyacı vardır. Doğru miktarda olması dikkat için de gereklidir.
    Hayatınızı olumsuz etkiliyorsa bir uzmandan yardım almak en doğrusu...
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Sayfa 2/2 İlkİlk 12