3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Lütfen bana yardım edin...

Karar Dönemi

Unhappy Lütfen bana yardım edin...

merhaba arkadaşlar... küçüklüğümden beri inanılmaz çekingenim. hiç unutmam mahallede çocuklar oyun oynarken ben onların yanlarına gitmeye utanırdım. evimize misafir geldiğinde önlerine çıkamıyorum, odama kapanıyorm. ayrıca ben okuduğum okulda bursluyum çünkü okul takımında oynuyorum. yaptığım sporu ise hiç sevmiyorum. küçüklükten beri babamın zoruyla oynuyorum. pazar günü maçımız var ve ben inanılmaz korkuyorum. çoğu kez maça çıkmamak için hasta numarası yaptım, ağladım. çünkü insanların önünde olmak beni korkutuyor. babama bu sporu sevmediğimi söylememe rağmen devam etmem konusunda baskı yapıyor. zorla başladım bu spora. maç önceleri ağlıyorum sürekli. annem gitme kızım diyor fakat okula devam edebilmek için oynamam gerek. aslında bu okula gelmek istememiştim, çünkü benim asıl okulum gayet iyi bir okul. babamın beni özel okulda okutacak bütçeside var fakat o benim voleybolla iç içe olmamı istiyor. maça çıkınca tirübinlere bakmaktan oyun oynayamıyorum. annem ve babamın yada tanıdım herhangi birinin maça gelmesini istemediğimden dolayı maçlara gizlice gidiyorum, çünkü eğer maçta kötü oynarsam -ki cidden spora hiç yetenekli değilim- aşağılanmaktan korkuyorum. kalbim patlayacakmış gibi oluyor, yüzüm yanıyor bacaklarım deli gibi titriyor. nefes almakta güçlük bile çektiğim oluyor. yaşadığım korkuyu ve heyecanı anlatmam mümkün değil. bu heyecanı nasıl yenebilirim? yoksa direkt sporu bırakayım? lütfen bana yardım edin...
    ayrıca konuşma bozukluğum olduğu için cümle kurmakta zorluk çekiyorum, insanlarla konuşmaya utanıyorum.
    bu sorunları nasıl yenebilirim?

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sevgili blue ,oncelikle voleybolcu olduğun için tebrik ederim .

Biliyorsun bayanlarda voleybolumuz çok ciddi bir çıkış içinde Avrupa da söz sahibi kulüplerimiz var .Gelecegin açısından voleybolu bırakmamanı hatta hatta daha da önemsemeni tavsiye ederim .

Yetenekli olmadığını söylemekle kendine haksızlık ediyorsun ,eger yeteneğin olmasa şu an takımda dahi olamazdın .Eger kabiliyetin olmasaydı antrönorun sana bir iki katlanır sonra kenara çeker en sonunda da takımla alakanı keserdi .

Demek ki bir yeteneğin varki şu anda takımdasın .İnşallah gunun birinde yeni bir NESLİHAN da sen olursun senle gurur duyarız .

Hiç kendini kasma ,hiç duşundunmu şu anda senin yerinde olmak isteyen kimbilir kaç genç kız vardır .Senin sahip olduğun şeye sahip olmak için nelerden vazgeçmeye hazır binlerce kişi var ,ama senin içinse voleybolun hiç onemi yok .

Trubunleri hiç kafana takma ,insanın iyi olduğu kötü olduğu günler var .En iyi takım oyuncuları bile bazen saçma sapan oynayabiliyorlar ,bu çok doğal .

Benim sana tavsiyem ,hata yapmaktan hiç korkma hata yapa yapa tecrübe kazanacaksın daha iyi olucaksın .

Konuşma bozukluğunu da sık sık sesli kitap okuyarak buyuk oranda düzeltebilirsin ,hatta ihtiyaç duyarsan bir psikoloğa da danışmanda fayda var .

Dedigim gibi kendine güven ve hayallerin için bol bol çalış .Birde şunu asla unutma hiç kimse anasından mükemmel olarak doğmadı .

Azim ve sabırla sende en iyiler arasında olabilirsin ,yeterki bunu tum kalbinle iste .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi

Bluebery keşke 9 Şubat'ın yorumundan sonra cevap verseydin.. Ben de bi kaç fikir vermek isterdim ama kayıplara karıştın galiba.