Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: sizde de oluyor mu

Karar Dönemi

Standart sizde de oluyor mu

Konuyu nereye acsam diye dusundum. Konulari okudum neler var neler yok diye. Merak ediyorum sizde de oluyor mu ? Bazen dusunuyorumda beynimin icinde bi oda var yasadigim kötü her sey orada kilitli yani her seyi baskiliyorum bu beni cok yoruyo ve cogu zaman beynim bu odadan ibaret gibi hic bisey yapamiyorum yani okudugum hic biseyi algilamiyomusum gibi bi his. Beynimin icindeki bu odadan kurtulmak istiyorum.

Cahillik Dönemi elmaelma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bir zamanlar bende ufak ufak odalar hayal ederdim. Koridor vardı odalarda gezer içlerinde bir takım düşünce vs saklardım. Hatırlayabildiğim kadar iki üç, beş odadan ibaret. Kötülük ve iyilik diye ayırmamıştım. Ama karanlığa uzanan benimde bir koridorum vardı. Bunlar çok düşünmekten kendini fazla dinlemekten, birazda fazla hayal kurmaktan geliyor sanırım. Zihninde nasıl bu odayı yapıp içine girebiliyorsan aynı şekilde bu odadan çıkıp bu odayı yıkabilirsin. Bu hayali besleyen en büyük kaynak düşünmek. İlgini kendi içine değilde dışarıya vermek bir hobi vs uğraşmak bir nebzede olsa iyi gelecektir sanırım. Okuduğumu anlamama bende var. Nedeni sanırım zihnin kurduğu bu basit hayallerle meşgul olması. Basit deyişle dikkat dağınıklığı. Eğer kendiniz toparlayamıyorsanız ve bu durum sizi depresyona sürükleme riski taşıyorsa bir uzmandan yardım almanızı önerebilirim manidar abla.
    HAYALPEREST

Karar Dönemi

Ayni durum bndede var.onceden o kadar zekidiykim su an gittikce performansimin dustugunu hissediyorum .derslerime odaklanma ve onlari anlmkda zorlaniyorum

Alıntı pinokyoo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayni durum bndede var.onceden o kadar zekidiykim su an gittikce performansimin dustugunu hissediyorum .derslerime odaklanma ve onlari anlmkda zorlaniyorum
    Sizce nedeni nedir, ben düşündüm ama bulamadım. Birde yaşınız ?
    HAYALPEREST

Çıraklık Dönemi

Alıntı pinokyoo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende böyle hissediyorum.ancak bena rtık kafayı zorlamak yada sürekli tam eprformans kullanmaktan bıktım,çok zekiiym demek istemiyorum burada.böyle rahat aslında.

Karar Dönemi

22 yasindaym.onceden az calissam bile mantigimla sinavlarda cok yuksek yapardim simdi yogun kaygiya bagli ataklarimdan sinava odaklanamiyorum.bana gore sebebi tamamen bu hastalik.ve ailem tarafindan yaris ati gibi yetistirilmk ve gecmisimde asosyal olmaninda etkisi cok bnce

Banned
    Yer
    The other side

Sizce nedeni nedir, ben düşündüm ama bulamadım.
    Elma...bana sorarsan,bulmuşsun..ve çok ta güzel ve öz bi şekilde anlatmışsın..

O "ilgiyi dışarıya vurma" kısmında takılma oluor..orası aşılamıyor nedense...

Karar Dönemi

Alıntı montevo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende böyle hissediyorum.ancak bena rtık kafayı zorlamak yada sürekli tam eprformans kullanmaktan bıktım,çok zekiiym demek istemiyorum burada.böyle rahat aslında.
    Bi yerde tikaniyor insan iste.bizleri bu noktalara surukleyen ne acaba .sinava girmek bnm icin cehennem azabi gibi bisey .bir onu asabilsem.aslinda hepimiz zekiyiz mesele sadece performansa dokebilmede

Karar Dönemi

o odalardan tam 7 tane var şanslısın ki seslerini duymuyorsun lol bak ben nasıl kurtuldum tabi ilaçların da etkisi var elbet ama mantık olarak odanı al karşına kapısını çiz zihninde ve korkmadan aç içindekilerle şöyle rahat bi zamanında kimse yokken etrafta bol bol sohbet et o odayı kendine ait hisset önce iyi bir sahiplen ondan sonra kendiliğinden çözülüyor ara ara aklına gelir zamanla oda olmuş kendi evin, içinde tutmayıp dışarı yansıtırsan düzelebilir anlatamadım aslında.. mesela bir uygulama önerebilirim: baskılanmış dediğin bölgenin tam yeri neresi bir belirle biliyorum soyut olacak ama atıyorum beynimde tam şurası gibi yap bi çeşit harita..ve müsait zamanlarında o yeri anlamlandır ve yavaş yavaş alanının küçüldüğüne inandır kendini..bir çeşit oyun

Alıntı Dante Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elma...bana sorarsan,bulmuşsun..ve çok ta güzel ve öz bi şekilde anlatmışsın..

O "ilgiyi dışarıya vurma" kısmında takılma oluor..orası aşılamıyor nedense...
    Sen söyleyince çok daha net görünüyor Dante. Ah şu takılma hep bi gayret var ama nasıl aşarız aşarız tamamen.
    HAYALPEREST

Sayfa 1/2 12 SonSon