Sayfa 2/2 İlkİlk 12
18 sonuçtan 11 ile 18 arası

Konu: Benim Dramım

Karar Dönemi

Çocukluktan beri hayal ettiğim, isteyerek girdiğim bir bölümde okuyorum.
    Okulun kalitesi düşük, arkadaş çevrem var ama benimle benzer karakterde birisi yok, hocalar nereye gitsen zaten aynı.
    Emin ol koşarak girdiğim bu bölümde sıkıntılar, stresler de yaşadım. Bölümü istemekle, sevmekle alakası yok, çünkü
    hayal ettiğin kadar iyi gitmez hiç birşey.
    Hangi bölüme geçmek istiyorsan, okurken ya da bir sonraki sene, okulunu bırakmadan ÖSS'ye tekrar gir, tutarsa okul değişirsin tutmazsa
    elinde şuanki okulun hazır olarak kalır.
    Merak ediyorum hangi bölümdesin ve hangi bölümü istiyorsun.

ben 1.sınıfım onu belirtmek istiyorum önce.Bölümüm biyosistem mühendisliği ziraat fakültesine tarım ve tarım makinaları ile ilgili istediğim bölüm mimarlık ama bu sene olma ihtimali düşük
    "Kuşlar hala uçuyor, çocuklar hala mendil satıyor.
    İçimizde incinmiş bir nehir, nereye aksak kırgınız."

Karar Dönemi cuuci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ezel suanda okudugun bölümü sevmiyormusun bu yıl istediğin bölüm olmadı napacaksin o zaman birde sevemeyi denesen gelecekte iş imkanı nasıl suan okudugun bölümün ?

bu yıl istediğim bölüm olmazsa bölümümü sevmeye çalışcam cucii

Başvurumu yaptım Ailemin haberi yok ama izin vermedikleri için gizli yaptım

Banned

Hadi hayırlısı diyorum. En azından istediğin fakülteye naklin gerçekleşene kadar bulunduğun fakülteyi beğenmediğini fakültedeki arkadaşlarından, hocalarından gizli tut. Diğer fakülte olmaz filan, sonradan demesinler, şimdi de biz seni istemiyoruz. Burası işin yeşillik kısmı. Aldığın kararda netice elde etmek adına son derece yüksek performans sergilemen temennimizdir. Bir hayal kırıklığı daha yaşamakla kendine direnç ve azim noktasında zarar vermiş olursun. Bunu göz önünde bulunduraraktan, arzuladığın fakülteye adımını atana kadar yoğun günler seni bekliyor.

protagonist
    Guest

merhaba ezelcim. gerek çevresel baskılar gerekse bir yere yerleşememiş olma korkusu bizleri puanımızın yettiği bir yere hemen kaydolmaya itiyor. Ama bu bölüm bizim ilgimize ve meslek değerlerimize uymayabiliyor ve hayallerimizin dışında yerlere gidebiliyoruz. Eğer gerçekten mutlu olacağını düşünüyorsan, istediğin hayal ettiğin yerdeki engeller ve zorluklar seni hayal kırıklığına uğratmayacaksa ve hedefini gerçekleştirmek için tüm zorluklarla mücadele etmeyi göze alıyorsan başarılı olacağına ve istediğin mutlu ve verimli eğitim hayatına kavuşacağına gönülden inanıyorum. Ama şöyle de bir gerçek varki mesleğe ve işe yönelik paradigmalar artık günümüzde değişiyor. Artık ömür boyu tek meslek ve alan yok. İnsanlar artık okuduğu alandan çok farklı alanlarda uzmanlaşabiliyor ve ömürleri boyunca 3-4 meslek değiştirebiliyor yükselebiliyor. Bu açıdan da günümüzde şartlar artık daha zengin. Ama yine de mutlu olacağın okul ve alan çok önemli. dilerim güzel sonuçlar alırsın başarılar ve kolaylıklar dilerim..
    Konu protagonist tarafından (16-01-2014 Saat 06:36 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

bence okulu dondur ve sadece sınava odaklan başarırsın korkma. bir seneden hiç birşey olmaz yapamazsan bölümüne geri dönersin.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12