Sayfa 1/2 12 SonSon
18 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Benim Dramım

Standart Benim Dramım

Sizlere birşey sormam gerek ne yapacagım konusunda hiç bir fikrim yok.Bilenler bilir ben geçen sene pekde çaba sarfedemeyerek üniversite sınavına hazırlandım tek hayalim bir üniversite kazanmaktı bölüm yada belirli bir üniversite yokdu hedefimde.Şimdi ise hiç sevmediğim bir bölümde okuyorum aslında bölümü çekebilirdim ama fakültesi başka yerde bu bütün sinirimi alt üst ediyor.Yani fakülte ile üniversiteni arası bir saat var ve fakültenin oldugu yerde hiçbir sosyal aktivite yok 1-4. sınıf merkezde 2-3 fakültede okunuyor.Çok saçma.Şimdi ben tekrar sınava hazırlanmayı düşünüyorum kafamda istediğim birkaç bölüm ve üniversite var ama başarabilcekmiyim korkusuda var. Birde bana burs çıktı bir yanım diyorki adam gibi oku sosyal aktivite tiyatroyla ugraşmak falan bir kenarda dursun Bir yanımda diyorki tekrar çalış ne yapacagımı şaşırdım.Geçen senenin pişmanlıgını yaşıyorum keşke forumdaki bazı ablalarım abilerimin sözlerini dinleyip aileme karşı gelip bir sene daha şansımı deneseydim şimdi hem okul hem sınav çok zor olucak.Fikirlerinizi bekliyorum.
    Konu Selina tarafından (03-01-2014 Saat 01:28 PM ) değiştirilmiştir.
    "Kuşlar hala uçuyor, çocuklar hala mendil satıyor.
    İçimizde incinmiş bir nehir, nereye aksak kırgınız."

Karar Dönemi Cagla94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul

Aktivite olarak değil ama bölüm olarak bakmak istiyorum ben, istemediğin bir bölümde okumanın sana hiçbir şey kazandıracağını düşünmüyorum. Zarla zorla okursun, ki bölüm dışında okuduğun okulu da beğenmemişsin.
    Adam gibi okumana devam et, ama ben bir yandan da sınava tekrar hazırlanman gerektiğini düşünüyorum. Çünkü böyle sadece okumak için okursun ve mezun olduğunda elinde hiçbir şey olmaz.
    Kendine tam bir hedef de bulmalısın ayrıca, geçen seneki gibi herhangi bir şey olsun da okuyayım demek yerine, okurken "tam da istediğim şey" diyebilmeli, her günü iple çekerek derse gitmelisin.
    Umarım istediğin gibi, hakkında hayırlısı olur her şey
    Don't let anyone ever make you feel like you don't deserve what you want.

Karar Dönemi

öncelikle merhaba. kendim hakkımda bir şeyler yazarsam belki yardımcı olabilirim diye düşündüm. umarım yardımcı olur. bundan 7 sene önce üniversite sınavına girdim ve kazandım. o zaman korkularım bu kadar büyük değildi. belki o korkularımla yüzleşsem bugün bu kadar kötü bir durumda olmazdım ama dediğim gibi belki. hiç istemediğim bölüme girdim. senin gibi ilk sene kampüs ikinci sene ve devamında fakültedeydim. fakülteye otobüsle gidiyorduk. otobüse her bindiğimde içimden lanetler okuyordum. üniversitenin üçüncü senesi ben ailemi karşıma almak için yanlarına konuşmaya gittim. okulu bırakmak istiyorum demek için ama diyemedim. belki yanımda olacaklardı. tekrar kazanamam diye korktuğum için bırakmadım. devam ettim okula ve mezun oldum. şu an işe her geldiğim gün içim ağlıyor akşamları artık uyuyamıyorum. sabah işe berbat bir durumda geliyoorum. zaten bu gidişle yakında kovulurum. kendimden nefret ediyorum o gün o zaman korkularımla yüzleşmediğim için. beni yanlış anlama bu sana da olur demiyorum. senin için daha farklı şeyler gelebilir hatta gelirde. ben sadece diyorum ki sevmediğin şeyi yapmak çok zor. zorluğu da başarabilirsin. mesela ben başarmak zorundayım ya da bir şansım daha olursa onu mutlaka kullancam.

kafam o kadar karışıkki bu sefer de istediğim bölüm olmazda çok üzülürüm diye korkuyorum. teşekkürler cagla ve hasır dediklerinizi düşünüyorum

Karar Dönemi cuuci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu okudugun bölümün gelecekte sana katkısı olacak mi iş imkanı olarak bunu düşün önce belki alisamamissindir şimdi bırakıp gelmek de zor olmz mi bu yıl şansına dene bunun için bütün yıllarını yakma yani sonuçta gittin okuyorsun baştan mi tercih yapmasaydin acaba

evet baştan tercih yapmasaydım en hayırlısı o olcaktı

Cahillik Dönemi elmaelma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Çalışmadığın kadar istek ve azimle çalışmalısın. Elbet iyi bir bölüm ve iyi bir üni kazanırsan geride bırakacaklarına üzülmek yerine sevinecek olursun. Ama benzer düzeyde bir bölüm ve üniversite için bir yıl kaybetmemeni tavsiye ederim.
    HAYALPEREST

Banned

Kişi başladığı işi yarım bırakmayacak. Öbürü hikayedir. Siz insanların hedefe aldığı ve ulaştığı üniversitelere ve fakültelere giderken ip atlayarak veya hoplayarak zıplayarak gittiğini mi sanıyorsunuz. Hayır, böyle değildir. Bu da demek oluyor ki, durumlar bir nebze eşit. Aktivite, sosyal faaliyetleri de üniversiteden sonraki hayatınıza ertelersiniz.

Karar Dönemi Cagla94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul

Alıntı arka plan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kişi başladığı işi yarım bırakmayacak. Öbürü hikayedir. Siz insanların hedefe aldığı ve ulaştığı üniversitelere ve fakültelere giderken ip atlayarak veya hoplayarak zıplayarak gittiğini mi sanıyorsunuz. Hayır, böyle değildir. Bu da demek oluyor ki, durumlar bir nebze eşit. Aktivite, sosyal faaliyetleri de üniversiteden sonraki hayatınıza ertelersiniz.
    Sadece fakülte yeri değil, bölümden de rahatsız olduğunu belirtmiş. Kişi başladığı işi yarım bırakmayacak, evet, ama istemeye istemeye yaptığı bir iş, ki bu hayatını değiştirecek bir olaysa, ilerde mesleğini belirleyeceği bir bölümse yarım bırakılabilir, çünkü yarım bırakmasa da hiçbir yararının olacağını düşünmüyorum ben.

Benim okulum evime çok uzak. Söylediğim kişiler "yok artık nasıl her gün gidip geliyorsun?" diyorlar. Ama ben bölümü sevdiğim için hiç rahatsız olmuyorum o yoldan, her gün de hoplayarak zıplayarak gidiyorum. İstediği bir bölümü okursa okulun yeri de herhangi diğer zorluklar da ufak bir engel gibi görünür sadece.
    Konu Cagla94 tarafından (06-01-2014 Saat 11:37 AM ) değiştirilmiştir.
    Don't let anyone ever make you feel like you don't deserve what you want.

Banned

Ben konuyu açan üyenin sözlerinden anladığım üzere kendileri şuan üniversitenin ikinci yılı içerisindeler. Şimdi çok manidardır, bu memnuniyetsizliğin ikinci yılda dışa vurması. Ben bunu, hayatın oynadığı bir oyun olarak görürüm. Zira ortada çok olumsuz sebep veya bir durum göremedim. Daha açık şekilde ifade edecek olursam, ben ortada dram göremedim, kusura bakmayın. Şayet ki sizin dediğiniz ve kendilerinin dediği ölçüde bir memnuniyetsizlik olsaydı ortada, bu durum kendisini sürecin en başında belli ederdi. Bu kadar süreye ihtiyaç yoktu. Tabi bu sözlerim, şayet ki kendileri üniversite ikinci yılı içerisindeler ise geçerlilik şartı bulacaktır. Zira net bir ifade geçmesede sözleri içinde, bende, ikinci yılda olduğu kanaati oluştu.

Sayfa 1/2 12 SonSon