6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Lütfen yardım zeka problemlimi var

Karar Dönemi

Standart Lütfen yardım zeka problemlimi var

arakdaşlar eskiden çok bşarılı bir öğrenciydim geçkten öğretmenler fln hep takdir ederdi desleri ii anlardım çalışmadığım halde sınavlarım 100 90 gelirdi şimdi ise 7. sınıfm ama hiç bişey anlamıoyrm doğru konuşmak gerekirse derleimide çalışmıoyrm skıcı gelior biraz hep internet yüzünden bunlar ama şimdi ise öğretemne konuy anlatıo tahtaya yazıo ben bildiğinz öküzün trene bakdığı gibi bakıoyrm hiç bişeyde anlamıyor sınavlar gelince biraz anladığımla %10 bi kısm bu %90lık bi ksımda kopya ile kitap açıyrm sınavlarda ordan yapıorm yoksa hiç 0 alırm anlamıyor yanni çalışmakda gelm.o içimden yeni konu anlatırsın dinlesem yine anlama ne dio bu hoca diyrm lütfen yadım şimdifden teşekürler

Karar Dönemi

zeka problemin yok. gençsin. aklın başka yerlerde muhtemelen. konuları anlamıyorsan bunun bir nedeni de eksik kalman, bir çok konuyu kaçırmandır. tüm sene konularını şöyle bir tekrar et. eksiklerini tamamla, kafandaki diğer düşünceleri sil ve derslerine odaklan. düzelecektir.

Karar Dönemi Banlıcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sende erken olmuş bende 30 yaşından sonra başladı geri zekalılık.

Çıraklık Dönemi Dvrmchrkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Zeka bir anda gitmez.(Akli dengeyi bozacak bir şeyler yaşanmadıkça)

Motivasyonu düşen insanlar, zekalarında ciddi gerileme var zannediyorlar.

Ayrıca zeka ile onu işlemek, çok farklı şeyler. Marilyn vos Savant diye bir kadın var. Uzun yıllar önce bir kitabını okumuştum. "En yüksek IQ"' kategorisinde Guinness Rekorlar Kitabı'na girmiş bir bayan. Matematikle, Fizikle de ilgileniyor. IQ sü, Einstein dan çok daha yüksek. Hem de çok fark var.
    Ama, Einstein ın yaptığı buluşların binde birini yapamadı.

Zeka ile onu işletebilmek çok farklı. Yaratıcı düşünce ise çok çok farklı.
    Liseler arası Matematik, Fizik olimpiyatlarında madalyaların çoğunu; İran, Rusya, Çin, Vietnam,Hong Kong alır. Dünyanın en zeki ve başarılı öğrencileri, Asyadan çıkar. Normalde en büyük bilim adamlarının da burada çıkması lazım. Ama çıkmaz. Nereye kayboluyor bu çocuklar?

Sebebi şu. Katı bir disiplinle ders çalışınca başarılı oluyorsun ama yaratıcı düşünce yoksa, buna imkan veren bir devlet yönetimi yoksa, ileriden bilim adamı çıkarmak çok zor oluyor.
    Normalde İran ın, Rusya nın, Çin in ve hatta Türkiye nin potansiyeli çok yüksek. Ama yaratıcı ve özgür düşünceye izin verilmiyor. Çünkü, özgür ve yaratıcı düşünce bir süre sonra sistemle ve devletle de çelişir ve öz eleştiri yapar.
    Bu istenmediği için, yetenekli insanlar bir süre sonra zaten baskılanır.

Kısacası,zeka gitmez, düşen şey motivasyonunuz, ama zekanız yükselse bile çok yararı yok, yaratıcı düşünme olmadıkça
    Büyük aşklar ya sonsuzdur, ya da O’nsuz!.

dreamer8
    Guest

4. sınıfta var olan zeka 7. sınıfta kaybolmaz. Kaldı ki, zekayı notlar da ölçmez. Sadece çalışmıyorsun, çalışmak istemiyorsun, dersleri, sınavları, zorunlulukları sevmiyorsun. Zeka öyle şıp diye kaybolan birşey değil. Ergenlik çağındasın, bunalımların, dengesizliklerin, fizyolojik ve mental değişimlerin olacak, saçmalayacaksın, isyan edeceksin, kavga edeceksin, dayak yiyeceksin, parasız kalacaksın, karşı cinse dair hayallerin olacak, yani en belalı yaşlara giriş yaptın. robot değilsin ki senin notlarını 90 a kuralım. Notlarından belli ergenliğe girdiğin zaten. O sürekli 100 alan zombilere de sakın imrenme. Onlar hayat yolunda çok tökezliyorlar.

Karar Dönemi

bazı dönemlerde kal geliyo insanın beynine geçici bir problem.merak etme genç beyinlerde hormonlarla olması normal hormonlar artınca beynin tepkileri farklı kimisi senin gibi hisseder kimisi 100 tane manita yapar.sorunlu olarak hissetme kendini aşman daha kolay olur.