8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Çok ince düşünüyorum.Herşeyin sonunu düşünüyorum.

Karar Dönemi

Standart Çok ince düşünüyorum.Herşeyin sonunu düşünüyorum.

Merhaba Arkadaşlar foruma yeni katıldım ve bu soruyu sormak için katıldım lise 2 gidiyorum ve bu olay liseye başladığımda başladı ve kova burcuyum.

Sorum şu :

Herşeyi çok ince düşünüyorum her ayrıntısını mesela okulda bir şey sorcakken sorsam mı diye düşünyorum eğer sorarsam herkez gülermi diye.
    sonra Mesela arkadaşımla birşey konuşuyroum yanlışlkla birşey söylüyorum o aslında anlıyor ama ben onun benim gibi anladığını düşünüyorum ve olay düzeltirken batırıyorum çok sık oluyor hemen hemen hergün ve başkasının ne düşündüğünü tahmin ediyorum inanın hepside tutuyor çok farklılıyım bazen basit bir olayı kendi kendime büyütüyorum abartıyorum bazen birisiyle sevgili bile olmuyorum sevgili olursam birisi laf atarda kavga ederiz diye ya size bu anlattıklarım çok komik gelebilir ama çok kötü birşey yardım edin arkadaşlar.
    Konu lamartina tarafından (05-07-2014 Saat 02:13 PM ) değiştirilmiştir.

lamartina arkadasim,

Londradan selamlar.

Sorunun kaynagi belkide su an sana gorunmez olabilir. Evet yasadigin zor ama cozumu bir okadar basit. Kolay degil ama basit.
    Kisacasi; aklinda fazla ileriki zamanda yasiyorsun ve bu sende biraz vesveseye kapilmana yol acabiliyor.

Her ayrintiyi fazla dusunmek dusuncendeki bazi olanaklari guclendirir; yani olmasini istemedigin bisey nihayetinde gerceklesir. Mesela: Yanlis bisey soylemekten korkarsin = Yanlis bisey soylersin.

Baskalarinin ne dusundugunu aklinda yer edinmen kendinle barisik olmadigini gosterebilir ama bunun altinda daha fazla seylerde olabilir.

Daha uzun bi sekilde yazmak isterdim ama su an olmaz.

Yardimim dokunmussa mutluyum. Guclu ve potansiyelli bi hayat dilerim, herzaman.

prenses
    Guest

cözümvardır isimlinin dedigi bi şeyi bende yaşadım.
    Mesela bi sınıf dersteyken kapıyı çalmadan korku oluşur
    Ya rezil olursam. Yanlis bisey dersemde gülerler diye
    En son 2 kez kapı caldım. Ikisindede rezil oldum, tüm sınıf güldü.
    Bi tanesinde, bi ögrenciden kitap alicaktim diye kapıyi caldım,
    O ögrenci burda mı diye sordum, kimse de cevap vermedi, hocada bana baktı,
    Ok dedim, hoca öyle bakarken, herkes güldü, çünkü cevap alamamistim
    Simdi düsündümde komigime gitti benimde, ki o andada zaten gülümsemiştim.
    En sonuncusunda ise, sınavdan çıkmıstim, başka bi sınıfta bi hocaya kagit verecektim,
    Üf yine rezil olucam dedim icimden : )
    Kapıyı caldım, x isimli hoca yoktu, baska bi hoca vardı tahtanın başında ayakta
    X hoca yokmu bu kagidi vericektim dedim, herkes kahkahalarla gülüyor,
    Bense ne oldugunu 2-3 saniye sonra hocayi en ön sırada solda
    Oturdugunu görünce anladım, hoca tabi esprili zaten, hemen aldı kagıdi,
    Bende kusura bakmayın, sınavdan yeni çıktım dedim, cıktım
    Nerden bilebilirdim staj yapan bi hocanın oldugunu.
    Ama basında kendi kendime korku yaptım anlayacagın.
    Yine rezil olucam dedim ve öyle de oldu.
    Ha gel görki, sence şimdi hatirlayan varmıdır? Hic sanmam
    Ben bile simdi senin konunu okuyunca hatirladım.
    Herkesin başına gelebilir unutma.
    Hiç birimiz mükemmel degiliz sonuçta.
    Bişeyi ònceden ne kadar tasarlarsan, aksine dahada kötü bi şekilde gelisıyor.
    Bu yüzden yavaş yavaş kendini biraz daha spontane olmaya ayarla.
    Ayarlama yani òyle ol hatta
    Böyle rezil anlar olsada, bunlar bizim ne kadar tatlı insanlar
    Oldugumuzun göstergesi, heleki o anda kendimizde gülümsüyorsak
    Konu prenses tarafından (20-01-2014 Saat 08:34 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

net söylüyorum bundan eminim eğer çok sık müzik dinliyorsan biraz azalt. çünkü beyinin o bölgesine paso inpulse gönderiyosun ve insan etkileniyor..ben müzik hastasıydım her fırsatta dinlerdim aslında hala öyleyim lol ama etkisini bildiğim için kontrol edebiliyorum. bence senin hassasiyetin bundan kaynaklanıyor. sevgiler!

Karar Dönemi

Aynısını bende yaşadım zamanında halada etkisi devam eder zaman zaman. Şu olursa şunu yaparım gibisinden. Faydasını uzun vadede çok gördüm ama kısa vadede biraz durgunlaşıyor insan yani yapayım mı yok ya boşver şimdi sebebi ise o yapmak istediğimiz hareketin sonucunu daha önceden düşünmemiş olmamız. Birazda olasılık katarsan işin içine bir süre sonra sürekli doğru olanı yapmaya yada ona en yakın olanını yapmak için zorluyosun kendini. Hata yok 0 hata diyosun. Ama gel gör ki sen hata yapmazsın ama başkası sana yapar işte o zaman insan delirme noktasına geliyor. Ya ben o kadar düşünürken o nasıl bu kadar sorumsuz olabilir diyorsun.

Benim tavsiyem ise çok gerekmediği sürece beynini kapat. Düşünmeyi durdur. Yani çok önemli şeyler dışında fazla düşünme. Ben kendime önem sırası yapmıştım. Şu insan konu olduğunda böyle düşüneceğim şu duruma düşersem böyle düşüneceğim diye. Ve önemliler listesinde bir sınır olsun mesela 5-6 durum haricinde standart insanlar gibi yaşa. Şimdi standart insan tanımı benim için çok farklı senin için ise daha çok farklıdır.

Birde tahmin etme ve 6.his durumu var mesela bende. Tahmin yürütmeyi ve tahminlerimin doğru çıkmasını severim. Çoğu sınavda sallayıp tutturduklarım oldu mesela.

Hepsinin çözümü kontrol şuan elinde bir güç var gibi düşün ve bunu kontrol altında tutman gerekiyor. Yoksa bu güç gittikçe büyüyor ve seni yok etmeye başlıyor.

Karar Dönemi

Öncelikle herkese Merhaba şuan Üniversiteyi kazandım inşallah başlayacağım
    Yaklaşık 3 yıl önce paylaştım bu gönderiyi hepinizin tavsiyelerinizi dikkate aldım şuan çok iyiyim hiç bir problemim yok biraz daha zamana bırakınca her şey çok iyi oluyor. Verebileceğim bir kaç tavsiyem var. Gereksiz kişiler ve nedenler için o güzel dakikalarınızı boş yere düşünmek ve üzülmekle harcamayın. Vakit geç değil her şey daha güzel olacak ben mutluyum, heyecanlıyım, umutluyum. Takmamaya çalışın ilk zamanlar olmayabilir fakat sonrasında alışıyorsunuz hepinize teşekkür ederim umarım aynı sorunları yaşayanlar içinde yararlı bir konu olur Son olarak çok sevdiğim bir parçayı sizinle paylaşmak istiyorum.

Kendinize iyi bakın çünkü hayat bunu gerektirir mutlu olun
    Konu lamartina tarafından (11-09-2016 Saat 02:54 AM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

Senin adına sevindim. Senin bu konuyu açtığın zaman ben de lise 3 veya 4'deydim sanırım. Sınıfa girince sanki herkes bana bakıyordu. Sınıfa girmek istemiyordum. Sınıfa girince rezil olacağım diye düşünceler kaplıyordu kafamı okulu seviyordum soru sormayı seviyordum. 8. sınıftan itibaren bu rezil olma korkusu başladı. Ben lise 3 4 e kadar direndim kafamda rezil olacağım düşünce geçince takıntı yapınca o düşünce gerçek oluyordu. 4 yıl öyle geçti sonunda yoruldum. Ölmeyi denedim fakat korktuğum için başarısız oldum. 40 50 gün hiç okula gitmedim stajlara katılmadım. Sınıfta kaldım okulu bıraktım yani kendime b*k gibi bir hayat tablosu çizdim. Sınıf arkadaşlarım kimisi doktor olma yolunda kimisi hemşire olmuş. Bense başladığım noktadayım. Şunları yazarken bile eski takıntılarım rahatsız ediyor beni. Şimdi yeni tür takıntılarla yaşıyorum. Üstümde bi lanet mi var ne Neyse uzun yazdım gerçekten senin adına sevindim.
    Konu Kirli tarafından (11-09-2016 Saat 04:26 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

herşeyin sonunu düşünen kahraman olamaz