37 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Bende manik depresifim

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Karar Dönemi

Standart Bende manik depresifim

giriş:
    bu dünuyada bir insan var bişeyler yapıyor ben çok nadir o insanla karşılaşıyorum ve onun kendim olduğunu anlıyorum
    manik depresif hastalık gerçekten de Cennette güzel makamlara erişmek için tasarlanmış olsa gerek
    düşünüyorumda sokaktan biri beni ansızın durdursa ve neyin var dese bende manik depresifim desem oda o nasıl bir şey dese acaba ben ona ne derdim
    sanayiden araba toplatsanız bu kadar çürük çıkmaz tek özeti olmasa da güzel bi özeti
    anlatayımmı size manik depresif hastalık nedir?
    1-manik depresif hastalık bir deli-dahi hastalığıdır yani dahilerin çıkabilmesi için Allah tarafından tasarlanmıştır getirisi büyük olduğu için götürüsüde büyüktür.
    2-manik depresif hastalık tam manasıyla bir akıl hastalığı sayılamaz çünkü aklın dışında bütün vücütta da etkileri vardır
    3-genetik olduğu biliniyor ama aslında hiperaktivite nin ilerlemiş halidir vede hiperaktivite yi oluşturan yanlış beslenme durumu bebeklik çağında gerçekleşirse içinde ne olup olmadığı bilinmeyen mamalar , antibiyotikli hayvan etleri , çin tuzlu gıdalar , tatlandırıcılar gibi gıdalarlada başlayabilir.
    4-aslında her manik depresifin bir maniklik ve depresiflik oranı vardır vede bu hastalık başlama yaşına kadar oldukça düşük seviyededir fakat vücüt okadar tatminsizlik içersindedir ve huzursuzdur ki mutlu olabilmek için tek çare orgazm olmak kalmıştır vede bununla işte başına ne gelirse gelir
    yüzde 10- 20 olan rahatsızlık 5 10 yıl içinde yüzde 60 -70 lere çıkar vede vücüt pestile döner, artık adım atmak ta zorlaşmıştır , koşmak, dolaşmak ,bazen bakmak bile
    kişi bu hastalığa giden mutlu döneminde kraldır , cumhur başkanıdır aslında bir miktar hastadırda fakat kaslarını yiyip bitirir işte bu yenen kaslar beyinde de vardır
    ve bir gün vücüt derki bu kasların içi boşaldı beyin dahil vede artık beyin eksisi gibi çalışmamaya başlar.
    yani hastalıktan çıkış için en önemli yollardan birisde spordur hemde hertürlü beyin cimnastiği dahil çünkü vücüt bu 5-10 yılda sarfettiği 20-30 yıllık enerjiyi geri kazanmak zorundadır.
    5-suçluluk duygusu , utanma gibi hislerde işte vucudun yaşadığı bu tatminsizlikten dolayı yaşadığı kontrolsüz cinsel deneyimlerden dir vede zaman sora bir utanma hissi oluşturur çünkü kendi iç dünyasında adeta bir sapık gibi dir vede bukadar temizlenmeye eşlik edemez sürekli abdest vesaire alamaz vede bu sefer de ruhsal çöküntü dini bir karşılık bulmaya başlar.
    6-yorulan kaslar vucutta kendini aşırı derece de belli etmeyebilir fakat en hassas bölgelerimizden biri olan ve kılcal damarlardan oluşan göz altlarımızda ki bu kas ların yiyip bitirilmesi durumu aşırı derece de kendini gösterir vede böylece kişi manik depresifliği yanı sıra 2.bir hastalık daha yaşamaya başlar
    bu genelde sosyal fobi olur, dışarda rahatlayaman kişi ankisyete yaşamaya başlar buda bir diğer rahatıszlık olarak hastalığa eklenir ki bu durum başlı başına bir depresyon nedenidir.
    7-beyin kaslarının çoğunu zamanda tüketmiş olan kişi bi şekilde insan içine karışır ama bu kantar bu yükü çekmez ve akıl kullanılan haplarla birlikte günde ,3 günde haftada, ayda,3 ayda ,bir resetlenir ve böylece yakın olduğu kişilerle aralarına uzak mesefeler girer onları kaybeder kırar ve yanlız kalır vede depresyona girer.

dediğim gibi böyle bir hastalık olsa olsa Cennete mertebe elde etmek için tasarlanmış olsa gerek

burda anlatılan benim hayatımdı...

Karar Dönemi ruşen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    izmir

günaydın arkadaşım bende bipolarım, anlatımın fena değil yaşını merak ettim

Önce herşeyi siyaha boyamak lazım. Sonra, kurumasını bekleyip: üstüne beyaz harflerle yeni bir hikaye yazmak. Buna "UNUTMAK" diyoruz.

Karar Dönemi

Alıntı ruşen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    günaydın arkadaşım bende bipolarım, anlatımın fena değil yaşını merak ettim
    14.02.1979 ...

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Beni de anlatan güzel çıkarımlar var içinde eline sağlık.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Karar Dönemi

Alıntı osmangazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beni de anlatan güzel çıkarımlar var içinde eline sağlık.
    hep dağıtmak isterken dağıtmak isteyenlere mani olmuşumdur muhtemelen burda da hasta girip doktor çıkıcam
    Ayağına diken batsa günahlara keffaret tir derler bizim yüreğimize aklımıza batan dikenlerle sıfırdan orman olurdu , olurdu da niye bu kadar günahkarız onu çözemedim
    bu foruma girip hastalığın ilk yıllarını yaşayanları okuyunca kalkanlarımı takmadan baktığım için içim acıdı,
    halbuki bende o evrelerden geçmiş ve kendimi o anlatımlarla tanımlamıştım
    yüzme bilmeyen birinin havuzda çırpınırken kimseyi bulamaması gibi bişey...
    malesefki ülkemizde duygulanım bozukluğu konusu doktorlar tarafından kolayca başka hastalıklarla karıştırılabilinen bir hastalık
    çünkü kapının diğer tarafında 60 kişi var ve öyle senin hayatını dinleyebilicek bir durumu da yok doktorun
    bir diğeri ise duygulanım bozukluğunda olan insan aynı anda birden çok rahatsızlık ta yaşayabilir bazen şizofren bile sanılabilir
    doğru teşhis bulunana ve doğru haplar kullanılana kadar yıllar geçiyor ayrıca haplı halide pek keyifli değil bu hastalığın
    keşke doktorlara bu yazdıkları haptan okulda ara sıra kullandırtsalarda insanlar gerçekten neler çekiyor bi görseler
    ruhsal bozukluklar ruhla beden arasında zıtlıklar olduğunun bir göstergesidir beden her yöne çekilebilir fakat ruh Allahın nefesidir
    ruhsal bozuklularda en önemli şeylerden biriside inançtır ister aşka olsun ister Allaha
    ruhada arasıra gıdasını verirsek ruhsal bozuklukta dinmeler olucaktır fakat asıl tedavinin ardından
    işte mani halinde olan bu kişinin krallıktan sıradan vatandaşlığa geçiş aşaması işin en zor ve kabullenilmesi istenemeyen kısmıdır
    hani dindar insanlarda bir vakar vardır ya manide tam olark kişinin yaşayabileceği en vakarsız haldir
    burda dinden kasıt hristiyanlıkta olabilir fakat kişi yaradanına makul gözlerle bakmayı öğrenemedikçe bu kıvranımları daha çok yaşayacaktır
    taki öğrenene kadar...

Karar Dönemi

the sedat aynen katılıyorum... dahi olduğumu ve deli oduğumu söyleyenler var bence uçuk biriyim, beynim eskiden durmuyordu ALLAH ım düşünceler yarışıyordu artık kafamın çok yorulduğunu hissedyiordum. hastalıklar günahları temizler bu bizm için avantaj aslında ama ne kadar zor bir rahatsızlık depresyonum çok dirençli olmuş sanırım lityumda gerekiyor ağlamalar kesildi ama depresyona devam