Sayfa 2/2 İlkİlk 12
19 sonuçtan 11 ile 19 arası

Konu: UNIVERSITE HAYATI ve yalnizlik

Karar Dönemi

Bir kaç gün okulu ek, sevgili bul, tanımadığın insanlarla okul içerisinde konuşma fırsatın olduğunda konuş
    en azından tanıdığın sınıf arkadaşlarına gördüğün yerde selam ver. Bir arkadaş edindiğinde, onun çevresine
    girmen, başka arkadaşlar da getirir.
    Evlenmek için uygun zamanı kimse bilemez, ama yalnızlık bitsin diye evlenmek bana doğru gelmiyor tabi sen bilirsin.

Banned
    Yer
    The other side

Ben şu an kötü hissettim kendimi..hele ki benden yaşça büyükseniz(bunu hesaba katmadım),en ufak bi saygısızlık olarak bile algılanabilecek bi ithamda bulunmuş olmak,beni çok pişman eder(niyetim bu yönde olmasa dahi)

Elbette benim de hayatta bilgi sahibi olmadığım,deneyim edinmediğim bi çok nokta var ve evlilik te bu kulvarlardan biri..yalnız şu kadarını belirtmem gerek;hayatta bazı şeyleri çevrenizdeki yakınları gözlemleyerek cok net bi şekilde idrak edebiliosunuz..

Aklınızda olup ta,henüz yazmadığınız şeyleri cidden merak ettim..yazdığınız zaman da derhal okucam..ama sizi haklı yahut haksız bulayım;asla kavga etmek gibi bi düşünce içerisinde olmayacağım.sizi temin ederim..belki de tatlı bi tartışma baabında sölediniz fakat yine de ciddiye aldım ben şu an..

Herhangi bi şekilde yaşınıza ve hayat tecrübenize saygısızlık edecek bi hitamda bulunduysam,affedin..gerçi burada bi yanlış yaptığımı sanmıorum pek,ama yine de özür dilemeye hazırım..

Bu arada empati;

Seninle de bazı ortak noktalarımız var sanırım arkadaşım..yaşın 30 ları bulmuş olması..evliliğe halen sıcak bakıor olmamak..v.s..

Ayrıca yapmış olduğun ekleme için de tşk ederim sana..yazıda belirtmiş olmam gereken bi ayrıntıydı fakat atlamışım o kısmı..
    Konu Seçkin tarafından (07-01-2014 Saat 10:19 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi empati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Attaleia

Rica ederim Dante... Evet benzer yönlerimiz var...
    DCC

Banned

Sayın Dante, siz şimdi beni niye bu kadar mahcup ettiniz. Asıl ben şuan kendimi kötü hissetmeye başladım. Ne münasebet kendinizi kötü hissediyorsunuz; samimiyetinize güvenerek ifadelerimi kullandım. Kavga edeceğiz; ama bu mahalle kavgası gibi bir şey olmaz sanırım. Hoşgörü çerçevesinde olur. O da zaten lafızdan ibaret bir kavga olur! Hani derler ya, maksat muhabbet! İki kelime bir şeyler konuşabilmek...

Esenlik diliyorum!

Banned
    Yer
    The other side

Görüorum ki;tahmin ettiğim yönde düşünmüşsünüz..buna cok sevindim..

Ben de size aynı dileklerde bulunuorum..sağlıcakla kalın..

Karar Dönemi

okulda git hoşuna giden birinin yanına selam napıyorsun la lafa gir muhabbet et biraz gözün de tutarsa nasıl vakit geçirdiklerini öğren sende aralarına katıl..okul gibisi yok. bu dediğimi yap bir kaç kez dene hemen vazgeçme kısa sürede bi sürü arkadaşın olur buraya yazacak vakit bulamazsın iyi dersler ve eğlenceler

protagonist
    Guest

merhaba meftuneyp. yazdıkların bana üniversitede ilk yıllarımı hatırlattı. insanların çabucak kaynaşmalarını birlikte güzel vakit geçirmelerini gördükçe kendimi kötü hissediyordum. sizin bir de devam zorunluluğu olmaması kaynaşmayı daha da zorlaştırmış. Ancak zaman geçtikçe hem sınıf arkadaşlarımlar hem de katıldığım diğer sosyal etkinliklerde tanıştığım kişilerle çok güzel kaynaşma imkanı bulduk. şu an ben de 3. sınıfım ve okuldansa diğer aktivitelerde edindiğim arkadaşlarımla daha iyi ve zevkli zaman geçirebiliyorum. sana tavsiyem okulda sosyal ilişkilerini geliştirme fırsatı bulamıyorsan kurs olsun okul toplulukları olsun geziler olsun katılman. hem hoşça ve verimli zaman geçirmiş olursun hem de sosyal ihtiyacını karşılamış yeni insanlarla kaynaşmış olursun. Ayrıca kendine olan güvenin ne kadar fazla olursa o kadar başarılı olacağını da belirtmek isterim. kolaylıklar dilerim

Karar Dönemi

Alıntı arka plan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazının arasında bir cümle okudum ve öyle zannediyorum ki bu hayıflanmalarının temelinde sevgili yoksunluğu yatıyor. Yani üzülerek ifade edeceğim; lakin sevgilin olup da, yaşanan huzursuzlar sebebiyle gelip burada hayıflanacağına, yokluğundan hayıflanmanı senin maslahatın ve menfaatin adına daha uygun görmekteyim. Bir yılın kalmış; üniversiteyi bitir, sonrasında evlen, yalnızlık sorununu çözmüş ve nihayete erdirmiş olursun. Netice itibariyle aile kurmuş olacaksın. En yakışığı ve kalıcı çözüm taşıyanı budur. Diğer türlüsü hep insanları bezdirmiş, zayıflatmıştır. Sevgilisi olanların ekseriyetinin senden daha müşkül durumda olduğundan zerre kuşkun olmasın.

Erkek arkadaşların ile vakit geçir. Hepte beyhude geçirmeyin vakitleri ki, hayat sizler için anlamını yitirmesin. Yok benim normal olarakta arkadaşlarım yok diyorsan, Ankara'nın nüfusu dört buçuk milyon diyorum...
    Üstat bunu 4 sene önce yazmışsın hedefi tam 12 den vurmuşsun..Sevgilinin hayatta herşey olmadığı bu kadar güzel anlatılabilirdi. Çok sevgili çok sorun ve çok zayıflatma dediğin gibi kendimden biliyorum.

Arkadaşların yorumlarını okumadım ne yazmışlar . Ama şunu söyliyim sana insanların evreleri ve karakterleri vardır. Okul evren vardır ,lise evren vardır,Üni evren vardır,askerlik evren vardır. Bu uzar gider. Hepsi hayatının bir bölümü başlar ve biter. Bunun içi doldurmak veya doldurmamak sana kalmış. Bu insanın karakterine göre değişiyor. Bence bu yalnızlık senin çok Seçici olmandan kaynaklanıyo. Yani demişsin ya çok mu iticiyim. Asla en itici en mal insanın bile bir arkadaş gurubu oluyo istedikten sonra. Benim tahminim seçicisin önüne gelen herkes seni sarmıyo. Yalnızlıktan yakınıyosan şöyle yapabilirsin karşındakilerde bişey arama sadece konuş dinle fikrini söyle içinden geçeni söyle ama karşılık bekleme yani bir beklentin olmasın. Sadece orada zamanını doldur
    | َﱢﱟﱞﱡ۩ﱡﱞﱟﱢَ |İmkânın sınırını görmek için, imkânsızı denemek lazım...| َﱢﱟﱞﱡ۩ﱡﱞﱟﱢَ |

Sayfa 2/2 İlkİlk 12