Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
21 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: dava actıgım icin hastaneye kapatıldım ,nasıl dva acabilirm

mesajlarla mı teshis koydun, neye dayanarak bunu diyebiliyorsun bir daha bana asla mesaj yazma Allah bana inanmayanlarından basına versin

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı hekimdensorma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Ailem kucuk yasta bana ilac icirdiler ve bu ilacları kendi saglık karnelerine yazdırarak aldılar..

hicbir sorunum yoktu ayrıca o yasta bir kisi neden bu kadar agır ilac icmelidir ki..

daha sonra aileme dava acmayı dusundum,sahitlerim ve delillerim vardı ama ailemle bunu paylastım sonrasında ailem bana siddet uyguladı ve hastaneye kapatıldım ailem tanıdık doktorları vasıtasıyla teshis bile koydurttu

simdi yeniden dava acmak istiyorum neler yapmalıyım lutfen yardımcı olun

Bu sorunların kuçuk yaşta olduğunu soyluyorsunuz ve olayın ustunden bir yıl geçtiğinden bahsediyorsunuz .

Bu durumda hastanede ne kadar sure kaldınız (anladığım kadarıyla epey kalmışsınız ),sonra nasıl olduda hastaneden taburcu ettiler sizi .

Hastaneye kapatılmak için teşhis bile koydurttular diyorsunuz ,sizi ister hastaneye yatırsınlar ister tedavi etmeye kalksınlar teşhis koymadan hiçbir şey yapamazlar o yüzdende hastaneye yatırırken zaten teşhis koymak zorundalar .

Konulan teşhis ve yapılan tedaviyi de hastaneden bilgi edinme kapsamı dahilinde alabilirsiniz .

Kuçuk yaşta ilaç içirdiklerini ve bu ilacın agır olduğuna neye dayanarak karar verebildiniz .

Bir de şunu anlayamadım ,yeniden dava açmak istediğinizi soyluyorsunuz .Bu durumda demekki önceden bir dava açmış ve kaybetmişsiniz .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

siz eksik okumusunuz kucuk yasta ilac kullandım,sosyal ve basarılı bir ogrenci olmama ragmen ailem ilac kullandırdı.
    once annem beni ozel bir muayenehanaye goturdu o doktor iyi bir insanmıs bu kızın ilaclık birseyi yok dedi annem ilac vermesi icin cok ısrar etti doktor kabul etmedi ama annem vazgecmedi ozel muayenehaneye goturduler ilac benim adıma yazılamıyordu cunku o yasta birisi iicin o ilac cok agır bir ilac ve de o yasta hastalık olamaz. daha sonra ilac kullanmadım ve bana "deli" olmadıgım halde ilac kullandırıp uyuttukları icin dava acacaktım ama ben daha bu mesele icin dava acmadan beni dovduler eve kapattılar ben de ilk olarak siddet davası actım ailem siddeti halusinasyın gostermek icin hastaneye yatırdı ve o zaman tanıdık "doktor" larına teshis koydurttular hastaneye siddet gordukten sonra kapatıldım.Sanırım siz de psikolog veya psikiyatristsiniz bazı psikiyatristlerin iyi olabilecegini soyluyorsunuz ama benim gordugum kadarıyla bir agız birligi icerisindeler "kopek kopegi ısırmaz"diyelim kısaca..

Çıraklık Dönemi

siz eksik okumusunuz kucuk yasta ilac kullandım,sosyal ve basarılı bir ogrenci olmama ragmen ailem ilac kullandırdı.
    once annem beni ozel bir muayenehanaye goturdu o doktor iyi bir insanmıs bu kızın ilaclık birseyi yok dedi annem ilac vermesi icin cok ısrar etti doktor kabul etmedi ama annem vazgecmedi ozel muayenehaneye goturduler ilac benim adıma yazılamıyordu cunku o yasta birisi iicin o ilac cok agır bir ilac ve de o yasta hastalık olamaz. daha sonra ilac kullanmadım ve bana "deli" olmadıgım halde ilac kullandırıp uyuttukları icin dava acacaktım ama ben daha bu mesele icin dava acmadan beni dovduler eve kapattılar ben de ilk olarak siddet davası actım ailem siddeti halusinasyın gostermek icin hastaneye yatırdı ve o zaman tanıdık "doktor" larına teshis koydurttular hastaneye siddet gordukten sonra kapatıldım.Sanırım siz de psikolog veya psikiyatristsiniz bazı psikiyatristlerin iyi olabilecegini soyluyorsunuz ama benim gordugum kadarıyla bir agız birligi icerisindeler "kopek kopegi ısırmaz"diyelim kısaca..
    küçük yaşta o ilaç olamz diyorsun ama ben göüzmle 4 yaşındaki çocuğun benim aldığımdan daha ağır ilaç aldığını gördüm.üstelik sürekli doktor kontrolüne gidiyor.anneisnden ayırdıkları için çok üzülmüş ve panik geçiriyor kimi zaman.ilacı alıcna resmen mala bağlıyor ancak insalarla ileitşimi gayet iyi.beraber uyuduk bile hiç yabancılamadı,olmadığım zmaanalrda beni sorup durdu.ancak yetimhaneden geldiği için galiba bu bi çeşit çocukların savunması beni dövme diyor azıcık kızsak bile.o yaşta çocuğa açıklama,okadar küçük bi çocuğu döverek bieşy çözülemez gibiisnden, yapsan yine anlamıyor tabi dövmicem demek zorunda kalıyorsun.siz deiğim gibi yabancı bi doktordan asğlam raporu alın öyle şikayet edin.

Karar Dönemi ruşen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    izmir

merhaba hekimden sorma, ben eczacıyım ve sgk fatura ve reçete kontrolde çalışıyorum. anlıyacağın hastane ve eczaneleri denetliyoruz. yani benim konuma giriyorsun Öncelikle şimdi kaç yaşındasın? durumunu açıkça anlatan bir dilekçeyle evine en yakın SGK ya gidip dilekçeni evrak kayıta vermen gerekiyor. evrak kayıt ilgili bölüme gönderir. dilekçeni verdiğinde evrak numaranıda iste ki daha sonra o evrağı takip edebilesin. Büyük olasılık ailenin ve senin ilaç geçmişine bakılıp yine büyük olasılık hakem hastanede muayenen istenip daha sonra ne yapılması gerekiyorsa yapılır. Bu durumda ailenin bu sürece etkisi olamaz.başka sormak istediğin varsa sorabilirsin.

Önce herşeyi siyaha boyamak lazım. Sonra, kurumasını bekleyip: üstüne beyaz harflerle yeni bir hikaye yazmak. Buna "UNUTMAK" diyoruz.

tesekkur ederim,ilacı surekli kendi saglık karnelerine yazdırarak aldılar..bu sekilde mi baslamalıyım dava surecine

arkadaslar anlattıklarım gercek,gercekten yardımcı olmak isteyenler yazsınlar lutfen

Karar Dönemi ruşen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    izmir

[QUOTE=hekimdensorma;133967]arkadaslar anlattıklarım gercek,gercekten yardımcı olmak isteyenler yazsınlar lutfen[/QUOTE

size konunun odaknoktasından yazıyorum daha ne yapayım? siz böyle başvurduğunuzda konu savcılığa gidecekse zaten biz dava başlatıyoruz

Önce herşeyi siyaha boyamak lazım. Sonra, kurumasını bekleyip: üstüne beyaz harflerle yeni bir hikaye yazmak. Buna "UNUTMAK" diyoruz.

sizi kastetmiyorum,muhalet olanlar da var

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

siz eksik okumusunuz

kucuk yasta ilac kullandım,sosyal ve basarılı bir ogrenci olmama ragmen ailem ilac kullandırdı.
    Sanırım siz de psikolog veya psikiyatristsiniz bazı psikiyatristlerin iyi olabilecegini soyluyorsunuz ama benim gordugum kadarıyla bir agız birligi icerisindeler "kopek kopegi ısırmaz"diyelim kısaca..
    Ben ne yazıkki ne psikiyatr ne de psikoloğum .Ancak çok uzun zamandır psikoloji sitelerindeyim ,bu da ister istemez insana epey tecrübe kazandırıyor .

Köpek köpeği ısırmaz derken hem haklısınız hem haksızsınız .Eger iki dr .un birbirinden haberi yoksa doğal olarak koydukları teşhis farklı olabilir (biri normal diğeri psikolojik hasta diyebilir ).

Zaten sizde ilk gittiğiniz dr.un sağlam raporu verdiğini soyluyorsunuz ,bu da haklılığımı ortaya koyuyor .

Şiddet davası açtığınızı soyluyorsunuz anlayamadığım nokta,18 yaşından kuçuk birinin dava açma yetkisi yoktur buna rağmen davanın açıldığını soyluyorsunuz demekki bu durumda bu sorunlar olurken pekte kuçuk yaşta değilmişsiniz .

Kusura bakmayın ama bir diziden(TRT 1 de yayınlanan Küçük hanımefendi dizisi ) esinlenebildiğinizi duşunuyorum ,orada da anlattıklarınıza hemen hemen birebir uyan sahneler mevcuttu .Orda da dizinin kahramanı kıza devamlı ilaç içirilmekte ,psikolojik sorunları olduğu izlenimi yaratılmaktaydı .

Yukarda yazınızı okurken o dizi yine gözümde canlandı .

Bunları bir kenara bırakarak açtığınız başlığa gelirsek ,elinzde geçmişle ilgili sağlam kanıtlar varsa tabi yazılı belgelerin olması sizi daha etkin kılar tabiki dava açmanız mumkun .Ama bu süreç arkadaşlarımın da dediği gibi uzun ,zahmetli ve ekonomik olarak sizi yoracak bir süreç olacaktır .

Şimdiden size başarılar dilerim ,inşallah istediğinizi elde edersiniz .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon