4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: aile meselesi

Karar Dönemi

Standart aile meselesi

Bir insan baba olacaksa baba olmalı. Ve olamayacaksa iki dakikalık zevk için bir hayatı zindan kişiliği meydana getirmemeli. Hayati zindandan kasit ben. Ben oyle cicili bicili kizlar gibi buyumedim. 16 yasindayim. Bugune kadar babamdan iyilik gormedim... Zaten kucuklugumden beri halam bakti bana... Hâlâ halam da kaliyorum. Bunun zorluklari var tabii ki. Bir yandan sevildigini gosterirler sana ardindan hizmetciymissin gibi davranirlar. Hele kultur farki kafa farki var ki yaslilarla kalmak cok zor. Babaanne bir yandan dede bir yandan. Hele babaanne de bir cene varr dunyanin en iyi en dogru insani o. Dogmak secilen birsey olsaydi dunyaya gelmeyi istemezdim. Sana verilen bu hayati zehir zindan ediyorlar. Neyse cok doluyum icimi bosaltmis oldum kismen. Bir senem kaldi... Dualarinizi bekliyorum universiteyi kazanmak ve bu sehirden cekip gitmek istiiyorum... Ankara guzeldir dimi?

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Alıntı kurtulus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir insan baba olacaksa baba olmalı. Ve olamayacaksa iki dakikalık zevk için bir hayatı zindan kişiliği meydana getirmemeli. Hayati zindandan kasit ben. Ben oyle cicili bicili kizlar gibi buyumedim. 16 yasindayim. Bugune kadar babamdan iyilik gormedim... Zaten kucuklugumden beri halam bakti bana... Hâlâ halam da kaliyorum. Bunun zorluklari var tabii ki. Bir yandan sevildigini gosterirler sana ardindan hizmetciymissin gibi davranirlar. Hele kultur farki kafa farki var ki yaslilarla kalmak cok zor. Babaanne bir yandan dede bir yandan. Hele babaanne de bir cene varr dunyanin en iyi en dogru insani o. Dogmak secilen birsey olsaydi dunyaya gelmeyi istemezdim. Sana verilen bu hayati zehir zindan ediyorlar. Neyse cok doluyum icimi bosaltmis oldum kismen. Bir senem kaldi... Dualarinizi bekliyorum universiteyi kazanmak ve bu sehirden cekip gitmek istiiyorum... Ankara guzeldir dimi?
    Ne güzel hayallerin ve hedeflerin var.İnan bana ayakta kalan güçlü olan öyle cicili büyüyen değil, zorluklarla büyüyendir. Hem sen çektiklerini ilerde çocuklarına asla yaşatmassın bir bakımdan bakarsak yaşadıkların sana cok şeyler katmış.16 yaşında ama cok daha fazla olgunluğa erişmişsin. Annene babana nefret duyma, bazen insan böyle aciz insanlara sadece acır. Bende o düşüncedeyim, bir çocuk dünya ya getiriliyorsa insan bütün mücadelesini yavrusunun nasıl iyi yaşayacağına adamalı diyorum.Aksi takdirde ben o diğer kesim insanlara sadece acıyorum çünkü düşünceden mahrum bencil insanlardır. Yaşlılar konusunda sonuna kadar hak veriyorum ama orda hizmetçi gibi olduğunu düşünme ve sen yaşlılara yaradımcı oluyorsun hissiyatı ile kendini telkinler ver.sen iyi insansın. emin ol nenen ölürse gün gelir yapamadıklarından dolayı üzüntü bile duyabilirsin.Çoğu zaman büyüklerden anlayış ilgi beklerken aslında bizlerin yani küçüklerin bunları vermesi gerektiğine inanıyorum.Çünkü çoğımızdaki yaşlı kesimi genç kesimden daha düşüncesiz.En azından çevremde gördüklerimle kıyasen.Annem babamda sorumsuzdur.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

merhaba ben senden daha sıkıntılıyım anlatayım belki sana teselli olur. Bu arada insallah universiteyi kazanırsın
    Bana anne ve babam deli olmadıgım halde ilac icirerek yıllarca beni uyuttular ilacın yan etkisi yuzunden lise hayatımı cok basarılı olmama ragmen bırakmak zorunda kaldım..sonra acık liseden un. bitirdim ve sonra cok iyi bir un. kazandım maalesef ailem bu sefer de bana siddet uygulayıp okulumu bitirmemi engelledi insallah sen universiteyi kazanırsın ve tamamlarsın

Cahillik Dönemi elmaelma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İleriyi tahmin etmek biraz zordur. Belki ailen iyi umutlarla bir araya geldi ve sen oldun. Belki herşey sonradan değişti. Hayatın ne getireceğini bilemeyiz derler. Belki senin bu sıkıntı günlerin ilerdeki daha mutlu günlerinin habercisi. Her ne olursa olsun çocukları için iyi bir ortamı ailelerinin sağlamaları gerekir. Artık büyümüşsün iyi ve kötüyü, yanlışı ve doğruyu biliyorsun. Senin için iyi ve doğru insanları kendine yakın tutarsın. Her nede olsa baba ve anneni de daima sevmeyi dene. Sevmek güzeldir ama zordur. Nefret daha kolay. Üniversitenin güzel bir ortamı vardır. Belki senin için hayatının güzel bir dönüm noktası olur. Değişiklik kimi zaman iyidir. Umarım senin içinde öyle olur. Ankaralı birçok kişi var forumda. Size anlatacaklardır
    HAYALPEREST