8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: aşırı uykudan muzdaribim

Karar Dönemi

Standart aşırı uykudan muzdaribim

saat 12de yatıp 10da kalktı mı uyku bana yetmiyor. en aşağı 11de kalkmam lazım bana kalsa 12ye kadar da uyurum. tabi rekorum 1 falan 12 üzerinden hesapladığımızda. şu anda bile gözlerim kapanmak üzere ama yarın bir vize var! üniversiteliye uyku haram. lisede idare ettik de bu sene uyku düzenimi ayarlayamıorum. sebep ne bilmiyorum küçüklüğümden beri çok uyurum uyumayı da severim. napsam da bu soruna ufak bi çözüm bulsam. kahve falan iyi gelir mi? nescafenin uykumu daha çok getirdiğini düşünüyorum ama...

Cahillik Dönemi elmaelma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nescafe ve kola bolca şeker, kafein içerdiğinden kısa süreli uyku ve zihin açıcı etki yapabiliyor. Bu süre sona erdiğinde gösterdikleri etkinin tam tersi sizi sarıyor. Uyku bozma konusunda türk kahvesinden daha umutluyum ama sıcacık bir kahve her türlü benimde uykumu getiriyor. Kahve olarak espresso önerim.
    HAYALPEREST

Karar Dönemi

teşekkürler.

Banned
    Yer
    Heryer Hicbiryer

Alıntı none0 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    saat 12de yatıp 10da kalktı mı uyku bana yetmiyor. en aşağı 11de kalkmam lazım bana kalsa 12ye kadar da uyurum. tabi rekorum 1 falan 12 üzerinden hesapladığımızda. şu anda bile gözlerim kapanmak üzere ama yarın bir vize var! üniversiteliye uyku haram. lisede idare ettik de bu sene uyku düzenimi ayarlayamıorum. sebep ne bilmiyorum küçüklüğümden beri çok uyurum uyumayı da severim. napsam da bu soruna ufak bi çözüm bulsam. kahve falan iyi gelir mi? nescafenin uykumu daha çok getirdiğini düşünüyorum ama...
    Gece 12 den once yatarsaniz, saat 22.00 civarinda başlayan yenileyici uykuyu yakalarsiniz ve sabah daha dinç uyanabilirsiniz. Metabolik olarak o aradaki 2 saati küçümsemeyin, bir düzen tutturduğunuzda bunun bunyenize buyuk lütuf olduğunun farkına varacaksiniz.

Banned

üniversiteliye uyku haram.
    Bu kadar vakit uyku uyuma imkanı bulabildiğiniz ve rekorlar kırdığınız şu dönemlerinizde, birde uykusuzluktan şikayet mi ediyorsunuz. Yok artık!

Endişe etmeyin, ileride isteseniz de bu kadar vakitler boyu uyuyamazsınız. Yani diyeceğim o ki, bu durum normale döner. Fakat şu en dinamik dönemlerinizi uyku ile geçirmek, ileride size ve yaşadığınız topluma katkı ve kazanç sağlayacak bir karar ve eylem olmaz. Bilakis kayıptır!

İlginç adlı üyenin de ifade ettiği gibi, gece yarısından evvel yatmanız size daha kısa ve daha sağlıklı bir uyku temin edebilir. Ve günün erken vakitlerinde dinç bir form yakalayabilirsiniz.

Karar Dönemi

sorum yanlış anlaşılmasın. BEN DAHA AZ UYUMAK İSTİYORUM. ve bu millete ne kadar yararlı olup olmak istemeyeceğim beni bağlar öyle değil mi? burdaki insanların çoğu kendine fayfasız olduğunu düşünüyor. önce kendimize hayrımız dokunmalı ki sonra başkalarına dokunsun. ben daha kendimle ilgili problemleri düzeltemezken, bir de toplumun problemlerini düşünemem. isterseniz bencil deyin.

ayrıca uyarı anlamına gelen kırmızı fontla yazmanızı tavsiye etmem.

erdal demirkıranı öneren arkadaşa da cevabım, ben o adamı sevmiyorum. burnu büyük olan hiç kimseyi sevmem. hatta lisede dil anlatım dersindeki ödevimi kendisine bir eleştiri yazısı hazırlayarak yapmıştım. eğer aptallar 8 saat uyur ise, akıllılar 9 saat uyur diyerek! toplumun %70ine aptal demeye hakkı yok o adamın. ayrıca saçma sapan önerileri var. bana o kitap zorla okutulduğunda 12 yaşında küçücük bir çocuktum ve bir sürü arkadaşım, o zirzop adamın önerilerini dinleyerek günde 1.5 saat uyumaya başladı. noldu? benim bünye çakı gibi oldu, yılda 1 kere 3 gün süren gribe yakalanıyorum, onun dışında her yerim sağlam allaha şükür, ama onlar pire kadar boylarıyla kalakaldılar. erdal demirkıran denen o adam çocuklara zarar veren bir saçmalama makinasıdır! hiçbir "vatana millete hayırlı olma" adına yapılan hareket, 8 saatçik uykumuzdan DA kısmamızdan önemli değildir. yok neymiş, uykudan kestiğimiz zamanda daha çok yaşarmışız. ibadet etsek bile kendimize faydalıymış. sana mı sorucam hayattan ne anladığımı? belki ben yaşamı uyumak olarak görüyorum? ki tamamen görmediğim için de buraya böyle bi soru sordum. ortalama 10 saatlik uykumu 8 saate İNDİRMEYİ düşünüyorum daha fazlasına değil. o egoist adamın deli saçması önerilerine kulak asıp sağlığımla kumar oynamayacağım yani. benim herkese önerim o kitapları OKUMAMALARIDIR.

Banned

BEN DAHA AZ UYUMAK İSTİYORUM.
    Hayır! Öyle zannediyorum ki, siz daha az uyumak değil, aşırı uykudan sıyrılıp daha mutedil bir uyku istiyorsunuz. Acaba yanlış mıyım.

bu millete ne kadar yararlı olup olmak istemeyeceğim beni bağlar öyle değil mi
    Herkesin bu perspektiften meseleye baktığını düşünelim mi. Netice şu boyuta varacaktır, "kimse, kimsenin umurunda değil".

Şu bir gerçektir. Kişiyi uykudan uyandıracak bir sebep olmadıkça kişi uyur.

Bir insan doğduğu, hayata geldiği vakit, ebeveyn onu büyütmek ve yetiştirmek ile ilgili mükellefiyet duygu ve bilincine sahip olur. Kişi, şartlar olgunlaştıktan sonra, bir kimlik ve bir statü edininceye kadar bu noktada aynı yükümlülük duygu ve bilincine sahip olmalı ve bunun gereğini yerine getirmelidir. Benim dolaylı olarak söyleyeceklerim bunlardır.

ayrıca uyarı anlamına gelen kırmızı fontla yazmanızı tavsiye etmem.
    Size mavi seçtim.

Karar Dönemi

peki teşekkür ederim cevaplarınız için.