8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: kendimi mi öldürsem yoksa bir fincan kahve mi içsem?

Karar Dönemi

Standart kendimi mi öldürsem yoksa bir fincan kahve mi içsem?

"kendimi mi öldürsem yoksa bir fincan kahve mi içsem?" demiş Albert Camus.son 6 aydır hergün kendime aynı soruyu soruyorum ve çoğunlukla kahveyi tercih ediyorum fakat yaşamın anlamsızlığını kabullenmiş durumdayım.ne yaparsam yapayım bu düşünceden kurtulamiyorum.yaklasık 3 4kez intihar girişiminde bulundum.beni engelleyen hep arkamda bırakacağım insanlar oldu.tabi bu sırada psikiyatristtlerden,psikologlardan yardım aldım.majör depresyon, anksiyete, sosyal fobi gibi... teşhisler konuldu.şu anda 5 tane ilaç kullanıyorum.durumum biraz düzelir gibi olurken yine kötü hale geliyorum.artık ne yapacağıma karar vermek istiyorum.benim gibi hisseden benim gibi düşünen veya bu evreleri geçirmiş insanlardan yardım istiyorum, tanışmak istiyorum...hepinize bol şanslar...

kuzgun merhaba. aynı durumdayım. tatminsizlik , anlık mutluluklardan zevk almama, her şeyi rol olarak görme duygus bende de var . ben de acılarımın derinleştirdiği günlerde çekiyorum ve bir sabah kendime güzel bir çay yapıyorum.. beklentisiz olduğum için hiçbir şeyden zevk almıorm ama normal yaşayanların neden böyle mutlu olduğunu da sorgulamıyor değilim ve emrak ettiğimden hep bir gün daha ileri gidebiliyorum. bence hep kahve içmeyi deneyelim. öbürünün dönüşü yok..nefes değerli galiba... belki de bir çocuk doğurup onun mutluluğu ile hayata bağlanırız ya da yaşlı anne babamıza gün gelip sahip çıkma onuru bizi ayakta tutar.. sadece kendimiz için yaşamıyoruz..anlamsızlığa bir anlam koymalı.. merak etme bu konuda ben de iyi dğeilim ama her gün bir kahve içmeli..

Kahve candir

her ikinizi de cok iyi anlayabiliyorum. Ama umut, inadina umut...

Yasamin hakkini vermek de lazim di mi ya

Karar Dönemi müzmin umutsuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Aydın / TR /

Önümde bir insanın ortalama yaşam süresini hesaba alırsak 60 tan fazla yılım var ama insan ne zaman öleceğini bilemez.Asıl önemli olan birşeyler yapabilecek cesaretimin olması ki bu da bende yok peki neden karpuz kabuğundan gemiler yapıp yüzdürmüyorum e korkuyorum. Bedelini ödeyemem. Aslında herşey bu intahar da kahve de bu. Şöyle düşünelim. İntahar edemediniz ve kahve içmeye gittiniz bir baktınız ki önünüze müthiş bir fırsat çıkıvermiş. Herşey harika olabilir. Hayatın ne getireceğini bilemeyiz değil mi ? Ama ya intahar etseydiniz ? cennete gideceğinizi mi düşünüyorsunuz ?

Başkalarının sana yapamazsın demesine izin verme.
    Başkaları birşeyi yapamaz ve sana da yapamayacağını söyler.
    Bir hayalin varsa onu korumalısın.
    Bir şeyi istiyorsan gidip onu zorla al.

Umudunu Kaybetme

Ne olmuş yani onun milyonluk arabası evi varsa ?
    Benim de paha biçilemez hayallerim var.
    Ne olmuş yani onun şanı şöhreti varsa ?
    Benim de düştüğüm zaman uzanacak birsürü elim var.

Karar Dönemi

kuzgun yanlız değilsin ahirete inan bir kişi isen oranın o halle gidilmesi durumunda daha berbat bir durum olacağını bilmeni isterim orda bu dünya gibi sosyal haklarda yok efendim psikolg neden yok psikiyatr ilaç vermeli diye bir seçenek de yok bu dünyanın 70 80 senelik ömrüne dayanamıyorsak orda sonsuz accıya nasıl dayanacağız bu sendeki düşünce çoğu insanda olur bende de bi,r çok kişidede oldu sadece olumlu düşünmeni öneririm ölüm kurtuluş değil zorluklar olmasa nasıl rahatlığın farkına varacağız yada rahat olmamıza nasıl sevineceğiz gül dikeni ile güzeldir

dreamer8
    Guest

Sen yaşamamayı kafaya koymuşsun, zihnen kopmuşsun zaten hayattan. Keşke birileri sana, yaşamak zorunda olduğunu, canına kıyma hakkının olmadığını ve Yaradanın bunu asla affetmeyeceğini öğretseydi. Anne ve babana kızdım, yok eğer bunu zaten biliyor da hala kahve mi mezar mı diyorsan sana kızdım. Bilmem şu anda toprak üstünde mi, altında mısın ama hayatın adaletsiz olduğunu, bir imtihan olduğunu söylememe gerek yok sanırım. Ölümü her zaman kenarda duran bir seçenek olarak gören acizlerin, hayat savaşında hangi noktada infilak edip iplerini çekeceklerini beklediklerini düşünüyorum...İsyan gibi olmasın ama konu içinde değinmek isterim. Ben de yaşamak istemiyorum, zorlanıyorum, iğreniyorum ama yaşamaya mecburum. Bir kahve de ben içeyim, yanında sigarayla

Karar Dönemi

Seni yaratanın sevgi ve rızasını kazanabilmek için yaşayacaksın kuzgun.Herkesin ayrı bir imtihanı vardır bu hastalıklarda bizim imtihanımız kendimizi öldürürsek imtihanın bir anlamı kalır mı?

Karar Dönemi aslan92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

şu konular sıplamasa çok iyi olur taz
    Uzun ince bir yoldayım