Sayfa 2/2 İlkİlk 12
19 sonuçtan 11 ile 19 arası

Konu: Kendimi Aynada Görünce Yaşadığımı hissediyorum! Lütfen yardım

Karar Dönemi

Merhaba yorum, arkadaşımızında aynı sorunu hissetmesi, ve yine çözüm arıyor olması beni çok mutlu ediyor. Ben bugüne kadar hiç depresif ilaçlar kullanmadım ama bu aralığın 25 ine psikolog tan randevu aldım. Bakalım o günü dört gözle bekliyorum değerli yorumun için teşekkür ederim.

Karar Dönemi

Sayın hekimdensorma,

Sizinle tabi ki de iletişime geçmek isterim facebook ve telefon numaramı özel mesaj olarak sana göndereceğim. Bu arada telkin cd lerini bende düşündüm ve yaptırdım hatta bilirsin kişisel gelişim ve olumlamalar sitesinden Avni Sevinç ile görüştüm ve kendi adıma kişisel telkin cd si hazırlattım ama başarı oranın yüzde 60 veya yüzde 70 oranında başarıya yakalayabildiklerini söylüyor ben cdleri denedim. Bende biraz etkisi oldu yüzde 60 kadar ama ne diyim çok büyük bir değişiklik olmadı. Bilinç altına telkin gönderme konusunu inanıyorum. Kuran terapisi ile ilgili youtube dan Kubilay Aktaş'ı buldum şu an videosunu izliyorum. http://www.youtube.com/watch?v=gFSGcWm_f98

Kubilay Aktaş'ın kitabını alıp okumak ve denemek isterim tabii biraz araştırmam lazım. kullanıcı yorumları felan..

Bu arada hiç ilaç kullandın mı diye sormuşsun: cevabıma gelince hiç ilaç kullanmadım. Bu arada diplomalı satıcılar adlı yazılarını bulamadım acaba bana linklerini özelden gönderebilir misin?

Teşekkür ederim...

ozelden gonderemiyorum deniyorum ama duyarlılıgın icin tesekkurler PSIKIYATRI DİYE BİR BİLİM YOK"
    kendini psikiyatrist olarak adlandıran bir sürü insan düşünün, bunlar birleşip psikiyatri diye bir tıbbi dal kurmuşlar. kabul ettirmişler kendilerini, hayvan gibi ilaçlar filan yazıyorlar. buraya kadar her şey güzel. ama şöyle bir şey var,gercek delilik haric tedavi edilmesi gereken bir hastalık yok. zaten 'hastalık' yok.

ama size bir sır vereyim mi dostlar?

psikiyatri diye bir şey yok! evet, kral çıplak diyorum. adamlar olmayan bir şeyi var gibi göstermek yerine çok daha akıllı bir metod seçmişler: "ortada görünmez bir takım şeyler var ve bu bir takım şeyler hasta olabiliyor. biz bunları tedavi edebiliyoruz"

ve insanlar buna inanmış! kimse çıkıp bir şey demiyor, adamlar her gün tonla hastaya bakıyor, köpeğe bile içirilmeyecek ilaçlar veriyorlar. bir insanın 'ruhunu' ilaçla tedavi ettiğini iddia eden bu kurum, afyonu legalize etmekten başka bir boka yaramıyor afedersin
    bu yazılardan biri

Karar Dönemi

hekimdensonra,

psikiyatri ye bende inanmıyorum belli ki depresif ilaçlar verip bizleri uyutmaktan başka bir şey yapmıyorlar... Bana psikolog ilaç verse kesinlikle kullanmam. Ama psikolog un kapısı ses yalıtımlı olarak gördüğümde gerçekten hastaları ile konuşarak yardımcı olmaya çalıştığını inanmaya başladım. Bu arada face den eklersen konuşabiliriz.

bu yazdıgımın dısında psikiyatrinin uydurma hastalıkları adlı metin munirin gazete yazısı var..bunu da okuyabilirsin ve de bulent uranın tıptan psikiyatri uzmanlıgının kaldırılması adlı yazıları da okuyabilirsin

Karar Dönemi

Evet merhaba arkadaşlar, biraz uzun bir zaman oldu sanırsam ama ayın 25 inde psikoloğa gittim ve oturup konuştuk. Hayatımda neden aynaya baktığımda kendimi hissediyorum diye sormuştum sorumun cevabını buldum.. Hayatımda sürekli başkalarının dediği şekilde yaşadığım için kendi sesimi duyamaz olmuşum. Ve aynaya baktığımda gerçekten orada kısılıp kalan beni görüyormuşum. Artık hayatımda başkaların bana ne demesi değil; benim ne demem gerektiğine önem veriyorum artık kararlarımı kendim vermeye karar verdim. Bunu doktorla konuşurken onun beni nasıl yönlendireceğini değil kendimin nasıl bu durumdan kurtulacağımı kendi kendime sordum ve çözüm yolunu buldum ve çok mutluyum artık canım ne isterse o şekilde davranmaya karar verdim. Başkaların hayatımı yönlendirmesine izin vermeyeceğim. Artık kendime güveniyorum. Herkese teşekkür ederim

Karar Dönemi ruşen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    izmir

sorununa bir çözüm bulduğuna çok sevindim. hekimden sorma nickli arkadaşa bir çift lafım olacak . bu yazıları internete giren herkes okuyabilir. sizin yazılarınız yüzünden zarar görebilecek o kadar çok insan varki. sizin yüzünüzden ilaçlarını bırakan bir bipolar mesela , atak geçirip intihar edebilir. yani bipoların ilaç kullanması lazım ve sizin yazınıza göre ilaç kullanması gerektiği için deli... pardon deliliğin tarifini yaparmısınız

Önce herşeyi siyaha boyamak lazım. Sonra, kurumasını bekleyip: üstüne beyaz harflerle yeni bir hikaye yazmak. Buna "UNUTMAK" diyoruz.

Karar Dönemi

Gerçek değilmiş gibi hissetmek ve bunun aptalca birşey olduğunu düşünmek sizin farkındalığınızın olduğunu gösteriyor. Gerçekten kendini hissetmeyen kişi bunun farkında olamaz yaşadığınız olayların etkisinden kaynaklı sizin bu olaylara verdiğiniz tepki olabilir yüzleşmek istemediğimiz durumlardan dolayı kaçış olabilir bu
    en doğrusu yaşadıklarınızı bir uzmana anlatıp onun değerlendirmesini de görmekte fayda var aksi halde bu durumu yaşarken daha çok panik yapıp kendinizi psikolojinizi dahada bozabilirsiniz

Karar Dönemi mezzaluna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Öncelikle düşüncelerine aptalca deme. Bu pskiloji o kadar değişik bişeydir ki her türlü şey vardır ve asla insanı düşündüren onu huzursuz eden şeyler önemsiz veya aptalca olamaz. Bi başkasının umrunda olmayan bişey seni çok düşündürüyor olabilir bu gayet normaldir ve kimsenin seni düşüncelerinden dolayı eleştirmeye hakkı yoktur. Asıl sorununa gelince, eğer sıkıntıların anlattığın kadar ise ortada büyük bi sorun görünmüyor. Eğer hayatı hızlı yaşayan biriysen,bulunduğumuz evrenle ilgili var oluşumuzla ilgili pek kafa yormadıysan bu tür şeyler hissetmen normal. Arada banada böyle oluyor mesela bi an duruyorum ben dünyadayım yaşıyorum gözlerim görüyor düşünüyorumm, küçükken bize anlatılan ölümlü ve sıkıntılı dünyanın tam ortasındayım gibi düşüncelere kapılıyorum

Sayfa 2/2 İlkİlk 12