Sayfa 5/5 İlkİlk 12345
44 sonuçtan 41 ile 44 arası

Konu: Neleri Affetmeli?

Karar Dönemi
    Yer
    Almanya

Bence her seyi afetmeli, fakat sonuclarini kendinin rahat edebilecegi sekilde yasamali, yani, af etmek büyüklüktür, "o" af edildiginde, kendine gelecektir, yaptiklarindan pismanlik duyacaktir.
    "sen" onu af ettikten sonra, yine istedigini yaparsin, yani ayrilcaksan ayrilirsin, fakat giderken bile af ederek gitmek en dogrusu. Cünkü hic icinde bir soru kalmaz, sen af ettin, ve terk ettin (mesela) oda kendine gelecek,
    af edildikten sonra kisi, kendi hatasini cok iyi anlar, cünkü agizinda inceden bir tad birakacaktir (vicdan tadi)

Ben böyle düsünüyorum, onun icin hayatimdan gecen insanlar bana yanlis yapmislarsa bile af ederim.
    Söylesem tesiri yok; sussam gönül razi degil...
    Yazmazsam deli olurum....

mithat
    Guest

başkalarını sık sık affediniz fakat kendinizi asla.(gandi)
    temel ilke budur anlayana.

Karar Dönemi
    Yer
    Almanya

Onunla ayrilma kararini almisin, ve ayrilmisin, ama yinede icin yaniyor, unutamadin, cünkü icinde yanlismi yaptim süphesi var.
    fadik sana bir sey söyleyeyim, eski arkadasiyla konusmasi seni cok üzmüs, birde sana yalan söylemesi, birde ona bir yeni msn adresi acmasi.
    Bunlari senden gizlemis, ama seni seviyor.
    Aklima ne geliyor söyleyim, onlar bir iliski yasamis belki bir arkadaslik kurmuslar, arada bir dertlesiyorlar, senin tepkin böyle sert olacagini düsündügü icin senden gizlemistir.

Benim burda yazdigimi simdi kimse anlamaz belki, ama güven cok önemli, birine güven verirsen, gercekten ona güveniyorsan tabi, karsindakide bunu biliyorsa, sana bütün her seyini anlatir.
    Insanlar tartismalardan kactiklari icin bazen, yalan söylerler, senin sevmedigin bir insanlar onun bir arkadasligi varsa, sana onunla arkadasik ettigini söylemez, yanlis yere cekersin diye. seni kirar diye.

Belki iliskisi kesmelirir, bunu kendi bilmeli, sen bu durumla rahat etmiyorsan, ona söylemelisin, ona güvendigini, ama böyle seyi kabul etmeyecegini.

Yani nasil anlatsam, söyle kirmamak icin yalan degilde, saklamis olabilir, konustugunu.
    TAbiki aklinca en uygun karar neyse onu yapmalisin.

Af etmeye sira gelince, her insani af etmeli, af edildikten sonra o insanin senin yaninda veya hayatinda bir yeri varmi yokmu onu düsünmeli.

Af edince insan, karsindakine kendi yanlislari görmesine imkan veriyor.
    "Ya ben ona cok kötülük yaptim ama o beni af etti" düsüncesine kapildimi (bu imkani ona verirsen) o zaman agizinda aci bir tad kalir, ve kendini düzeltmeye calisir.

Af edilmedikce, yanlis yaptigini hic bir zaman kabul etmez.

Bunlar benim düsüncelerim, tabi herkes özgürce kendi düsüncelerini üretebilir.
    Konulara biraz toplumun baktigi gibi degil, cok farkli bir pencereden bakilinca, cok güzel resimler cikiyor ortaya, kendini egitme anlaminda.
    saygilar

Karar Dönemi
    Yer
    Almanya

Bence önce kendini af etmeli, kendinle barisik olan olaylari daha iyi görür ve baskalarinida af eder.

Sayfa 5/5 İlkİlk 12345