Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: psikolojik kitaplar

Karar Dönemi

Standart psikolojik kitaplar

merhaba ben psikolojik kitap okumak istiyorum ama neler okuyacağımı bilmiyorum tavsiye edermisiniz.çok ağır bir kitap olmasın ve daha çok karşındaki kişiyi anlamaya yönelik kitaplar olsun

Çıraklık Dönemi

benim giib inşallah okuyup okuyup teyer ulan demezsin.kitapyurdundan psikoloji ve sosyoloji kısımlarına bakablirsin.en popüleri beynine format at diye bi doktorun kitabı.aldım yarısına geldim içinde anlatılan yöntem beni sıktı ,ozaman ki durumumda, bıraktım okumayı ancak doktor 5 dakikada bi kadını fobiisndne kurtardığını iddia ett tvde degösterdi ama ayrıntısı yoktu

Karar Dönemi

öneriniz için teşekkür ederim

Karar Dönemi
    Yer
    istanbul

Osho -Farkındalık
    Osho-Yakınlık
    Olgun insan yapabileceğini söyleyen ve söylediğini yapan insandır. Konfüçyüs

Çıraklık Dönemi

Alıntı sibumi_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Osho -Farkındalık
    Osho-Yakınlık
    bahsettiğiniz adam ruhculuğu savunuyor gibme geldi.din açısından kişiyi dininden çıkarabilir farkında olmadan.

Karar Dönemi Nazlı D. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstαnbul

Sessiz Oda-Lori Schiller
    -Şizofreniye yakalanmış bir insan hastalığa yakalandığı andan tedavi sürecine kadar kendi yaşadıklarını kaleme alıyor. Ben çok etkilendim.

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Bence en güzel kitap,Nietzsche Ağladığında - Irvin D. Yalom

.Konu: Ümitsizlik. Bir gün, erkeklerin başını döndüren kadın, Salome, Nietzsche'den habersiz Breuer'e gelir. 'Avrupa'nın kültürel geleceği tehlikede, Nietzsche ümitsiz. Ona yardım edin, ' der. Breuer Salome'yi tekrar görebilmek umuduyla 'peki' der. Ve varoluşun kader, inanç, hakikat, huzur, mutluluk, acı, özgürlük, irade... ve neden, nasıl gibi en önemli duraklarından geçen bir yolculuk başlar... Kendisiyle ve hayatla yüz yüze gelmekten çekinmeyenlere.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Karar Dönemi
    Yer
    istanbul

Alıntı montevo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bahsettiğiniz adam ruhculuğu savunuyor gibme geldi.din açısından kişiyi dininden çıkarabilir farkında olmadan.
    Montevo ,okuduğumuz kitapları ,okurken süzgecimizden geçiririz.Almak istediğimiz bölümleri kendimize alırız katarız,almak istemediğimiz kısımları almayız.Dinden çıkmaya eğilimin varsa ,dinden zaten çıkarsın.Kötü bir insan olmak istiyorsan,okuduğun kitapta kusur bulmamak gerekir.Eğer içindeki o sessi dinlemiyorsan, içindeki o sesse kuvvetle karşı çıkan sessi dinliyorsan sorun tamamen ,osho yada farklı kitapları okumak değil .Farkında olmamamızdan kaynaklı.

Çıraklık Dönemi

Alıntı sibumi_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Montevo ,okuduğumuz kitapları ,okurken süzgecimizden geçiririz.Almak istediğimiz bölümleri kendimize alırız katarız,almak istemediğimiz kısımları almayız.Dinden çıkmaya eğilimin varsa ,dinden zaten çıkarsın.Kötü bir insan olmak istiyorsan,okuduğun kitapta kusur bulmamak gerekir.Eğer içindeki o sessi dinlemiyorsan, içindeki o sesse kuvvetle karşı çıkan sessi dinliyorsan sorun tamamen ,osho yada farklı kitapları okumak değil .Farkında olmamamızdan kaynaklı.
    elimde silah ateş ederek ilerliyorum önüme çıkarsan ölürsün gibi bişey oldu dediğin.insanlar hacı-hocaların peşinden gider allaha yakın oalyım diye ama allaha ortak koşmaya doğru gitmektedirler haberleri yok.

Karar Dönemi
    Yer
    istanbul

Alıntı montevo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    elimde silah ateş ederek ilerliyorum önüme çıkarsan ölürsün gibi bişey oldu dediğin.insanlar hacı-hocaların peşinden gider allaha yakın oalyım diye ama allaha ortak koşmaya doğru gitmektedirler haberleri yok.
    montevo,nasıl çıkardın böyle bir yorum şaşırdım doğrusu.Hacı hocalar kısmınıda anlamadım, konuyla ne alakası varsa.

Sayfa 1/2 12 SonSon