5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Yaşama Sevincim Yok. Moralim hep bozuk.

Karar Dönemi

Standart Yaşama Sevincim Yok. Moralim hep bozuk.

Sürekli bir şeylerin hayalini kuruyorum. Lise son sınıf öğrenciyim. Bu sene sınava gireceğim. Hangi üniversiteye, bölüme gireceğim konusunda hep kararsızım. Sürekli değiştiriyorum şuraya mı gireyim buraya mı gireyim diye. Ama sonunda diyorum ki bunca amaç niye ? sanki üniversite kazanınca ne olacak ? mutlu olacak mıyım ? yani mutsuzluk ve ümitsizlik var hep içimde. Sanki kazanacağım üniversitede mutsuz olacağım. Hiç yaşama sevincim yok. Uykusuz ve halsizim. Derste çalışamıyorum bu yüzden.

Altın tavsiyelerinizi bekliyorum. Beni bu durumdan kurtarın.

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Peki çalışmayınca üniversite kazanmayınca mutsuz olmanız garanti mi? yani bence garanti gibi, bu yüzden e birde üniversite kazanıp mesleğe atılıp farklı şeyler deneyip mutsuzluktan sıyrılmayı neden denemiyorsunuz ki?
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Karar Dönemi misterioso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    East Europe

Alıntı Klamar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sürekli bir şeylerin hayalini kuruyorum. Lise son sınıf öğrenciyim. Bu sene sınava gireceğim. Hangi üniversiteye, bölüme gireceğim konusunda hep kararsızım. Sürekli değiştiriyorum şuraya mı gireyim buraya mı gireyim diye. Ama sonunda diyorum ki bunca amaç niye ? sanki üniversite kazanınca ne olacak ? mutlu olacak mıyım ? yani mutsuzluk ve ümitsizlik var hep içimde. Sanki kazanacağım üniversitede mutsuz olacağım. Hiç yaşama sevincim yok. Uykusuz ve halsizim. Derste çalışamıyorum bu yüzden.

Altın tavsiyelerinizi bekliyorum. Beni bu durumdan kurtarın.
    Seninkine psikolojik bozukluk değil , güçsüzlük denir , kendinizi kandırmayın psikolojik bozukluklarım var diye. Sonuçu görmeden beklemeden mutsuz karamsar olan insanlar , güçsüzlükle psikolojik bozukluğu karıştırırlar. Ha siz böyle giderseniz bu kafayla , psikolojik rahatsızlıkların çıkacak ama bunun suçlusu sen olacaksın.

O halde kalk ayağa ve seni heyecanlandırcak şeyleri düşün , üniversitede bölümüne dikkat et seçerken epey rol oynar. Üniversiteye git sonra kurslara katıl , kendini geliştir, bunlar ne güzel şeyler hayatta
    STATUS EXCESSU IN TRANCE

Karar Dönemi Symphonic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul

Aynı durumdayım bulursan bana da söyle.
    No matter gay, straight, or bi,
    Lesbian, transgendered life,
    I'm on the right track baby,
    I was born to survive.

bence mutsuz olmak her insanın içinde olan birşey, sadece ara sıra ortaya çıkıyor. bununla yaşamayı öğrenmen lazım, bende aynı şekilde mutsuzum istediğim üniversiteye geldim bitirmek üzereyim ama halen birşeyler eksik geliyor. üniversite okuyunca daha iyi imkanların olabileceği için daha az mutsuz olursun.