6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: ben madde yüzündenmi böyleyim yoksa psikolojik bir rahatsızlığımmı var ?

Karar Dönemi

Exclamation ben madde yüzündenmi böyleyim yoksa psikolojik bir rahatsızlığımmı var ?

ben 20 yaşındayım maddeyle tanışalı 3 yıl ı aşkın bir süre oldu ilk başlarda keyif ve mutluluk hali verdiği için ve yatkın bi kişiliğim olduğu için bi bağımlı oldum . esrar lsd extasy bonzai taş kullandım tercih maddem extasy oldu son 1 2 aydır ve son 3 4 aydan beri madde etkisindeyken çok değişik şeyler yaşıyorum önceden böyle olmuyodu mesela esrar içtiğimde suskunluk oluyo ve karşıdaki kişiyi sanki düşmanmmış gibi hissettiriyo içimde garip bir fesatlık söz konusu madde etkisinde olmadığım zamanlarda da oluyo bazen bu çekingenlik özgüvenimde eksiklikler ani sinir patlamaları . artık suratımdaki ifadeler bile yavaş yavaş kayboluyo hep mutsuzum hep moralsizim motivasyonum çok düşük ve hayatttan bi beklentim yok son zamanlarda intihar düşüncelerine kapılıyorum ve durumum ve sigortam olmadığı için bıraktırma konusundaki sağlık kuruluşlarından yararlanamıyorum . bazen olmamış bişeyi uyandığımda olmuş gibi hissediyorum çevremdeki insanlar sürekli benden uzaklaşıyo hep karşımdaki insanlara karşı tetikde gibiyim sizce benim sorunum ne olabilir ?

Sen bir bagimlisin, belki henuz tam farkinda degilsin ama bir ucurumdan hizla dusmek gibi bagimlilik. Devam ettigin surece asla yarinin bu gunden daha iyi olmayacak.

Sonuc mu? Telafi edemeyecegin pismanliklarla dolu, tuketilmis bir hayat.

Yapabilecegin en akillica sey, ilk fisatta AMATEM e basvurmak ve bu aliskanligi paylastigin cevrenden uzak durmak.

Karar Dönemi

amateme yattım ama eski çevremden kopamadığım için hep başa döndüm peki bu söylediğim psikolojik olaylar maddeyi bırakınca tamamen geçermi yolda yürürken sanki bana bakıp gülüyorlarmış gibi geliyo ve bu beni sinirlendiriyo ve içtiiğim günün ertesi hep sanrılar yazıyorum ve bu yüzden hep arkadaşlarımla tartışıyorum tanımadığım insanlarla konuşurken mesela kendimi ifade etmek te bayağı bi zorluk çekiyorum hareketlerimin değişmeye başladığını ve çevremdekilerinde bunun farkında olduğunu biliyorum böyle devam edersem sizce bende bi psikolojik hastalık gelişirmi ?
    Konu latestfrom tarafından (10-10-2013 Saat 11:06 AM ) değiştirilmiştir.

Bunlarin hepsinin sebebi uyusturucu...

Ve inan bana bunlar daha iyi gunlerin, her gecen gunun bir oncekini aratacak kadar kötü olacak. Bu zehire devam ettigin surece asla iyi, duzgun bir hayatin olmayacak. Senin o arkadas dediklerinin seni nasil kullandiklarini, sirtindan vurduklarini da goreceksin zamanla. Bir pisligin icindesin, bir batakliktasin ve her gun biraz daha batiyorsun. Gerekirse yasadigin sehirden uzaklas ama su zikkimdan mutlaka kurtul. Sen daha nasil bir pisligin icine dustugunun farkinda degilsin sanirim.

Karar Dönemi

extacy beyindeki serotoninin hepsinin birden salınımına neden olduğu için uzun süre kullandığında serotonin kendini toparlayamaz olur sanıyorum şuan ilaç kullanıyorsundur ve tavsiyem bu maddelerden uzaklaşman ve sağlıklı bir yaşam sürdürmen..

Karar Dönemi

ben de uzun dönem esrar, kimyasal haplar ve extacy kullandım ve sonuç ağır bir sosyofobi, çekingen, paranoyak kişilik bozukluğu geliştirdim. 40 yaşındayım arada esrar içiyoum ama hala bu bozukluklarla mücadele etmeye çalışıyorum. bizim gibi hassas ve kırılgan insanlar için esrar tehlikeli, extacy felaket ise, LSD intihardırki ben acide cesaret bile edemedim. Özellikle extacy kullanımı sonucu yaşadığım olaylar kalıcı travmalar yarattı bende. bu maddeler algı bozukluğunu, bilinç çarpıtmalarını yoğunlaştırıyor. kesinlikle hepsini bırakmalısın. zamanla düzeleceğini tahmin ediyorum.

Çevredeki insanlara karşı tetikte olman insanlara ve kendine karşı geliştirdiğin güvensizlik bence. aynı şey bende de var. metrobüs, otobüs gibi toplu taşıma araçları benim için kabus gibi. Bu insanların meraklı, kucalayıcı ve iyi niyetli olmadığını kabul et ama sonuçta seni öldürecek değiller. en fazla olumsuz bir imada bulunacaktır. ondan sonra herkes kendi hayatına devam edecek.
    Konu saydamadam tarafından (08-01-2014 Saat 01:07 AM ) değiştirilmiştir.