Sayfa 2/2 İlkİlk 12
20 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Dertleşelim

Karar Dönemi

Alıntı Denizmavisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazınız çok anlamlı.
    Peki teknolojiyi doğru kullanmayı,hayatı doğru yaşamayı,hayal kırıklıklarımızı daha kolay atlatabilmeyi nasıl başarabiliriz?

Hayırlı günler.
    Sanırım ölene kadar teknoloji hızlı ilerlemeye ve daha ileri teknolojilerle karşılacağımız aşikar ortada.. Hepimiz aslında bunları biliyoruz. ama yapmak uygulamak zor geliyor. Ben kendimde şöyle bir sistem geliştiremeye çalışıyorum. Bu tabi benim yaşam şartıma göre ayarlanmış boş vaktim ne kadarsa o vakti 3 e bölüyorum 20 dakika interbet-20 dakika kitap okuma 20 dakika egzersiz veya spor.. bu evde olduğum zamanlarda olan sistemim.. bu sistemi inenet telefon televizyondan biraz daha uzak kalmak için yapmaya çalışıyorum..

Kalk kırıklıkları hepimizin başıa geliyor. ve yaşadığımız sürece de gelecek. bizde kırabiliriz kırılabiliriz. O anda öyle gerekmiş ve öyle olmuş yapacak bir şey. inanın hayatta her şey sadece anımsanıcak şekilde hatırlanıyor. unutulmuyor tabi.. zaman geçtikçe artık onu o kırgınlıgı anımsayacak kadar ufaldığını küçüldüğünü görüyosunuz. İnsan biraz dibi görmeden zirveye ulaşmıyor. Yaşaqyacağız her şeyi acıyı hüznü kederi terkdeişleri kırgınlıkları. Ama zamanla anımsayacak kadar küçülecekler.. zaman bırakmak en güzeli.. üstünü örtmemek acıyı acı zamanında yaşamak mutluluğu mutluluk zamanında yaşamak lazım. kimseye aldırmadan ..

Karar Dönemi

Alıntı faith111 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tum canlılar dünya gunes gezegenler yani tum kainat ...herseyin miligramlarla , milimetrelerle, belli kurallarla (yerçekimi vesai...) , yiyecek , su , mevsimler üreme , vs sayamicagimiz kimsenin sayamicagi bir ahenkler icinde devam eden bu hayat planını irade eden kim ?
    Yani evren kainat dedigimiz sey kendi kendine mı bukadar planı kurmuş ve bizleri ışi gücü yok tum herseyi bizi buluşturmak icin hayatin planı gayesinde mı yapmış ???? ve hayatı oldugu gibi yasayın mı demiş ???
    alimmisin psikopat mısın birader, millet psikoloji sorunlarıyla boğuluyor, baskılanmış kafaları kırku ve kaygılarla karışmış, sen kalkmış neler diyorsun, faşistçe dışavurumlarını kendine sakla yada git İslami forumlarda yaz, eğer birine tavsiye veremiyorsan kalkıp vermeye çalışanı da baskılama... Baskılana baskılana ne hale gelmişsin zaten bunu da bulaştırma. İnsanlar psikolojileri bozukken toplumun etkisidneyken körü körüne dinini yaşamaya çalışırsa ne felaketler çıkıyor ortaya görüyoruz. Din bireyseldir, burda sen ve senin gibi dışavurumcular sayesinde, herkes dışa dönük dini tavırlara girişiyor, egolarını dinle bürüyüp, sadece kendini bir başkasına kanıtlamak için ibadet edip söylevlerde bulunuyor. önce birey olmanın erdemine ulaşsın insan, sonra istediği gibi yaradanıyla kursun iletişimini. hatta anlaaycağın dile çevireyim, İslamiyette en önde gelen şey iradedir! Önce iradesin kurtarsın sonra iradesiyle ibadet etsin, senin baskılamanla senin öfkenle tutkunla vesairenle değil. Unutma burası Psikoloji forumu, milleti baskılayıp, korkutup, sindirip kendini kanıtlama forumu değil...

Karar Dönemi

Bilgisayar bağımlılığı yalnızca insanın iradesine bağlı. ,Hislerine kapılıp hareket ettiklerinden dolayı bilgisayar kölesi oluyorlar. Akıları başlarında değil ve duygularını bastırmayı beceremiyolar veya öğrenememişler.

Karar Dönemi faith111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı mmrgkhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    alimmisin psikopat mısın birader, millet psikoloji sorunlarıyla boğuluyor, baskılanmış kafaları kırku ve kaygılarla karışmış, sen kalkmış neler diyorsun, faşistçe dışavurumlarını kendine sakla yada git İslami forumlarda yaz, eğer birine tavsiye veremiyorsan kalkıp vermeye çalışanı da baskılama... Baskılana baskılana ne hale gelmişsin zaten bunu da bulaştırma. İnsanlar psikolojileri bozukken toplumun etkisidneyken körü körüne dinini yaşamaya çalışırsa ne felaketler çıkıyor ortaya görüyoruz. Din bireyseldir, burda sen ve senin gibi dışavurumcular sayesinde, herkes dışa dönük dini tavırlara girişiyor, egolarını dinle bürüyüp, sadece kendini bir başkasına kanıtlamak için ibadet edip söylevlerde bulunuyor. önce birey olmanın erdemine ulaşsın insan, sonra istediği gibi yaradanıyla kursun iletişimini. hatta anlaaycağın dile çevireyim, İslamiyette en önde gelen şey iradedir! Önce iradesin kurtarsın sonra iradesiyle ibadet etsin, senin baskılamanla senin öfkenle tutkunla vesairenle değil. Unutma burası Psikoloji forumu, milleti baskılayıp, korkutup, sindirip kendini kanıtlama forumu değil...

Ya nekadar sacmaliyorsun Ne öfkesi kafanıza göre hayat felsefi yazıp duruyorsunuz sonra biz islamla ilgili bisi dedikmi herkes hooop orda dur bakalım insanın psikolojisine onun yaradanıyla ne alakası var diyorsun.

Alttakide bilgisayar bağlı aklımızı kullanamıyorsunuz falamız filanız ,, ama sorsan kendi aklı nerde hangi kız ne giyer en son ünlüler ne yaptı herseyi bilir kendi aklı anca böle tiriskadan islere basar bir kere sormazki , benim hayatta yaratılış gayem nedir bı kerde düşünmez ,, bu kafama dolan kontrol edemedigim bu fikirler nerden neden dolayi geliyor demez ,,,acaba ben ne yi yanlis yapiyorum fitratima ters dusen sey nedir demez ,,,

Makineyi alırsın bozulursa sahibine götürürsün , makinenin kendi kendini tamir etmesini bekleyipte mı sonra tamirciye gidersin,,icine kullanma kılavuzu atarlar birde bu makinenin ustası vardır ,,, yok ben makinenin ustasını da kitapçığınızda üretenini su an istemiyorum ,, tornavidami alır vidalara söke söke tamir edicim diyorsun sonra gelip burda bilgiclik yapıyorsun üretene karsı ben anlamıyorum sizi elinde ne vidaya uygun tornavidami var nede anakarta ulaşacak bir bilgin .burdakilerin hepsi mı şizofreni? sadece yaşadıkları vesveseler sonucu kalbin bunları kendine mal edip beynin de eşlik edip aynı seyleri gelen bir çok his ve huzursuzluklar la beraber defalarca bunu yaşayana sunması...ve biriken bunca iç huzursuzluğun dışa vurumu madem böyle ise önereceğiz fikrin nedir yasa bu degilse senin düşündüğün şey nedir...
    Konu faith111 tarafından (28-09-2013 Saat 01:24 AM ) değiştirilmiştir.
    “Allah’tan başka sana faydası da olmayan, zarar da veremeyen şeylere de ibadet etme. Eğer böyle yaparsan, o takdirde şüphesiz ki sen, zalimlerden olursun.” (10 Yunus/106)

Karar Dönemi

Ben tebessum ederek okudum yazdiginiz gercekleri ve yerinde buldum.

Ayetikerimede deniliyor ya Akil sahibi icin ibretler vardir.

Aklimizi kullanirsak ogutlere gonlumuzu acarsak zaten problemlerin kaynagini anliyor insan.

da herkese anlatamiyorsun iste.

Halbuki kendi hesabinizada konusmuyorsunuz.

Siz sinirlenmeyin yazilanlara disari cikip bolca nefes egzersizi yapin eniyismi=)
    Kulum beni nasıl tanırsa,onunla öyle muamele ederim(Hadis-i Kutsi)

Karar Dönemi

Alıntı faith111 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya nekadar sacmaliyorsun Ne öfkesi kafanıza göre hayat felsefi yazıp duruyorsunuz sonra biz islamla ilgili bisi dedikmi herkes hooop orda dur bakalım insanın psikolojisine onun yaradanıyla ne alakası var diyorsun.

Alttakide bilgisayar bağlı aklımızı kullanamıyorsunuz falamız filanız ,, ama sorsan kendi aklı nerde hangi kız ne giyer en son ünlüler ne yaptı herseyi bilir kendi aklı anca böle tiriskadan islere basar bir kere sormazki , benim hayatta yaratılış gayem nedir bı kerde düşünmez ,, bu kafama dolan kontrol edemedigim bu fikirler nerden neden dolayi geliyor demez ,,,acaba ben ne yi yanlis yapiyorum fitratima ters dusen sey nedir demez ,,,

Makineyi alırsın bozulursa sahibine götürürsün , makinenin kendi kendini tamir etmesini bekleyipte mı sonra tamirciye gidersin,,icine kullanma kılavuzu atarlar birde bu makinenin ustası vardır ,,, yok ben makinenin ustasını da kitapçığınızda üretenini su an istemiyorum ,, tornavidami alır vidalara söke söke tamir edicim diyorsun sonra gelip burda bilgiclik yapıyorsun üretene karsı ben anlamıyorum sizi elinde ne vidaya uygun tornavidami var nede anakarta ulaşacak bir bilgin .burdakilerin hepsi mı şizofreni? sadece yaşadıkları vesveseler sonucu kalbin bunları kendine mal edip beynin de eşlik edip aynı seyleri gelen bir çok his ve huzursuzluklar la beraber defalarca bunu yaşayana sunması...ve biriken bunca iç huzursuzluğun dışa vurumu madem böyle ise önereceğiz fikrin nedir yasa bu degilse senin düşündüğün şey nedir...

senin bu yazdiklarindan cikarimim islamla ugrasirsan kendini adarsan vs ruh halin keyfin duzelicek oylemi? bakiyorum sen de ilgili gibisin, ruh halin ve kisuligin cok iyi oyle mi? sadee su yazinda bile kendinden baska herkese giydirip asagilamandan senin ruh hastasi kaygi bozuklugu yasayan egoist biri oldugunu dusunebilirim. yani olaya dini bakmak istemiyordum da sen zorluyorsun sirf kendi egon icin... dini hristiyanlik olan pek cok ulke ve topluma nazaran bizim toplumumuz kaygi bozukluklariyla ugrasmakta erkegi abaza kadini kafasi karsik vs... toplum yozlasmakta bu da dinle ilgili degil esasen sizin gibi egoistlerin bu tutkularini neye bagladigiyla ilgili, biri siyasete baglar tum kisiligini biri dine biri ufoya biri marxa vs.... once insanligin erdemini yakalamak gerek ben bunun icin ugrasiyorum... elaleme giydirip duranlar da benim ofkemi hoplatiyor! neyse sana cevap vermek seni dinlemek seninle gomu yaristirmaya donusecegi icin, yarida birakiyorum. kaygi keyif vs bulasici oldugu gibi ego da bulasici bisey. simdi sen diyeceksin islamiyetten bahsetmek ego nu? ben de diyecegimki bahsedilen konu degil senin o konuyu siper edinerek kendini on plana cikarma ve digerlerini yerme sindirme caban ego. yemezler kardesim...

Karar Dönemi faith111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı mmrgkhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin bu yazdiklarindan cikarimim islamla ugrasirsan kendini adarsan vs ruh halin keyfin duzelicek oylemi? bakiyorum sen de ilgili gibisin, ruh halin ve kisuligin cok iyi oyle mi? sadee su yazinda bile kendinden baska herkese giydirip asagilamandan senin ruh hastasi kaygi bozuklugu yasayan egoist biri oldugunu dusunebilirim. yani olaya dini bakmak istemiyordum da sen zorluyorsun sirf kendi egon icin... dini hristiyanlik olan pek cok ulke ve topluma nazaran bizim toplumumuz kaygi bozukluklariyla ugrasmakta erkegi abaza kadini kafasi karsik vs... toplum yozlasmakta bu da dinle ilgili degil esasen sizin gibi egoistlerin bu tutkularini neye bagladigiyla ilgili, biri siyasete baglar tum kisiligini biri dine biri ufoya biri marxa vs.... once insanligin erdemini yakalamak gerek ben bunun icin ugrasiyorum... elaleme giydirip duranlar da benim ofkemi hoplatiyor! neyse sana cevap vermek seni dinlemek seninle gomu yaristirmaya donusecegi icin, yarida birakiyorum. kaygi keyif vs bulasici oldugu gibi ego da bulasici bisey. simdi sen diyeceksin islamiyetten bahsetmek ego nu? ben de diyecegimki bahsedilen konu degil senin o konuyu siper edinerek kendini on plana cikarma ve digerlerini yerme sindirme caban ego. yemezler kardesim...
    Sen istiyorsunki hayatı istedigin gibi yasa , egonu tatmin et nefisinin sınırlarını zorla hayatı özgürce yasa ama din konusulup özgürlüklerime dokunudugunda ego ca bir yaklasım , ama darda kaldıgın vakit din allah 'la kul arasında sen ne karısıyorsun .Hem bana karısmasın özgurce yasayım , sonrada dini egomla karıstırıyormusum

Esek yukuyle freud gibi bir cok psikologun kitaplarını okursun sonucunda ne elde edersin .Birde 23 senede inen kur'anın erdemli insan nasıl olunur diye yol gösteren yüce bir kelam...

Senin savundugun bu psikologlar derki rahatla ,herseyi kabul et , si... et bosver salla ,takma gibi sacma sapan telkinler le gunu kurtarırsının..

Ama yüce kelam derki

İnsan kendisinin sahipsiz, sorumsuz, başıboş, kimseye hayrı dokunmaz bir halde bırakılacağını mı sanıyor?
    75 / KIYÂME - 36

Allah c.c su bir kelimesina cilt cilt anksilopedi yazılacak ayetini, dusunmuyorsun , madem egoistce yaklasıyoruz dine DUSUN MADEM BAKSANA NASIL BIR AKLA SAHİPSIN BİR KERE DERİN DUSUNSEN NELER OLUCAK AMA YOK O AKIL BİR SÜS DEĞİLMi

Yoksa insanın elde etmek istediği her şeye sahip olabileceğini mi sanıyorsunuz?
    53 / NECM - 24

Hepimiz bir sey lerin olmasını diliyoruz istiyoruz ama isteklerimiz olmayınca kaygılar ataklar geciriyoruz ,, bunları engellemek icin psikologlardan terapi alıyoruz ,psikolog karsımıza oturuyor ve anlatıyor ne anlatıyor acaba daha o psikolog evde kendi sorunlarını cozemezken kim oluyordu senin sorunlarını cozmeye calısıyor..Ama yaradanımız ne diyor ustteki ayette dusunuyormusun ,,HEP DUSUNMEK HEP TEFEKKUR KOSKOCA AKIL VAR BITMIYOR TUKENMIYOR SARJI YOK PILI YOK

Demekki bizim elimizde değilmis gibi tarzında derin bir tefekküre sahip olsak bu düsünceleri derinlestirip anlamlı hale getirsek bunu suur altına kazısak ,, freuddun ve psikologların cinsel durtulerinin yerine bu ayetleri dusunsek ve bunları bize soyleyenin kim oldugunu ve neden boyle dedigini dusunsek ...

Simdi sen dersinki hemen ayetlerden örnek veriyorsun,, bak Kur'an bir süs kitabı değil icinde nice hikmetler ve insanı nasıl erdemli , nasıl düşünmesi gerektigini, insanın zayıf noktalarını , hikayelerle orda ne yapılması ne yapılmaması gerektigi gibi seylerle bizim zihnimizi ayık tutar...Ayet dedigin cumlelerdir nasıl bir kitabı acıp okuyorsan bu da oyle bir yüce kitaptır ama bu insanların yazdıgına benzemez...

Ama sen ne yapıyorsun biliyormusun sen hoyratca yasayıp ,yok erkekler abazaymıs yok toplum yozlasıyormus kardesim ISLAM BİR DINDIR ,icindeki muslumanların yasadıkları bu dini Degistirmez,muslumanlıga göre dini yargılayamazsın anlıyormusun , biraz dusunup 2 kelamı bir araya getiremiyorsun ama burda yobazlıktan egodan bahsedip sadece camur atıyorsun , burda dine öfke kusup sen bunları kabul etmedigin gibi baskalarının da kabul etmemesi icin elinden geleni ardına koymamaya gayret ediyorsun ..

VE SEN BİR TANE SORUYA CEVAP VEREMİYORSUN MADEM COK KULTURLUSUN COK BATILISIN COK MODERNSIN COK POPULERSIN COK CAGDASSIN BİR CEVAP YAZ ADAM AKILLIDA GORELIM BİR KERE CAMUR ATMADAN SENİN AKLINDAKI DUSUNCELERİDE GORELIM
    “Allah’tan başka sana faydası da olmayan, zarar da veremeyen şeylere de ibadet etme. Eğer böyle yaparsan, o takdirde şüphesiz ki sen, zalimlerden olursun.” (10 Yunus/106)

Karar Dönemi

Allaha meleklerine ve peygamberlerine inanıyorum.
    Kendimi musluman olarak taniyorummübarek. Kitabimizin içinde yazan her bir ayete. Inaniyorum. Ama hicbirimizi tam olarak.yerine geyiremiyoruz.
    Dinde zorlama yoktur. Kimseye dedigini zorla ispatlamak zorunsa değilsin. Doğru. Bildigini.soyler gerisini kendisine birakirsin. Yuzyillardir din meseleleri tartışılır konusulur.hic kimse tam olarak bi yere varamadi. Dusmanlik ve.kinden başka. Bir faydasi olmadi.yazik.uzucu burada insanlar moral destek beklerken ssiZlerin burda.sidik yaristirir gibi laf.yaristiriyorsun . Onemli olan her goruse.saygi.duymak degil mi.? Herkes bireyler biliyorum diye.yaziyor ama kendi egolari icin. Kimse kimseye yardim etmiyormus aslinda.bunu gordum uzuldum. Din insanin kalbindedir. Son nefesinde bile kelimei şehadet getirirse ALlah ona cennet sansini verecek o zaman sizin burada tartismaniz sacma. Vee gereksiz. Inanclar yuce iradenin elindedir. . Iyi aksamlar hepimize yardimlarinizsan dolayi teşekkürler. Forumdan ayriliyorum. Iyi olmak icin geldim ama. Daha kotu oldum..

Karar Dönemi

faith, yazdiklarini okuyordum ama cevap verdikce dah cok yarisiyorsun. sadece sunu souleyim ben kitap okumam bildiklerimi de hic bir uzman ogretmedi... benim ne istedigimi de uydurma herkes istedigini yasasin da demedim burda herhangi felsefede savunmadim sadece ama sadrce seni elestiriyorum karakterini kontrolculugunu disa vurumculugunu vs.. konuyu nereye cekersen cek, olayi saptirmak icin ne kadar takla atarsan at sadece senin davranisinla olgileniyorum... benim derdim ani yasa falan da degildi benim derdim insanlarim guclu olmasi, ne yasarsa yasasin en kisa surede keyfini kazanmasi verilmis kararlarin ardindan pismanlikla kendini hirpalamasi vs... ezbere konusma yahu bemi zerre tanimiyorsun ezbere saldiriyorsun burda milleti baskilayip egonu patlatacagina git disrda mutlu mesut dinini yasa! insanlara ogretiler sun... suan su hareketlerin acinasi ve oldukca celisklii

Karar Dönemi

ipek15, ilk yazdığın mesajın içeri beni çok etkiledi ama sonraki mesajları okuyunca kadere inandığını söylemişsin ve bu beni gerçekten çok soğuttu. yaşadığın ve yaşayacağın tüm olayları bi kader çizgisinde bi varlığın önceden yazdığını düşünüyorsun. Peki hiç bunu düşündün mü ? Kaderimiz biz doğmadan önce yazıldı ve ölümden sonra cennet cehennem var. Peki bu cehenneme giden insanın suçu ne ? kendisimi istedi kötü birisi olmayı ? neyse konumuz din değil ama benden bi tavsiye hayat önceden yazılmış dersen hayatta hiçbiryere gelemezsin.
    Ve bende kafama göre kafama göre hastalık teşhisi koyanlardanım Hayatım boyunca bilgisayara kaptırdım kendimi ve yeni yeni anlıyorum ki arkadaşlarınla yüz yüze konuşmak kadar güzel bişey yok. Dertleşeceğimiz yere oyunlar oynuyoruz. Arkadaşımızla gezerken başka kişilerle mesajlaşıp gezdiğimiz arkadaşa pek önem vermiyoruz.
    Hepimiz Teknolojinin kurbanı olmuşuz. Teknolojinin amacı hayatı kolaylaştırmaktır. Teknoloji bizi yöneteceğine biz teknolojiyi yönetelim.
    Hiç birimiz gerçek arkadaş edinmemişiz, arkadaşlığın ne olduğunu bilmiyoruz o mutluluğu bilmiyoruz. Bu yüzden böyle boş şeylere kendimizi kaptırıyoruz, bağımlısı oluyoruz.
    Haydi dertleşelim

Sayfa 2/2 İlkİlk 12