8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Serotonin - Derealizasyon - KANNA

Standart Serotonin - Derealizasyon - KANNA

arkadaşlar internette dolanırken ve forumdan bir arakadaşın tavsiyesi üzerine kanna bitkisini araştırdım.Güçlü bir serotonin geri alım inhibitörüymüş.Anksiyete ve depresyon üzerinde etkiliymiş ayrıca araştırmalarım sonucu dissosiyatif (depersonalizasyon, derealizasyon) bozukluğunu da tedavi ettiğini okudum sizleride bilgilendirmek istedim kanna hakkında vikipekiden bilgi aktarıyım buyru aşağıdaki link : http://tr.wikipedia.org/wiki/Kanna
    sizinde görüşlerinizi merak ediyorum.Üstelik bu bitkinin hiçbir yan etkisi ve bağımlılığı yokmuş ancak diğer antidepresan vs. ilaçlarıyla alınmıyormuş.

Karar Dönemi Arın- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Evet banada forumdan bir arkadaş tavsiye etmişti. Hoşuma gitti bitkisel bir ilaç sonuçta ama malesef türkiyede satışı yok
    Bazen uzun bir yol gibi görünse de, içindeki muhteşem gücü farket...

Alıntı Arın- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet banada forumdan bir arkadaş tavsiye etmişti. Hoşuma gitti bitkisel bir ilaç sonuçta ama malesef türkiyede satışı yok
    öneren kişi anxiety mi? yurtdışından getirtilebiliyor

Alıntı ozkan.akyurek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öneren kişi anxiety mi? yurtdışından getirtilebiliyor
    nickini hatırlayamadım . bana sadece bitkinin adını söylemişti bende internetten baktım .

Karar Dönemi faith111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu bir bitki olabilir ama ne kadar kuvvetli olup olmadıgı hakkında bir bilgimiz yok , yani ben tedavi amaclı kullanılmaz demiyorum ama su varki zaten yeteri kadar sıkıntı yasayan bir psikoloji ,boyle serotonin miktarını yukseltecek seviyede kuvvetli bir dozaj iceren bir bitkiyle birlesime girerse beyni onarırken daha da cok yakabilir

Bence bu tarz kafamıza buyruk hareketlerden kacınmak lazım , belkide biz yasadıgımız sıkıntıdan dolayı hemen soguk algınlıgı gibi gecmesini diliyoruz bu durumun ama yasanılanlar onu göstermiyor

Herkese gecmis olsun
    “Allah’tan başka sana faydası da olmayan, zarar da veremeyen şeylere de ibadet etme. Eğer böyle yaparsan, o takdirde şüphesiz ki sen, zalimlerden olursun.” (10 Yunus/106)

Alıntı faith111 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu bir bitki olabilir ama ne kadar kuvvetli olup olmadıgı hakkında bir bilgimiz yok , yani ben tedavi amaclı kullanılmaz demiyorum ama su varki zaten yeteri kadar sıkıntı yasayan bir psikoloji ,boyle serotonin miktarını yukseltecek seviyede kuvvetli bir dozaj iceren bir bitkiyle birlesime girerse beyni onarırken daha da cok yakabilir

Bence bu tarz kafamıza buyruk hareketlerden kacınmak lazım , belkide biz yasadıgımız sıkıntıdan dolayı hemen soguk algınlıgı gibi gecmesini diliyoruz bu durumun ama yasanılanlar onu göstermiyor

Herkese gecmis olsun
    Söylediklerine yüzde yüz katılıyorum.

Karar Dönemi Anxiety - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı faith111 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeteri kadar sıkıntı yasayan bir psikoloji ,boyle serotonin miktarını yukseltecek seviyede kuvvetli bir dozaj iceren bir bitkiyle birlesime girerse beyni onarırken daha da cok yakabilir
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Kanna

Kanna'nın etki eden maddesi Mesembrindir hocam. Mesembrin dediğin gibi serotonin artırıcı değil SSRI yani serotonin geri alım inhibitörüdür. Diğer bir deyişle şu an piyasada bulunan binlerce ilaç gibidir. Ama kannanın ilaçlardan fazlası var eksiği yok Sadece ülkemizde pek bilinmiyor. O yüzden bilmediğimiz konular hakkında insanları yanlış yönlendirmeyelim lütfen.

herkese merhaba arkadaslar yıllardır pskiyatristlere gitmis artık onlar hakkında uzmanlasmıs biri olarak birkac tavsiyede bulunmak istiyorum
    arkadaslar psikiyatristler ilac yazmak icin adete yer arıyorlar ustelik ilac firmalarıyla anlasmalılar her gelene anlasmalı oldukları ilacları kakalıyorlar ben 2000 senesinde cok cok unlu bir psikiyatriste gitmistim adamın bir muayenehanesi var pardon ticarethanesi akıllara zarar cesit cesit sekerler her cesit dergi cok luks koltuklar acayip bir yerdi...adamın yanında tpolam 5 dakika kaldım ben odaya girdigim elindeki kagıdı hazırdı hicbirsey sormadı ben o zaman kucuktum bana orası ilginc gelmisti ortaokul kitaplarında okudugum paranoyanın sırf ilginc buldugum icin sıraladım adam bir agzını actı resmen konusamıyor en unlu psikiyatrist pardon uyusturucu satıcısı inanın diksiyonu cok kotu tek dedigi 4 ilac yazdıgı anında ARKADASLAR SİZ SİZ OLUN SİZE KOTU NİYETLİ ARKADASLARINIZIN İKRAM EDECEGİ AMA O ANDA UZAKLASACAGINIZ UYUSTURUCUDAN SAKININ EVET HEPİMİZ YASADISI UYUSTURUCU KONUSUNDA BİLİNCLİYİZ LUTFEN BU YASAL UYUSTURUCU SATICILARINDAN UZAK DURUN BURALAR TİCARETHANE BU İNSANLAR TUCCAR VE DE VERDİKLERİ UYUSTURUCU DİPLOMALI TORBACILARA İTİBAR ETMEYİN