3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: arkadaşlar bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz

Karar Dönemi

Standart arkadaşlar bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz

selam arkadaşlar...uzun süre düşünüp kendimi toparlamam için gerekli süreyi kullanırken aslında beklediğimden erken ulaştım sonuca...nişanlımla ayrıldık...2 kez nişan takıldı ikiside bozuldu..düşündüm taşındım sorunu çözmek için doğru yerlerden objektif olarak olaylara yaklaşmak gerektiğini görrdüm...bizim bu ilişkinin bitme sebebi yalnızca bencillikti..kendi şsteklerini empoze etmeye çalışması...sürekli haklı olduğuna inanmasıydı...sizinde böyle ilişkileriniz oldu mu..bencil birisi gerçekten sevebilir mi...

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hayırlı olsun ve de geçmiş olsun .Daha nişan aşamasında yürümeyen bir ilişki evlilikten sonra hiç yürümez .Sadece nişandan ayrılmış yerine ,evlenip boşanmış derler .Aradaki tek fark bu .

Evlilik özveri ister ,isteklerden feragat ister .Hep benim dediğim olsun düşüncesi bir noktada geri teper ilişki bozulur ,başta sadece isteklerini kabul ettirmeye çalışır zamanla seni değiştirmeye çalışır .

Seni istediği kalıba sokmayı ister ,bunu yapamayınca ve senden tepki goruncede hiç olmadık sorunlar çıkarmaya başlar zamanla bu sorunlar öfke birikintilerine ,sonunda da öfke patlamalarına neden olur .

Öyle bir hale gelirsiniz ki ,evlilik sizin için içinden çıkılmaz karma karışık bir yumağa döner ve tek çare boşanmak diye duşunmeye başlarsınız .

Tum bu olup bitenler karşısında içten içe yıpranır ,yorulur ,hayata küser mutsuz biri olup çıkarsınız .

Eger tum bunlara gogus gerebilecek gucunuz varsa ve tahammül sınırlarınız çok fazlaysa ,bencil birini (ister kadın ,ister erkek olsun )sevmeye çalışmak denemeye değer .

Ama neler uğruna ????????
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi

hayır asla değmyor ..düşünün..öğretmensiniz ..aynı yerlere atanmışsınız 6 ay arayla...ne mükemmel değil mi...ama ben bir kez bunun sevincini yaşarken görmedim onu...sürekli memleketine gitme çabası....onun seminer dönemlerinde kalkıp onunla beraber ilçe merkezine her hafta sonu 2 ay boyunca giden ben..her haafta cumartesi pazar demeyip onunla derslerede giren ben...ama ertesi sene ben seminere gittiğim zaman yerinden ahi kalkmayan kapıya kadar dahi gelmekten aciz bir sevgili...ve daha bunun gibi birok örnek..şimdi gitti..ortak hayallerimiz vardı ama o beni türkiyenin bir ucunda bırakıp özür tayiniyle ailesinin yanına gitti...tüm hatıralarla başbaşa bırakarak...telefonda hep onun sorunları konuşulurdu...benim sorunlarımı bile inlemez bazen konuşmanaın sonunda eee sen naptın derdi bazen bunu bile demezdi...