Sayfa 5/5 İlkİlk 12345
50 sonuçtan 41 ile 50 arası

Konu: Bir de benden dinleyin

şafak mücadele azmin için ve kendini ve benim düşüncelerimi de bir nevi ifade edebildiğin için teşekkür ediyorum sana ..

Karar Dönemi faith111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı sevdadandır Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şafak mücadele azmin için ve kendini ve benim düşüncelerimi de bir nevi ifade edebildiğin için teşekkür ediyorum sana ..
    Senin dusuncelerin nedir sevdadan ,cok merak ediyorum gercekten ,neyin savunucususun ve surda konustuklarımızla ilgili bir sey soylede seninde nacizane fikirlerini okuyalım
    “Allah’tan başka sana faydası da olmayan, zarar da veremeyen şeylere de ibadet etme. Eğer böyle yaparsan, o takdirde şüphesiz ki sen, zalimlerden olursun.” (10 Yunus/106)

Banned
    Yer
    utopia

Uzulerek gormekteyim ki; Sevgili Shafak'a karsi saldirgan bir tavir icerisindesiniz..Kendisinin daha once yapmis oldugu paylasimlari okuma zahmetine bile katlanmadan, kendisini haksizca yargiliyorsunuz..Fikirlerine cok saygi duydugum bir uyemizin, boylesi rencide edilmesine daha fazla sesiz kalamadim..Sizden ricam; bu tutumunuza bir son vermenizdir..

Alıntı Kimene Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uzulerek gormekteyim ki; Sevgili Shafak'a karsi saldirgan bir tavir icerisindesiniz..Kendisinin daha once yapmis oldugu paylasimlari okuma zahmetine bile katlanmadan, kendisini haksizca yargiliyorsunuz..Fikirlerine cok saygi duydugum bir uyemizin, boylesi rencide edilmesine daha fazla sesiz kalamadim..Sizden ricam; bu tutumunuza bir son vermenizdir..
    Kimi yargılamısız , ne tutumu sergilemisiz .Allah c.c ayetlerini yazmak süslemek mi demek ,siz kafayı mı yediniz muslumanım diyorsunuz sonra sizi Allah 'ın söyledigi kelamları buraya yazdıgım da düşmanlık yaptıgımı soyluyorsunuz.Yani bizi kainatı yaratan Allah 'ın kelamını yazmak mı gaddarlık zulumluk??

İstiyorsunuz ki Allah'ın dini konusulmasın , ondan söz acılmasın ve birileri burda konusmaya basladıgın da hep aynı seyler diyip duruyorsunuz ama bir seyede cevap vermiyorsunuz?

Madem bilimle anlatın derdinizi modernlesmeyle anlatın ,ama hayır bidahki mesajızınızda yine zırvalık yazıcaksınız
    “Allah’tan başka sana faydası da olmayan, zarar da veremeyen şeylere de ibadet etme. Eğer böyle yaparsan, o takdirde şüphesiz ki sen, zalimlerden olursun.” (10 Yunus/106)

Karar Dönemi

Öncelikle merhaba.Saldırgan tavrım için sizlerden özür diliyorum.Ben bu konuyu üye olur olmaz açtım.Daha önceden de dediğim gibi arkadaşlarımız çok yardımcı oldular bana.Ama shafak daha beni tanımadan ilginç ithamlarda bulundu.Yeni üye olmuş, belki de dertlerini ilk kez anlatacak hassas birine bu tavırda yaklaşması ne kadar doğru bunu size bırakıyorum.

Alıntı shafak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sözlerimi kendi üstünüze alınmanıza üzüldüm doğrusu...
    Ben yazdıklarınızdan sizin de; bahsettiğim sistemin bir kurbanı olduğunuzu gördüğüm için; durumu bizzat sizin sözlerinizle size farkettirmek ve kendi kendinizi çözümlere nasıl kapattığınızı göstermek istedim.

Siz ise benim bu davranışımı ; sizin de kurbanı olduğunuz siztemin bir parçası rolünü üstlenerek; savunma refleksiyle değerlendirdiniz.
    Aslında bu tutumunuz; pek de şaşılacak birşey değil. Çünki bir kaç yıl sonra; mesleğe -belki de bir psikiyatri uzmanı olarak-atılarak; kurbanı olduğunuzu unutacağınız bu sistemin ayrılamaz bir parçası olacaksınız.
    İşte pazarlama safhası asıl o zaman başlayacak. Şu anda; siztemin kurbanlarının büyük çoğunluğunun yaoptığını; yani farkında bile olmadan; sadece; siztemin empoze ettiği öğrenilmiş çaresizliği pazarlamak değil de ücretsiz fakat gönüllü yayıcılığını yapıyorsunuz.

Ve bu halinizle hem kendinizi kapatıyorsunuz gerçek çözümlere; hem de; bu çaresizlik sendromununun yayılmasını sağlıyorsunuz farkında olmadan.
    Söylemek ve farkettirmek istediğim bu idi ...

Gönlünüzü rahat tutun kardeşim. Bunu farkedemeyen ne ilk ne de son kişi olacaksınız.
    Eğer farkına varırsanız asıl o zaman işiniz zor olacak... Hem de ne zor ...
    Daha sadece ikinci mesajımı atmışken benim hakkımda bu kadar çok yargıya varması gerçekten ilginç.
    Konu calmodulin tarafından (20-09-2013 Saat 06:17 PM ) değiştirilmiştir.

Banned
    Yer
    utopia

Alıntı faith111 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kimi yargılamısız , ne tutumu sergilemisiz .Allah c.c ayetlerini yazmak süslemek mi demek ,siz kafayı mı yediniz muslumanım diyorsunuz sonra sizi Allah 'ın söyledigi kelamları buraya yazdıgım da düşmanlık yaptıgımı soyluyorsunuz.Yani bizi kainatı yaratan Allah 'ın kelamını yazmak mı gaddarlık zulumluk??

İstiyorsunuz ki Allah'ın dini konusulmasın , ondan söz acılmasın ve birileri burda konusmaya basladıgın da hep aynı seyler diyip duruyorsunuz ama bir seyede cevap vermiyorsunuz?

Madem bilimle anlatın derdinizi modernlesmeyle anlatın ,ama hayır bidahki mesajızınızda yine zırvalık yazıcaksınız
    Kulanmis oldugunuz uslup,hakarete varan soylemlerinizden dolayi,sizi muhatap almam mumkun degil Faith..Buyrun bildiginizi okuyun, meydan sizin..
    Saygilar efendim

Kulanmis oldugunuz uslup,hakarete varan soylemlerinizden dolayi,sizi muhatap almam mumkun degil Faith..Buyrun bildiginizi okuyun, meydan sizin..
    Saygilar efendim

Pardon hanımefendi hakarete varan söylemlerin ve saldırgan üslubum seni cok derinden yaralamış anlaşılan , ya nekadar yapmacik hareketlerle ortamın rengini değiştiriyorsun . Muhattap almaman neyi değiştirir , cevap yazmazsın olur biter . Siz gelirken ben donüyodum

Banned
    Yer
    utopia

Alıntı faith111 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pardon hanımefendi hakarete varan söylemlerin ve saldırgan üslubum seni cok derinden yaralamış anlaşılan , ya nekadar yapmacik hareketlerle ortamın rengini değiştiriyorsun . Muhattap almaman neyi değiştirir , cevap yazmazsın olur biter . Siz gelirken ben donüyodum
    Sizin soylemlerinizin beni yaralaya bilmesi gibi bir ihtimal olamaz..Benim icin herhangi bir deger ifade etmiyorsunuz cunku..
    Siz benim icin forumdaki herhangi bir uyesiniz..Nereye gidip, geri dondugunuzlede inanin hic ilgilenmiyorum.Ben sizin aksinize dogru bildigim hic bir yoldan geri dönmedim..
    Saygilar efendim..

Karar Dönemi

Alıntı calmodulin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle merhaba.Saldırgan tavrım için sizlerden özür diliyorum.Ben bu konuyu üye olur olmaz açtım.Daha önceden de dediğim gibi arkadaşlarımız çok yardımcı oldular bana.Ama shafak daha beni tanımadan ilginç ithamlarda bulundu.Yeni üye olmuş, belki de dertlerini ilk kez anlatacak hassas birine bu tavırda yaklaşması ne kadar doğru bunu size bırakıyorum.

Daha sadece ikinci mesajımı atmışken benim hakkımda bu kadar çok yargıya varması gerçekten ilginç.
    Ben Kimene'nin mesajından size bir pay düşeceğini sanmıyorum.Bu yüzden; onun sözlerini üzerine alınmanızı ve benim; sizin sözlerinize yönelik tahlillerimi; bir yargılama gibi değerlendirmenizin; yaşadığınız sosyal fobinin etkisiyle olduğunu düşünüyorum.

Bir de; insanların yaşadığı her mekanda olduğu gibi; bu forumda var olan ve olacak olan Don Kişot gibi savaşçı ruhlu kardeşlerimizin ortama savaş alanı görüntüsü verme gayretiyle oluşturduğu parazitik osilasyonların da bunda etkisi var tabii.

Sözlerinize yazdığım tahlilleri bu parazit yayınlardan temizleyerek tekrar gözden geçirmeye zaman ayırabilirseniz; aslında mesajlarımın; beyninizdeki gri maddeyi harekete geçirerek size, sizin hakkınızda bir şeyler farkettirmeye yönelik olduğunu farkedeceksiniz.
    Bunu farketme yeteneğine sahip olmalısınız ki tıp fakültesinde okumaya hak kazanmışsınız
    Bunu farketme yeteneğine sahip olmanız gerekir ki; Allah'ın izniyle bir kaç yıl sonra tıp fakültesinden mezun olup mesleğininizi icra ederken; bunu insanlara zarar vermekyerine fayda sağlayarak yapabilesiniz. Saldırmak ve öldürmek gibi yıkıcı eylemler için hiç gerekmeyen bu yetenek; insanı iyileştirmek ve yaşatmak için olmazsa olmaz bir insani özelliktir.

Geriye bir tek şey kalıyor... Ve o da; hayattaki en zor şeylerden biri:

Zihindeki ön yargıları kırıp atmak...

Hikayemizdeki Don Kişot'un; yel değirmenlerini yel değirmeni olarak görmesinden daha zordur bu...

Cesaret ister... Çünki kişinin kendisiyle yüzleşmesine ve yaşadığı tüm olumsuzlukların sebebinin kendisi olduğunu bilmesine sebep olur.

Farkedebilmiş olmalısınız...!
    Sorumlusu benim... Özür dilerim ! Teşekkür ederim !

Alıntı shafak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben Kimene'nin mesajından size bir pay düşeceğini sanmıyorum.Bu yüzden; onun sözlerini üzerine alınmanızı ve benim; sizin sözlerinize yönelik tahlillerimi; bir yargılama gibi değerlendirmenizin; yaşadığınız sosyal fobinin etkisiyle olduğunu düşünüyorum.

Bir de; insanların yaşadığı her mekanda olduğu gibi; bu forumda var olan ve olacak olan Don Kişot gibi savaşçı ruhlu kardeşlerimizin ortama savaş alanı görüntüsü verme gayretiyle oluşturduğu parazitik osilasyonların da bunda etkisi var tabii.

Sözlerinize yazdığım tahlilleri bu parazit yayınlardan temizleyerek tekrar gözden geçirmeye zaman ayırabilirseniz; aslında mesajlarımın; beyninizdeki gri maddeyi harekete geçirerek size, sizin hakkınızda bir şeyler farkettirmeye yönelik olduğunu farkedeceksiniz.
    Bunu farketme yeteneğine sahip olmalısınız ki tıp fakültesinde okumaya hak kazanmışsınız
    Bunu farketme yeteneğine sahip olmanız gerekir ki; Allah'ın izniyle bir kaç yıl sonra tıp fakültesinden mezun olup mesleğininizi icra ederken; bunu insanlara zarar vermekyerine fayda sağlayarak yapabilesiniz. Saldırmak ve öldürmek gibi yıkıcı eylemler için hiç gerekmeyen bu yetenek; insanı iyileştirmek ve yaşatmak için olmazsa olmaz bir insani özelliktir.

Geriye bir tek şey kalıyor... Ve o da; hayattaki en zor şeylerden biri:

Zihindeki ön yargıları kırıp atmak...

Hikayemizdeki Don Kişot'un; yel değirmenlerini yel değirmeni olarak görmesinden daha zordur bu...

Cesaret ister... Çünki kişinin kendisiyle yüzleşmesine ve yaşadığı tüm olumsuzlukların sebebinin kendisi olduğunu bilmesine sebep olur.

Farkedebilmiş olmalısınız...!

Ya şafak sen zihindeki önyargıları kırıp atmaktan bahsediyorsun mademde kendi zihnindekileri niye atamiyrsun , burda hava civa yapiyosun kendin sanı tum önyargıları kırmıssinda bizler kıramamisiz , sen bizlere Allah'in izniyle tip fakültesi falan bitirince diye bahsedirsunda

Biz Allah'ın gönderdiği son peygamber Hz Muhammed (s.a.v) ve yuce kelam kur' an dan bahsedin aslında kalpte olan bu hastalıkların nasıl tedavi olacağı bize gösterilmiştir dediğimiz zaman niçin olayı çarpıtacak kendi önyargılarında kurduğun dini sanki herkese mal ederek yok saldırgan yok söyle böyle diye ithamlarda bulunuyorsun.madem sen önyargılarından kurtulmuş biriysen , tum önyargıların sirk olduğunu ve bu sirkin temizlenmesinin ancak ve ancak islam diliyle mümkün olacağınızda bilmelisin.

Ve sen daha ceddin Osmanlı'ya eskilerin masalları diye bahsedersin ama bugün heryerine açan batı zihniyetinin giydiği donu kıçına giymeyi ihmal etmezsin.

Sayfa 5/5 İlkİlk 12345