Alıntı shafak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sözlerimi kendi üstünüze alınmanıza üzüldüm doğrusu...
Ben yazdıklarınızdan sizin de; bahsettiğim sistemin bir kurbanı olduğunuzu gördüğüm için; durumu bizzat sizin sözlerinizle size farkettirmek ve kendi kendinizi çözümlere nasıl kapattığınızı göstermek istedim.

Siz ise benim bu davranışımı ; sizin de kurbanı olduğunuz siztemin bir parçası rolünü üstlenerek; savunma refleksiyle değerlendirdiniz.
Aslında bu tutumunuz; pek de şaşılacak birşey değil. Çünki bir kaç yıl sonra; mesleğe -belki de bir psikiyatri uzmanı olarak-atılarak; kurbanı olduğunuzu unutacağınız bu sistemin ayrılamaz bir parçası olacaksınız.
İşte pazarlama safhası asıl o zaman başlayacak. Şu anda; siztemin kurbanlarının büyük çoğunluğunun yaoptığını; yani farkında bile olmadan; sadece; siztemin empoze ettiği öğrenilmiş çaresizliği pazarlamak değil de ücretsiz fakat gönüllü yayıcılığını yapıyorsunuz.
Ve bu halinizle hem kendinizi kapatıyorsunuz gerçek çözümlere; hem de; bu çaresizlik sendromununun yayılmasını sağlıyorsunuz farkında olmadan.
Söylemek ve farkettirmek istediğim bu idi ...

Gönlünüzü rahat tutun kardeşim. Bunu farkedemeyen ne ilk ne de son kişi olacaksınız.
Eğer farkına varırsanız asıl o zaman işiniz zor olacak... Hem de ne zor ...
Beni tanımadan sadece yazdıklarımdan bu kadar kanıya varmanız beni şaşırttı doğrusu.Güçlü bir hayalgücünüz olmalı.Bahsettiğiniz bizim kendimizi kaptırdığımız sistem nedir?Siz sanırım herşeyi apaçık görebiliyorsunuz.Yakında atlatırsınız o zaman bu sıkıntılarınızı da.Öğrenilmiş çaresizlik diye tutturmuşsunuz evet bu çekingenliğin zaten en büyük götürüsü.Bunu yenmek çözümün büyük bir parçası.

Kusura bakmayın sinirli bir şekilde yazıyorum ama oldukça rahatsız edici bir dille yazıyorsunuz mesajları.Kendinizce çözümlemeler yapıyorsunuz benim hakkımda.Çabanıza saygı duyuyorum ama gerçek hayatta böyle değilsinizdir umarım.

Tekrar belirtiyorum çok kapalı bir şekilde anlatıyorsunuz derdiniz.Bahsettiğiniz sistem nedir, öğrenilmiş çaresizliği pazarlama nedir?Size bunları kim anlattı ya da nasıl bu kanılara vardınız.Bana saçma sapan insanları kandıran şarlatanlardan örnek vermeyin lütfen.İnsanlar 10 sene tıp fakültesinde milleti nasıl çaresizliğe iteriz diye kafa patlatmıyorlar.

Lütfen anlatmak istediklerinizi temellendirerek belirtin.Modern psikiyatrinin insanları çaresizliğe ittiğini mi söylemek istiyorsunuz?Yoksa benim gibi bir doktorun insanlara çaresizliği aşılayacakları mı?