Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kronik Huzursuzluk

Karar Dönemi Jin K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Kronik Huzursuzluk

Huzursuzluk, maalesef uzun zamandır yaşadığım bir sorun.
    Mesele ne olursa olsun; onunla bağlantılı veya ondan bağımsız olarak huzurumu bozabilecek bir sebep bulabiliyorum ve bunu engelleyemiyorum.
    Yapmak istediğim çok şey var, fakat bu huzursuzluk/stres engeli yüzünden hepsinden vazgeçmek zorunda kalıyorum.
    Başka hobiler edinmeye çalışıyorum lakin uzunca bir vakit hayatıma dair radikal değişiklikler yapacak durumda değilim.

Örneğin; okullar açılıyor ve ne yazık ki aynı ortamda bulunacağım insanlara dair memnun değilim.
    Hiçbiri ile aram iyi değil ve bu yüzden stres içindeyim.
    Bunun yersiz olduğunu biliyorum ancak engelleyemiyorum.

Hayatımda bunun gibi küçük ve büyük birçok problem var.

Tecrübe ettiğiniz bir rahatlama yöntemi var mıdır, paylaşırsanız çok memnun kalırım.

Teşekkürler.

sanırım mükemmelliyetçi bir kişiliğiniz var ve düşüncelerde takıntılık var; herşeyi birşeyle bağlamaya/anlamlandırmaya çalışıyorsunuz.Bende eskiden öyleydim.Sanki o yaşadığımı anlamlandırmassan bi kötülük/çökkünlük yaşıycağım gibime geliyodu ama mesele düşünceler değil o hissi yaşamamak için somutlaştırdığım şeylerdi.Rahatlamak için sarı kantoron çayı öneririm anti depresandır. Ihlamur ve çınar yaprağı(5 derin yırtmaçlı olan) bu bitkilerde antidepresanlardır.Sorununuz ile ilgili bir uzmandan yardım alıyormusunuz ve ne zamandan beri var bu durum?

Karar Dönemi

Huzuru hissettiğiniz\yakaladığınız an'lar varmı?

Alıntı Canımsın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Huzuru hissettiğiniz\yakaladığınız an'lar varmı?
    Var, fakat nadir ve kısa süreli.
    Örneğin; yatağa uzanıp beş dakika müzik dinlediğimde, mutlu oluyorum.
    Ne yazık ki, maksimum beş dakika sürüyor.

Hava yağmurlu olunca huzurlu hissediyorum.
    Yağmur bitince, gidiyor.

Kalıcı bir huzura ihtiyacım var.

Alıntı ozkan.akyurek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sanırım mükemmelliyetçi bir kişiliğiniz var ve düşüncelerde takıntılık var; herşeyi birşeyle bağlamaya/anlamlandırmaya çalışıyorsunuz.Bende eskiden öyleydim.Sanki o yaşadığımı anlamlandırmassan bi kötülük/çökkünlük yaşıycağım gibime geliyodu ama mesele düşünceler değil o hissi yaşamamak için somutlaştırdığım şeylerdi.Rahatlamak için sarı kantoron çayı öneririm anti depresandır. Ihlamur ve çınar yaprağı(5 derin yırtmaçlı olan) bu bitkilerde antidepresanlardır.Sorununuz ile ilgili bir uzmandan yardım alıyormusunuz ve ne zamandan beri var bu durum?
    Bir uzmanı henüz tercih etmedim, çünkü dışarıdan bir müdahale olmadan kendi kendime halletmek istiyorum. Böylece olgunlaşacağıma inanıyorum. Kimyasal antidepresanlara kesinlikle karşıyım, fakat bu doğal öneriniz için teşekkür ederim.
    Ergenlik dönemimin başından beri bu durumdayım.

Alıntı Jin K. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Var, fakat nadir ve kısa süreli.
    Örneğin; yatağa uzanıp beş dakika müzik dinlediğimde, mutlu oluyorum.
    Ne yazık ki, maksimum beş dakika sürüyor.

Hava yağmurlu olunca huzurlu hissediyorum.
    Yağmur bitince, gidiyor.

Kalıcı bir huzura ihtiyacım var.

Bir uzmanı henüz tercih etmedim, çünkü dışarıdan bir müdahale olmadan kendi kendime halletmek istiyorum. Böylece olgunlaşacağıma inanıyorum. Kimyasal antidepresanlara kesinlikle karşıyım, fakat bu doğal öneriniz için teşekkür ederim.
    Ergenlik dönemimin başından beri bu durumdayım.
    sorununuz bu diye düşünüyorum.Bende herşeyin kontrolümün altında olmasını isterim ve bende psikoloji konusunda doktora karşıydım sanki ben iyileşmiycem dışardakiler iyileştirecek vs.. düşünüyordum ama durum ilerleyince mecburen doktor a göründüm iyi olunca saçma düşündüğümü anladım çünkü bu bir hastalık.

Karar Dönemi

Kalici,daimi bir Huzur..insanin en muhtaç duydugu bir gerçek aslinda.
    Bazen düsünüyorumda insanlar bu başiboşlukta iyi hayatlarini idame edebiliyor umarsizca.
    Oysa insan ; düşünen sorgulayabilen herşeyi illaki birşeylerle anlamlaştirabilen bir bilinmez.
    Herşeyi somutlaştira somutlaştira bu hale gelinmedimi..

Soruyorum samimane..

Gerçekten nedir bu huzursuzluk ki iki ilaçla uyuşturulsun gûya iyilestirsin.
    Bir eklem agrisimi bir baş agrisimi birvitamin eksikligimi yoksa bir ruhi boşlukmu¿

En mantiklisi ruhî boşluk değilmi degilse aksini isbat edin lütfen..

Herseyin nasilki bir usulu yontemi klavuzu adabi prospektusu vardir.
    İnnsaninda derdlerinin tasalarinin kaygi ve uzuntusunun bir caresi ne yapmasi gerektiginin bir izahi elbet bitkisel caylar antidepresanlar degillerdir olamazlarda.insanin icindeki bu onemli boşlugu dolduracak ..huzuru insanin gonul tahtina yerlestirecek yegane çare Ruhun asil sahibine olan'' imandir''..

Tum anlam kaymalari,turlu çikmazlarin,her darlik ve buhranlarin altinda yatan sebebtir onun eksikligi.ayni demir depolarinin azalmasinin vucudda gosterdigi halsizlik reaksiyonu gibi..

Eger manevi hastaliginiza tecrube edilmis tavsiye isterseniz,tavsiyem ;Huzuru Allah'dan dileyiniz !

Gerisi gelecektir..

Karar Dönemi

gece boyunca müzik dinle birseyler oku/araştır.12 den 5e 6ya kadar.yorganı çek üstüne sandalyeye otur müzik dinle ve arastır biseyler.ama gece olsun.huzur bu

Alıntı Canımsın Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kalici,daimi bir Huzur..insanin en muhtaç duydugu bir gerçek aslinda.
    Bazen düsünüyorumda insanlar bu başiboşlukta iyi hayatlarini idame edebiliyor umarsizca.
    Oysa insan ; düşünen sorgulayabilen herşeyi illaki birşeylerle anlamlaştirabilen bir bilinmez.
    Herşeyi somutlaştira somutlaştira bu hale gelinmedimi..

Soruyorum samimane..

Gerçekten nedir bu huzursuzluk ki iki ilaçla uyuşturulsun gûya iyilestirsin.
    Bir eklem agrisimi bir baş agrisimi birvitamin eksikligimi yoksa bir ruhi boşlukmu¿

En mantiklisi ruhî boşluk değilmi degilse aksini isbat edin lütfen..

Herseyin nasilki bir usulu yontemi klavuzu adabi prospektusu vardir.
    İnnsaninda derdlerinin tasalarinin kaygi ve uzuntusunun bir caresi ne yapmasi gerektiginin bir izahi elbet bitkisel caylar antidepresanlar degillerdir olamazlarda.insanin icindeki bu onemli boşlugu dolduracak ..huzuru insanin gonul tahtina yerlestirecek yegane çare Ruhun asil sahibine olan'' imandir''..

Tum anlam kaymalari,turlu çikmazlarin,her darlik ve buhranlarin altinda yatan sebebtir onun eksikligi.ayni demir depolarinin azalmasinin vucudda gosterdigi halsizlik reaksiyonu gibi..

Eger manevi hastaliginiza tecrube edilmis tavsiye isterseniz,tavsiyem ;Huzuru Allah'dan dileyiniz !

Gerisi gelecektir..
    Tasavvuf için fazla gencim.

Öncelikle somut bir şeylerin beni tatmin etmesi gerekiyor.
    Daha sonra kendimi soyutlayabilirim.

Karar Dönemi müzmin umutsuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Aydın / TR /

Aynı sorun bendede var çözümünü çok aradım birşeylerin olumlu tarafından bakmaya alışmam lazım bunun için de hobiler bulmam çalışma fln yapmam lazım umarım huzuru bulursunuz.

Başkalarının sana yapamazsın demesine izin verme.
    Başkaları birşeyi yapamaz ve sana da yapamayacağını söyler.
    Bir hayalin varsa onu korumalısın.
    Bir şeyi istiyorsan gidip onu zorla al.

Umudunu Kaybetme

Ne olmuş yani onun milyonluk arabası evi varsa ?
    Benim de paha biçilemez hayallerim var.
    Ne olmuş yani onun şanı şöhreti varsa ?
    Benim de düştüğüm zaman uzanacak birsürü elim var.

Karar Dönemi

Peki dediğiniz gibi olsun..

Somut olarak cennet şelalerinden olan victoria şelalesi tam bir huzuru mekan.
    Yada everest dağinin yamaçlarindan paraşutunuzu acarken huzuru yakaladiniz diyelim.
    Hadi usteki paylasimdaki gibi gece boyu didin dur arastirma yap ne icin¿oda huzur icin..

Huzur hani somut birsey degildi unuttuk galiba.herhepsi insani mutlu edebilir zevk verebilir ama
    huzur baska şey'dir..madde ile ugraş ile kazanilasi bir **** degildir kendisi.

Senin okul ortamindaki ic huzursuzlugunu metroya bindigindeki ic sesini hangi somut birsey
    Sustutabilir yahut yok edebilir.Tavsiyeler geliyor bakalim en baba tavsiye ve careyi nerede bulacaksiniz..

Birde ;" Allahim ruhumdaki huzursuzlugu gider.Huzur nerde ise onu bana göster "demek tasavvuf degildir.

En sevmedigim cumle ama bizde genciz.Bunun yasla alakasi yoktur.

En fitrî ihtiyacini sana herseyi zaten verenden istiyorsun ..

Sen istemeye bak.

Sayfa 1/2 12 SonSon