7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Yardim edin !!!!!!

Karar Dönemi

Standart Yardim edin !!!!!!

Arkadaşlar ben olmamış bir olayı olmuş gibi sanıp ona inanıyorum ve kafamı ona takıyorum günlerce onu düşünüyorum aslında böyle bir olayın olmadığını bende biliyorum ama neden kafama takılıyor yoksa oldu mu diye kafamın etini yiyorum bir türlü emin olamıyorum hatta hiç bir şeyden emin olamıyorum duyduklarımdan gördüklerimden mesela bir örnek verim birisi bana bir şey sordu diyelim cevaplıyorum sonra soran gittikten sonra düşünüyorum acaba bu bana küfür mü etti ve bende ona hiç bir şey yapmadım gidip onu öldürmeliyim gibi acayip şeyler.Beynime hakim olamıyorum sürekli felaket senaryoları kuruyorum ya bana böle bir şey demişlerse ben karşılık vermemişsem diye...Mesela sokakta iki kişi gülüyorlar bende oradan geçerken acaba bana mı gülüyorlar diye düşünüyorum.Mesela dün kahvehanedeyken yere para düşürdüm ve alırken doğal olarak eğildim acaba eğilirken dilim yanlışlıkla yanda oturan kişinin cinsel organına mı değdi diye düşünüyorum öyle saçma sapan şeyler düşünüyorum bunun olmasına imkan yok ama ya olduysa ben böle bir şey yaptıysam diye düşünüyorum ama olmadığını gözlerimle görüyorum öyle bir şey yok diyorum ama beynim hala düşünüyor işin içinden çıkamıyorum ne yapacam bilmiyorum.Mesela şuan yazdıklarımı okurken bile yazdıklarımdan emin olamıyorum sürekli baştan okuyorum.

Karar Dönemi Anxiety - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ben bu sabah anneme 5 lira para verdim tamam mı. Parayı alırken yüzüne baktım, bakışlarını şeytan bakışına benzettim.
    Sonrasında birkaç saniye içinde düşündüklerimi sıralıyorum:
    - para kopardı şeytan gibi güldü, demek ki beni keriz olarak görüyo
    - evde benim dışımda kimse laga luga yapmadan para vermiyo demek ki evin en safı benim
    - acaba annem beni artık evlat olarak değil de para bankası olarak mı görüyor
    ..
    Bunları 1-2 sn içinde düşündüm, elimde olmadan. Ve bunun gibi gün boyunca binlerce şey düşünüyorum gerisini sen anla..

Ben de yardım istiyorum arkadaşlar..
    Konu Anxiety tarafından (31-08-2013 Saat 10:35 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi
    Yer
    ISTANBUL

Doktora gidicen bu yazdıklarının aynısını anlatacaksın doktorda bu iş iyice kötüye sarmadan vericek ilaçlarını çözülecek işte böyle.Sende kurtul tanıdıklarında kurtulsun.Çünkü onlarında canları pek emniyette değil.Kafan artık kontrol edilemez şekilde hızlı ve muhakemesiz çalışıyor.E-6 da 250 km hızla gidiyorsun işte.Kendini ve başkalarını yakmadan git biraz yat hastanede derim.
    a$k

Karar Dönemi
    Yer
    İstanbul

Alıntı Anxiety Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bu sabah anneme 5 lira para verdim tamam mı. Parayı alırken yüzüne baktım, bakışlarını şeytan bakışına benzettim.
    Sonrasında birkaç saniye içinde düşündüklerimi sıralıyorum:
    - para kopardı şeytan gibi güldü, demek ki beni keriz olarak görüyo
    - evde benim dışımda kimse laga luga yapmadan para veriyo demek ki evin en safı benim
    - acaba annem beni artık evlat olarak değil de para bankası olarak mı görüyor
    ..
    Bunları 1-2 sn içinde düşündüm, elimde olmadan. Ve bunun gibi gün boyunca binlerce şey düşünüyorum gerisini sen anla..

Ben de yardım istiyorum arkadaşlar..
    her insanın aklına gelebılır boyle dusunceler bence onemlı olan fazla takılmamak

Karar Dönemi

arkadaslar, bunlar beynin olaylari entelektuel sorgulama bicimidir yani bir durumu beyin, ogretilen ve o an akliniza gelen tum varyasyonlarla tekar yorumlar. buraya kadar normal. yani ogretiler de sizin gecmiste duyduklariniz, gordugunuz, izlediginiz herhangi bir durum olabilir. yanlis olan bu dusunce durumundayken duygu durumuzun verdigi reaksiyon ve icsellestirmedir. bunun srbebi de yuzlesmekten korkacak kadar, icinde bulunan durumun gercek olmasi ihtimalinde varilacak durumu kafada tasarlama ve yok yere tum utanc ve korkulari olmus gibi yasama... aslinda her durum ve her an kendine hastir, ama biz bu sekil hatalari yaparken genellemeler ve on yargilarda bulunur ve sonucu kafamizda gerceklestirir inaniriz. dogal olani, yuzlesmek, sormak, iletisime gecip gercegi aramaktir, inanin o kafanizda vardiginiz sonuc gerceklesse bile korktugunuz paniklediginiz kadar onemli degildri. ve beyin he utanc ve korkuyu bastiracak, atlatacak feedback yapip alisacak guce sahiptir.

Karar Dönemi Anxiety - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı remitter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    her insanın aklına gelebılır boyle dusunceler bence onemlı olan fazla takılmamak
    İnanılmaz derecede takıntım da var. İkisi birleşince böyle oluyor işte..

Karar Dönemi

mutlaka doktora görünmelisin.