5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Sanırım işler yolunda gitmiyor

Karar Dönemi

Standart Sanırım işler yolunda gitmiyor

Fazla uzatmadan hayatımdan bahsedeyim size.
    yaklaşık 8 ay önce çok sevdiğim bi kıza çıkma teklif ettim benim için çok değerliydi herşeyimdi reddetti ağladım bisürü.Ama şu an bi sinek kadar değersiz.Sonra sınıf arkadaşıma aşık oldum ama açılamadım ona kaybetmektdn korktum o ara sigaraya başladım sürekli depresiftim ve her fırsatta intiharı düşünüyodum.Sonra kendime kalem batırmaya iğneleri ısıtarak kollarıma şekil çizmeye başladım böylece rahatlıyodum.Bu sene derslerim bok gibiydi istediğim dershaneye gidemefim diye hiç ders dinlemedim ya hep ya hiç.O dönem gündüzleri uyuyor geceleri ayakta.duruyordum ders çalışmayı erteliyor sonrada uyuya kalıyordum.Sonra o kızla çıktık ama ben onun bi türlü beni sevdiğine inanmadım.En ufacık hatayı bile affedemiyorum aylar sonra bile aklıma gelince yaptığı bi hata ondan nefrer ediyorum ama 1 saat sonra geri seviyorum.Bi gün kendimi çok yakışıklı ve zeki buluyor ertesi gün tipsiz buluyorum.Bi gün ailemden ve arkadaşlarımdan nefret ediyor bi gün seviyorum.Sevgilimi bi anda düşmanım gibi görebiliyorum sürekli benş sevmediğini düşünüyorum. Bunun yanında bazı takıntılarım da var mesela ya en iyi üniversitesiye giderim ya hiç gitmem ya bu yıl dershaneye giderim deli gibi çalışırım ya da gitmem çalışmamda. Sonra hoşgörü ve anlayış denen bişi yok bende farklı düşünen biri varsa gerizekalıdır o.Ve bu da en önemli öfkelenince ne yaptığımı ve dediğimi bilmiyorum sevgilimle okulda kavga ettiğimizde duvarları yumruklardım bu akşamda annemle tartıştık bardağa yumruk attım kırıldı elim parçalandı 4 dikiş var ve by gece sevgilime küfür ettim ama biz birbirimizi seviyoruz belkide.Sizce ben de anormal bişiler var mı?
    Konu antichrist tarafından (29-08-2013 Saat 06:24 AM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

Alıntı antichrist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fazla uzatmadan hayatımdan bahsedeyim size.
    yaklaşık 8 ay önce çok sevdiğim bi kıza çıkma teklif ettim benim için çok değerliydi herşeyimdi reddetti ağladım bisürü.Ama şu an bi sinek kadar değersiz.Sonra sınıf arkadaşıma aşık oldum ama açılamadım ona kaybetmektdn korktum o ara sigaraya başladım sürekli depresiftim ve her fırsatta intiharı düşünüyodum.Sonra kendime kalem batırmaya iğneleri ısıtarak kollarıma şekil çizmeye başladım böylece rahatlıyodum.Bu sene derslerim bok gibiydi istediğim dershaneye gidemefim diye hiç ders dinlemedim ya hep ya hiç.O dönem gündüzleri uyuyor geceleri ayakta.duruyordum ders çalışmayı erteliyor sonrada uyuya kalıyordum.Sonra o kızla çıktık ama ben onun bi türlü beni sevdiğine inanmadım.En ufacık hatayı bile affedemiyorum aylar sonra bile aklıma gelince yaptığı bi hata ondan nefrer ediyorum ama 1 saat sonra geri seviyorum.Bi gün kendimi çok yakışıklı ve zeki buluyor ertesi gün tipsiz buluyorum.Bi gün ailemden ve arkadaşlarımdan nefret ediyor bi gün seviyorum.Sevgilimi bi anda düşmanım gibi görebiliyorum sürekli benş sevmediğini düşünüyorum. Bunun yanında bazı takıntılarım da var mesela ya en iyi üniversitesiye giderim ya hiç gitmem ya bu yıl dershaneye giderim deli gibi çalışırım ya da gitmem çalışmamda. Sonra hoşgörü ve anlayış denen bişi yok bende farklı düşünen biri varsa gerizekalıdır o.Ve bu da en önemli öfkelenince ne yaptığımı ve dediğimi bilmiyorum sevgilimle okulda kavga ettiğimizde duvarları yumruklardım bu akşamda annemle tartıştık bardağa yumruk attım kırıldı elim parçalandı 4 dikiş var ve by gece sevgilime küfür ettim ama biz birbirimizi seviyoruz belkide.Sizce ben de anormal bişiler var mı?
    arkadaşım, yaşını öğrenebilir miyim? yardımcı olmam daha kolay olacaktır..

Karar Dönemi

Yaşım 16 bucuk lise 3 e geçtim

Karar Dönemi

dostum öncelikle, yaşadığın bir stres ve sen bundan acı çektiğin için aslında seni olgunlaştıracak şeyden korkmaya ve bir daha yaşamamak için ön yargılar oluşturmaya başlamışsın. öte yandan korktuğun şeyleri de çok arzuladığın için, cesaret de edemeyince kısır döngüye girip kendini kaygılı ve paink bir duruma sokmuşsun. düşüncelerini karartan ve senin aklını başından alan depresyon bu. özellikle duygularının karmaşık ve inişli çıkışlı olduğu bu ergenlik döneminde, stresten korkman doğal. ancak çektiğin acılarla yüzleşmemek için kafanda kurduğun dünyada yarattığın yapay kaygılar ve korkuları bastırabilmek için de kendine farklı bir acı oluşturmayı, iğne batırıp rahatlamayı denemişsin. bu aslında işe yaramaz, sen çektiğin acıyla yüzleşsen zaten rahatlayacaksın. iğne batırıp acı çektikten sonra rahatlamanla aynı şey bu. çünkü üzgünken acı çekerken çalışan sempatik sinir sistemini, daha sonra rahatlatıp dinlendiren parasempatik sinir sitemindir. yani sen bir acını bastırmak için başka acılar yaşatıp kendini uyuşturuyorsun. ancak bu çözüm değil, gerçek rahatlama da değil. bu şekilde kaygıların ve acıların artar, yüzleş, kötü sonuçla bile kalsan sonunda beynin kendini rahatlatacaktır, başka zaman yine yüzleş yine rahatlayacaksın, hayat herşekilde devam eder, rahatla biraz

Karar Dönemi

Rahatlasan ne olacak ki ? Çok mu fayda verir. Cennete gitsen ne olacak ki ne kadar şey istesen de yine bir boşluk, cehenneme gitsen yine aynı tırıvırı. Sadece yok olmaya odaklan, bağır çağır ne olacak ! Gibinde olmasın hiçbir şey ! Annen mi ? İlk başta o sevgiyi bırakamazsın fakat herşeyin boş olduğunu anladığında o sevginin de annenin de babanın da boş olduğunu, gereksiz olduğunu anlarsın zaten. Yukarıda arkadaşımız yazmış işte sen şöyle düşünmüşün kendini rahatlatmaya çalışmışın yazmış fakat bay mmrgkhn herhalde biraz yorgun ki zaten senin bunları bildiğini ve bu yüzden rahatlamaya çalıştığını farketmemiş herhalde. Sana ne yapılacağını neden söyleyelim ki ? Sonunda ölüp yok olacaksın kaçışı yok. O yüzden herkesi sadece ihtiyaçlarını gideren şahıslar olduğunu anladığında lütfen hiçbir şeyi gibleme..