Sayfa 1/3 123 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kendimi tanımak Ve kabullenmek

Karar Dönemi

Standart Kendimi tanımak Ve kabullenmek

Merhaba SEvgili arkadaşlar.. Bu siteyi bulmam çok iyi oldu umarım burada sizlerle kendimi yeniden bulabilirim

Yaklasşık bir yıl önce biriyle tanıştım bu tanışma çok hoş olmadı.. ama zamanla o kişiye aşık olduğumu hissettim.. ondan gelecek bir mesajı beklemek.. ondan gelecek bir haberi beklemek.. Sürekli telefona bakmak sürekli facede onu araman okuduğu okulu araştırmak. sürekli 1 yıl boyunca onun gölgesinde olmak. İşte benim hastalım bu .. Zaman zaman düşünüyorum şuan başına bir iş gelse hasta olsa ölümcül bir durumu olsa. onun olduğu yere gidemem. ona koşamam. Çünkü bu imkansız Ama bana sorarsanız ben ona aşığım.. ama aşkın ve sevgini ön gördüğü kurallara uyamam..

Çünkü bir hayatım var ve bu hayatımı onun yüzünden heba edemem.. EE peki bu sevgimi şimdi bence değil.. Ben her zaman ondan kaçtım görüşmeme kararı aldım fakat onsuz yaşamak çok agır geldi Sürekli geri dönen ben oldum.. bu böyle olunca oda beni sanki kendine esir aldı.. böyle olmazssan gelme benim istediğim gibi ollmazssan bir daha yazma gibi beni kçük düşürücü şeyler yapmaya başladı.. Bende istemeden de olsa kabul etmek zorunda kaldım. çünkü 2 gün konuşmasak kendimi hasta yorgun bitkin ve çaresiz hissediyrum yalnız kimsesiz hissediyorum.. Yaşamak için sanki ona ihtiyacım varmış nefes alamıyor gibi hissettim.. Tam herşeyi bitirmeye karar verdiğimde ondan gelen ''Nasılsın Canım'' mesajı benim bütün gardımı düşürüyor. ona hiç bir şey diyemez oluyorum ve verdiğim bütün kararın al aşşağı ediyrum.. bugun bagımlılıklar üzerine yaptığım ufak çaplu araştırmaMDA FARKETTİM Kİ ben insan bağımlııyım yani Ben ona aşık değilim ben ona bağımlıyım.. Şimdi kesin bir karar yoluyla elimden geldiğince ondan uzak durmaya çalışacağım gerekirse yalan söyleyeceğim. ve yavaş yavaş uzaklaşacağım.. bu bagımlılıktan kurtulmam lazım.. Şuan bunları yazaken bile ellerim titriyor. Bana destek olur musunuz.. nasıl bir yol izlemem gerek.. Yada bana yardımcı olacak beni hergün takibe alacak aradın mı yazdın mı diye soracak beni engelleyecek bir yol arkadaşı olabilir misiniz ??

Karar Dönemi melek* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aynı şeyleri ben de yaşadım.Hatta okurken kendim yapmışım gibi hissettim.Hem çok güzel bir şey hem de çok ızdırap veren bir şey.Açıkçasını söylemek gerekirse ben çaresini bulamadım.Kendini uzak tutmak iyi fikir ama faydası olmuyor maalesef daha çok kapılıyorsun hatta.Zamanla onun senin için uygun olmadığını anlayacaksın ama zamanla.Kimse bir anda bağımlı olduğu kişiyi bırakamıyor ya da sevdiği diyeyim.Tek çare biraz gururun sevgiden fazla gelmesi lazım.Şu anda sana çok boş gelecek bu sözüm ama emin ol geçecek zamanla.Şöyle düşün ki karşındaki senin saf sevgini kullanıyor.Hele bu bağımlılığı ona hissettirdiysen..
    Yaşamak dünyadaki en nadir şeydir;
    İnsanların çoğu sadece var olurlar ...

bu ilişki seni çok yıpratır çünkü burada sevgiden bahsedemem ben . deidğin gibi bağımlılık yapmış. iki gün yokluğuna anca dayanıyorum diyorsun ama üçüncü dördüncü günü geçiriğinde yani onsuz kalamya alıştığında sırtındaki yükün gideceğine adım gibi eminim bu ilişkidekiş halinden çok daha mutlu olursun . çünkü burda aşk yok aik dediğin karşındaki kişiyi çok yormaz ve çok çabalaman gerekmez seni olduğu gibi sevmeli. bence biraz kendini geri çek ve kendi gücüne şans ver

Karar Dönemi

Çok teşekkür ederim dün bana mesaj yazdı.. kısa mesajlaştık hani bazen yakın olduğunuz insanlarla espri yaparsınız ya gıcıksın uyuzssun gibi kelimeler.. Oda bana mikrop dedi.. vürüs gibisin dedi. Aslında bunu ben yanlış anlamadım. ama aslında bir hakaret vari söz gibi geldi bana.. Ben ona hep tatlı dille pozitif yaklaşıştıkça o bana hep böyle yaklaşıyor.. melsela birgün ona hep aklımdasın keşke yanımda olsan dedim ve bana ''Hadi bee'' diye inanmaz bir tavırla cevap verdi.. Bunların hepsini topluyorum kafamda.. yalnız içimde ki üzgünlüğü ve kıtgınlıgıda ona belli etmek istemiyorum daha güçlü ve umursamaz görünmek istiyorum ve ben ona yazmıyorum yani ilk yazan ben olmayacağım artık kesinlikle doğru mu yaparım böyle davranarak. ?

Karar Dönemi

Alıntı melek* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı şeyleri ben de yaşadım.Hatta okurken kendim yapmışım gibi hissettim.Hem çok güzel bir şey hem de çok ızdırap veren bir şey.Açıkçasını söylemek gerekirse ben çaresini bulamadım.Kendini uzak tutmak iyi fikir ama faydası olmuyor maalesef daha çok kapılıyorsun hatta.Zamanla onun senin için uygun olmadığını anlayacaksın ama zamanla.Kimse bir anda bağımlı olduğu kişiyi bırakamıyor ya da sevdiği diyeyim.Tek çare biraz gururun sevgiden fazla gelmesi lazım.Şu anda sana çok boş gelecek bu sözüm ama emin ol geçecek zamanla.Şöyle düşün ki karşındaki senin saf sevgini kullanıyor.Hele bu bağımlılığı ona hissettirdiysen..
    Çok teşekkür ederim dün bana mesaj yazdı.. kısa mesajlaştık hani bazen yakın olduğunuz insanlarla espri yaparsınız ya gıcıksın uyuzssun gibi kelimeler.. Oda bana mikrop dedi.. vürüs gibisin dedi. Aslında bunu ben yanlış anlamadım. ama aslında bir hakaret vari söz gibi geldi bana.. Ben ona hep tatlı dille pozitif yaklaşıştıkça o bana hep böyle yaklaşıyor.. melsela birgün ona hep aklımdasın keşke yanımda olsan dedim ve bana ''Hadi bee'' diye inanmaz bir tavırla cevap verdi.. Bunların hepsini topluyorum kafamda.. yalnız içimde ki üzgünlüğü ve kıtgınlıgıda ona belli etmek istemiyorum daha güçlü ve umursamaz görünmek istiyorum ve ben ona yazmıyorum yani ilk yazan ben olmayacağım artık kesinlikle doğru mu yaparım böyle davranarak. ?

Karar Dönemi

Alıntı sevdadandır Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu ilişki seni çok yıpratır çünkü burada sevgiden bahsedemem ben . deidğin gibi bağımlılık yapmış. iki gün yokluğuna anca dayanıyorum diyorsun ama üçüncü dördüncü günü geçiriğinde yani onsuz kalamya alıştığında sırtındaki yükün gideceğine adım gibi eminim bu ilişkidekiş halinden çok daha mutlu olursun . çünkü burda aşk yok aik dediğin karşındaki kişiyi çok yormaz ve çok çabalaman gerekmez seni olduğu gibi sevmeli. bence biraz kendini geri çek ve kendi gücüne şans ver
    evet kendimi geri çekmeye karar verdim.. yazdığı zaman konuşmak istediği yakınlaşlamk istediği zaman ona işimin olduğunu dışarda olduğumu yazacağım.. ama asla onu eleştrimiycem çünkü geçmişte yaptığı yanlışlardan dolayı çok eleştridrdim ama düzelmedi.. artık eleştirmiycem ben uzaklaşıcam kırmadan üzmeden anlamasını böyle sağlayacağım Çok teşekkür ederim

Karar Dönemi

onun yerine koyacak başka şeyler uğraşlar bulman lazım. En önemlisi bir hobi bulman lazım. yapmaktan zevk alacağın, seni rahatlatacak, meşgale olacak,sığınacağın bir liman olacak.. her an aklında o kişiyi düşünmektense kendine vakit ayırıp hobi edinmen çok daha yararlı olacaktır. sevdiğin bir uğraş bulmalısın.

Karar Dönemi

Alıntı mrveylul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    onun yerine koyacak başka şeyler uğraşlar bulman lazım. En önemlisi bir hobi bulman lazım. yapmaktan zevk alacağın, seni rahatlatacak, meşgale olacak,sığınacağın bir liman olacak.. her an aklında o kişiyi düşünmektense kendine vakit ayırıp hobi edinmen çok daha yararlı olacaktır. sevdiğin bir uğraş bulmalısın.
    böyle şeylere inanın gerek yok...
    yani bunlar hep genelleme, ön yargı... her durum, her saniye, her olay her insan kendine özgüdür. saniyesi saniyesine yaşamanız gerekir. kaçarsanız, bilinçaltınıza o mutsuzluk yerleşir, her mutsuzluk oluşunuz da bu altta kalan mutsuzluklar gün yüzüne çıkar ve gittikçe depresifleşmeye başlarsınız. doğal olanı travmanızla yüzleşmeniz. kafanızın içini dinleyin, neden onu istiyorsunu? geleceği mi düşünüyorsunuz, onsuz veya onla aklınızda kurduğunuz bir dünya mı var... yoksa izlediğiniz bir fil kitap vs gibi şeylerle bağlantı kurup mu aşık olduğunuzu düşünüyorsunuz. bunlarla yüzleşin ve onlu veya onsuz gelceği tahmin etmeye çalışmayın... tabi bu elde değil ama, kötü bir gelecek düşünüyorsanız, mutsuz olacağınız bir durum, inanın insan beyni mükemmeldir. siz ne kadar büyük acı yaşarsanız, o kadar çabuk alışır ve mutluluğu öğrenirsiniz. bizim toplumumuzda malesef durum böyle çünkü biz eksik ve yanlış içgüdülerle yetiştirilmekteyiz. sonra da bunları anlayıp çözmek iyice zorlaşır tabi... keyfinize bakın, hiç birşey yapmanıza gerek yok, acınızın, mutsuzluğunuzun gerçekte hayatınıza mal olmayacak kadar ufak bir şey olduğunu hatırlayın ve bununl mutlu olun, çünkü olgunlaşmaktasınız...

Karar Dönemi

Evet bu yıl sonbahar gibi bir kursa yazılmak istiyorum en azından aklımda sadece ona yer olmayacak onu başka uğraşlarla paylaşacaım ve bu bana iyi gelecek Yalnız bunu kendim için yapacağım onu unutmak iiçin değil kendim için .. Çokk ama çok teşekküler

Karar Dönemi

Alıntı mrveylul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet bu yıl sonbahar gibi bir kursa yazılmak istiyorum en azından aklımda sadece ona yer olmayacak onu başka uğraşlarla paylaşacaım ve bu bana iyi gelecek Yalnız bunu kendim için yapacağım onu unutmak iiçin değil kendim için .. Çokk ama çok teşekküler

Sayfa 1/3 123 SonSon