8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Bana edeceğiniz en ufak yardım hayatımı değiştirebilir.

Karar Dönemi

Unhappy Bana edeceğiniz en ufak yardım hayatımı değiştirebilir.

Lütfen ama lütfen çok uzun diyip geçmeyin ne olur youtubeda 6 dakika video izlemek yerine psikolojisi mahvolmus bir insana yardım etmek, en azından bunu paylaşmak çok zor olmamalı. saçma bulan insanlar lütfen yorum yapmasın.

yaşım 18. üniversite sınavına giricem. deliler gibi kilo aldım aniden. göbeğim memem sarktı, burnum normalden daha büyük, kulaklarım kepçe, bu yaşta alnım geniş 20 22 yaş geleceğimin parlak olduğunu söylemeyen kalmadı. kız arkadaşım var ben ne desem yalanlıyor ama asla ikna edemiyor. dil öğrencisiyim ve öğrenmem gereken tek şey ingilizce ama psikolojik problemlerim yüzünden gidip intihar etmeyi defalarca kez düşündüm ve öbür tarafı düşündükçe aklım çelindi vazgeçtim. her gece istisnasız her gece dualar ediyorum ama hala bir etkisi yok 1 yıl oldu daha aynaya bakmadım kendimi incelemedim. korkuyorum biri yüzüme ayna tutmaya çalışınca resmen çığlık atasım geliyor kırıp parçalıyorum evde bulursam. tuvalet harici hiç bir yerde ayna bulundurmuyorum fotoğraf çekilmiyorum neye benzediğimi unutmak üzereyim. ve en kötüsü bu yaşadığım sorunlar yüzünden resmen yaşamanın mutlu olmanın ne demek olduğunu unuttum.
    anlam veremediğim şey ise dışarıda hayvanlar gibi yakışıklı senin benim bile dönüp baktığım erkekler varken biz neden böyleyiz yani nerde hata yaptık ? öbür dünyada onlar yardım mı etti de kazandı böyle bir avantaj ?

en sinir olduğum şey ise eli yüzü düzgün birisinin bunun çok da önemli olmadığını söylemesi. ulan yavşak senin tuzun kuru tabi. neler çektiğimi bir bilsen günde 5 kez şükreder namaza başlarsın.

kız arkadaşımdan başka etrafımda insan kalmadı. kimseye değer veremez oldum. buna kendim de dahil. bir insanın kendine bakması nedir bilmiyorum. yapamıyorum. gerçekten güzel gömleklerim tişörtlerim var ama bunları giyemiyorum. kendimi çok çirkin hissettiğim gibi bir de daha iyi hissetmek istemiyorum da. çünkü uğraşsam bile olmayacak bari koyuvereyim gibi bi psikoloji içerisindeyim. kendimi isteyerek çirkin göstermeye çalışıyorum. ve bunu neden yaptığımı inanın hiç bilmiyorum. ama sadece yapmam gerektiğini düşünüyorum.
    etrafımdaki insanların beni sürekli küçük düşürmeye çalışması buna tuz biber ekiyordu. ama kız arkadaşım hepsiyle konuştu durumu benden habersiz anlattı artık onlar da biliyor daha kibar davranmaya çalışıyorlar ama ne kadar böyle yapsalar da benim için bir şey değişmiyor çünkü onların yerine ben kendimi küçük düşürmeye çalışıyorum ve bunu yapmazsam daha kötü hissediyorum. ve öyle bir hal aldı ki resmen bu şekilde üzülerek tatmin oluyorum. çok saçma evet hiç bir anlamı yok. daha derin açıklayayım, insanların benimle alay etmesi mazoşist bir şekilde beni üzerek rahatlatıyor.
    olay sadece dış görünüş de değil. sporda hep çok iyiydim. hem de hepsinde. bu sorunları yaşamaya başlayana kadar sürekli girdiğim her spor takımında çok iyi olurdum ilk kadrolarda bazen kaptan. futbol basketbol hentbol. her türlü sporda yaşıtlarıma göre iyiydim. ama bu sorunlardan sonra futbol takımından çıkarıldım, basketbola geçtim ordan da çıkarıldım hentbola ise direk kabul edilmedim. bilgisayar oyunlarında ps3 de her alanda herkese sürekli rezil oldum. hiç bir konuda bir yeteneğim kalmadı. kimse beni düşününce aklına bir özelliğim gelmiyor.
    ve hatta bazen insanlar bana gülerek baktıkları bile oluyor sadece alay ediyor sokaktaki insanlar. arkamdan konuşulanları duyuyorum ve biliyorum.

lütfen yalvarıyorum bittim tükendim bu yaşta saçlarımda beyazlar çıktı
    aynaya bakamıyorum korkuyorum
    geceleri sinir krizleri geçiriyorum
    duvarları yumruklayıp elimdeki kemikleri zedeliyorum
    kendime hakim olamıyorum
    gerçekten bana edeceğiniz en ufak bir yardım hayatımı değiştirebilir.

direk ulaşmak isteyenler miami8-8@hotmail.com

Karar Dönemi

Bu durum inan bana çok normal. Zamanında ben de yaşadım bunları. Atlatırken kötü dönemler ve doğru olmayan yollara başvurdum. Sana tavsiyem kendini bu denli kaptırma. Bir psikologa git. Ve bir tanesiyle yetinme bir kaçını dene ve herşeyi olduğu gibi anlat. Psikiyatra gitmeni tavsiye etmem ilaç tedavisi istediğin sonucu vermeyebilir. Canım kardeşim hangi şehirdesin? Belki yardımım dokunabilir .

Cahillik Dönemi elmaelma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Henüz fiziksel olarak hala geliştiğin bir yaştasın. Bahsettiğin 20-22 hatta 24 yaşında biraz daha farklı görüneceğini düşünüyorum. Kilo konusunda gayret ve dikkat göstermek durumu daha iyi yapar. Yakışıklı olmadığından şikayet ediyorsun ama bir kız arkadaşın var. Bulmuşsun işte birini seni seven beğenen biri var yani. Belki başkaları da var ama senin haberin yok.

"kız arkadaşım var ben ne desem yalanlıyor ama asla ikna edemiyor". Sürekli kız arkadaşına ben çirkinim şuram böyle şuram şöyle gibi yakınmalardan vazgeçmeni tavsiye ederim. Kız seni o halinle beğenmiş. Senin sende göremediğin güzelliği görmüş. Şikayet edip ortamı germek yerine onun sana gösterdiği sevgiye karşılık vermeye odaklan. Hep sen hep sen olmasın. Birazda onu dinle ve onayla da lütfen.

Kız arkadaşın seni seven biri ve herhangi bir ortama girerken bir kişi tarafından sevildiğini bilmek bile büyük bir moraldir. Bu moral i kullanarak daha sosyal olmak için çabala. Dış görünüşünü biraz geri plana at. Her şey dış görünüşün değildir. Yaşın itibariyle o konuda hassas bir çağdasın. Zamanla bugün kü takıntılarının göründüğü kadar önemli olmadığını anlayacaksın.

İçinde bulunduğun dönemde bir çok genç bu tür konulara takılıp kalıyor. Kendi ufak penceresinden dışarıya karşı kendini acımasızca değerlendiriyor ve ölçüyor. Söylediklerin belki doğru belki yanlış ama verdiğin tepki çok fazla.

Birçok kişinin tavsiye edeceği gibi , öncelikle durumunu bir psikoloğa anlat. Aradığın cevapları bir uzman ağzından - en doğru ağız - alman en iyisi ve çaresizsen çare sensin.
    Konu elmaelma tarafından (22-08-2013 Saat 11:36 PM ) değiştirilmiştir.
    HAYALPEREST

Karar Dönemi

bak kız arkadaşın varmış seni beğenmiş ve senin yanında. kilonu verirsin kendine de biraz bakıp giyimine önem göster kendini iyi hissedersin. her şey insanın kendini iyi hissetmesiyle alakalı. bence bir psikoloğa git o sana daha iyi bir yol gösterir bu takıntıların konusunda. kendini üzmemeye çalış daha 18 yaşındasın vücudunda duygularında değişicekk

Karar Dönemi

Gerçekten çok teşekkür ederim bu dedikleriniz çok doğru ama ne yazık ki hisler düşünceler gibi değil. Düşünceler çat diye değişebilir ama hisler o kadar kolay değil ama inanın birilerinin önemseyip ilgi göstermesi o kadar büyük bi huzur verdi ki gerçekten umarım bi gün benim de size bir yardımım dokunur çok teşekkür ederim
    yaşadığım şehir Aydın bu arada

Karar Dönemi

biliyormusun sınavlar bitince streslerin geçince yani 20 yasında bunlara gülüp geçeceksin. ergenlikten kalma bunalımlar arkadasım. biz adriana lima bi angelina jolie değiliz ama güzeliz. hepimizin parlayan gözleri var. endişelerin yersiz. göreceksin ama doktora gitmelisin sakın ihmal etme yoksa herşey sarpa sarar.

Karar Dönemi

haklısınız evet gerçekten de inanılmaz bir yardım oldu resmen
    ironi yapmıyorum gerçekten duymam gereken şeylermiş, minnettarım

Karar Dönemi

Ben de izmir de yaşıyorum kuşadasına gelip gitmişliğim var. Manisa yakın aslında celal bayar üniversitesindeki doktorların hepsini sana tavsiye ederim çok ilgili anlayışlı ve para için bu işi yapmayan insanlar. Benim iyileşmeme tek sebep onlar inanki. Orkhun bey Kuzey bey mümkünse kesinlikle tavsiye ederim.