5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Ayrilmak istiyorum ama yapamiyorum!

Karar Dönemi

Standart Ayrilmak istiyorum ama yapamiyorum!

Selam arkadaslar.

Ben yurtdisinda yasiyorum ve yaklasik 5 senedir evliyim. Henuz cocuk yok. Yurtdisina yaklasik 7 sene once ciktim ingilizce egitimi ve master vs icin. Daha sonra simdiki esimle tanistim ve cikmaya basladik. Yaklasik 7 ay ciktik evlenmeden once. Bu arada esim(bayan) yabanci. Ondan sonra evlenmeye karar verdik, ben hic ciddi ciddi dusunmedigim icin cok kolay verdim bu karari, ne de olsa birlikteyiz evleniriz ne olacak diye gordum. Esim cok iyi bir insan. Acikcasi ben hic bir zaman asik olarak evlenmedim, zamanla sevmeye basladim sadece! Belki de o beni cok sevdigi icindir ve cok iyi bir insan oldugu icindir! Esimin kaygi, panik atak problemleri var ve bunun icin hala duzenli olarak ilac kullaniyo yaklasik 6 senedir. Cok zor donemlerden gectik, ben hep yaninda oldum. Yani evde hicbir is yapmiyor surekli uyuyor vs. suan eskiye nazaran daha iyi ama tabiki ben de bir birikim oldu. Zamanla uzaklastim ondan. Sadece hastaligiyla ilgili degil tabi ki, zamanla ayni seyleri sevmedigimizin farkina vardim! mesela ben sosyal olmayi gezmeyi cok severim, oysa evde otursun tv izlesin.Yaklasik 1 senedir de aklimda ayrilik var. ozellikle son donemde iyice soguk davranmaya basladim, konuyu o aciyor beni sevmiyor musun vs. agliyor karsimda her seferinde ben de bir turlu diyemiyorum onu oyle gorunce! Cok kotu bir durum. Biliyorum en iyisi olayi uzatmadan son vermek, daha yipranmamak! Ama o an geliyor kelimeler agzimdan cikmiyor! Kafayi yemek uzereyim! ailesiyle mi konussam diyorum, ya da boyle be biliim insani duygusuzlastiracak vicdansizlastiracak bi ilac varsa onu alip karsisina gecip dokuleyim! Ne yapicagimi sasirdim! Fikirlerinizi bekliyorum. Simdiden tesekkurler...

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aramıza hoş geldiniz .Herkes aşık olarak evlenmez çoğu insan zamanla eşini seviyor benimsiyor sizinki de öyle olmuş .İyiki ortada çocuk yok ,çocuk yapmamakla en doğru şeyi yapmışsınız .
    Eşinizin psikolojik sorunlarının doğal yan etkileri olarak sosyal hayattan kopuk bir yaşamı daha çok tercih ediyor .Buda çok doğal ,ama tabi iş yapmaması bazı şeyleri goz ardı etmesi ister istemez sizde gerginliğe neden oluyor .Eşinize karşı olan duygularınızın olumsuz yönde gelişmeside sizi çok yıpratmış .

Anladıgım kadarıyla evliliği kafanızda bitirmişsiniz ,yapacağınız en doğru hareket ne olursa olsun oturup eşinizle her şeyi tum açıklığıyla konuşmanız .

Neden böyle bir karar aldığınızı ondan olan beklentilerinizi her şeyi ama her şeyi açıkça konuşun ,konuşmayıp kendi kafanıza kararlar almak haksızlık olur ,belliki eşiniz yaptıklarının pek farkında değil .O yüzden konuşmak en doğru iş ,her ne kadar zor olursa olsun konuşun .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi

bunun ne boyutlara ulaştığını burdan anlayamam elbette ilk tavsiyem bunu bi psikiyatrisle bi evlilik danışmanı vs konuşun... bu sizi neden bu kadar çok yıpratıryor ki ? aşk dediğiniz nedir ki zaten ? illa aşk olması gerekmez ve aşk bi süre sonra her ilişikide biter . siz ona tam 6 yıl umut kaynağı ışık kaynağı olmuşsunuz belki ölene kadar demişsiniz belki o sizi herşeyi gibi seviyo eğer şahsım böyle bi durumla karşılaşmış olsaydım ve ayrılmak için çok ciddi bi nedenim olmasaydı kendime kızardım..ona aşık olmasam bile hayatım boyunca aşık olmaya çalışırdım ciddi sorunlar yaşamıyorsanız eğer bence bunuda atlatırsınız. bıraktığınızda bi de onun açısından düşünün hayatı ? belki sizinki kurtulur ama onun ki ? gerçekten hayat zor

Karar Dönemi

Mo Cuishle evet kesinlikle katılıyorum evlilik danısmanı veya bır psıkolog bu durumu kurtaracaktır. Artık haz almıyorsanız elbette bundan sonrası kendınıze yasattıgınız bır ızdırap olarak devam edecektır. Eşinizin iyiliği ve size karşı çabaları sizde ister istemez karşı bir sorumluluk duygusu geliştirmiştir. Kendinizi ona karşı sorumlu hissediyor ve bu sebeple yapamıyorsunuz bu çok sık rastalanan bır durum. Özellikle de farkedilmeyen bir durumdur. Siz bilincindesiniz. Burdan kavramak elbette zor ama en verimli sonucu, kırmadan ayrılıktan ya da yeniden denemekten bahsediyorum, bir danışman yardımıyla alabilirisiniz. Çift terapileri oldukça ilerledi umarım imkanınız vardır. Her şey sizin için iyi olsun.
    (Küçük bir not düşmek isterim. Kendinizi asla suçlu hissetmeyin)

eşim çok yalancı sevgisini veremiyor bana 6 gündür konuşmuyoruz ve artık boşanmayı çok ister oldum. onun için başkaları daha çok önemli. yalan yere yemin bile edebiliyor.