2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Takintilar....

Karar Dönemi

Standart Takintilar....

Hayattan sikilmis ve herhangi birseyin merak ve heyecan uyandiramadigi bir durumdayken, surekli aklimin birseylerle mesgul olmasi, gozlerimin sadece gerceklesen negatif olaylari gormesi, durmadan yaptigim bana gore mukemmel davranis yada calismalarin karsiligini mukemmel olarak beklemek, kisacasi hayattan bir beklenti sahibi olamamak haline geldi benim icin `takinti`. Ne kadar kurtulmayi denediysemde olmadi. Kendimi pembe yalanlarla kandirmayi da denedim, iyimser olmayi da denedim, vurdum duymaz olmayi da denedim fakat hic birini beceremedim. Bir sure sonra kendinden nefret eden yaptigi olumlu seyleri bile basarisizlik yada yarim yapilmis olarak goren, yorgun, ortada hicbirsey yokken sikintiya dusen biri olarak yasamaya basladim. Bu durum beni cok rahatsiz etsede kurtulamadim aslinda herseyin sigarayi birakmak gibi beyinde bittigini bildigim halde hicbir zaman basaramadim. Soguk bir insan olmaya basladim ve insanlar beni kendini begenmis burnu havada biri olarak gormeye basladilar. Aslinda baskalarinin ne dusundugu pek umrumda degil, kendi dusuncelerimi bile umursamazken. Bunun bir kisilik bozuklugu oldugunu sanmiyorum. Kabullenememek, en ufak seylerin arkasinda negatif birseyler aramak adeta hobi oldu bende. Baska bir insanin bana bu konuda yardimci olabilecegini sanmiyorum.. Cunku ne zaman birilerine aileme sorunumu anlatmayi denesem kendimi begenmis biri oldugum (nankor gibi), ufak seylerden mutlu olmam gerektigi, ekonomik ve sosyal durumumun iyi oldugu, herzaman daha kotu durumdaki insanlar ornek verilerek avutulmak istendim. Bunlar benim icin kendini kandirmanin ta kendisiydi. 1 senedir karsi cinsle uyum saglayamaz hale geldim ya takinti yapip cok cabuk kapilip zarar goruyor ya da cok cabuk bunaliyordum. Aslinda boyle olmamda duygularimin rolu cok buyuk. Ofke ve sempati duymaya cok kolay kapiliyorum.

Sizce herseyi sorun haline getiren gercekten ben miyim? Yoksa yasadigin hayatta gayerler pesinde kosarken kocaman bir hic ile karsilamanin yada sonuctan haz alamamanin bir sonucu mudur bu. Ben bilemedim, yardima ihticayim oldugunu sanmiyorum ama gercek tavsiyelere ihtiyacim var. Yoksa bir ottan farkim kalmayacak... Okudugunuz icin tesekkurler.
    I am Justice.

Karar Dönemi

Kendini yeterli bulacağın kadar geliştirebileceğin.başarına sevinebileceğin.ilgi duydugun bir konu yada alan sec.ne zaman sıkılsan,mutsuzluk duysan ilgilenebileceğin bişey olsun.unutma basaramayacığın sey yok,hersey sende bitiyor.düşündüğün seylerin biçoğunu bnde yasadım ve düşğndüm ama kkendimi jayattan soyutlayıp çalışmayaa karar verdim.mesela bnm ilgi alanım mikroorganizmalar.bi defterim var ve onlar hakkında sürekli yeni şeyler öğrenip not alıyorum.bu beni mutlu ediyor.bu bilimle alakalı olmak zorunda değil.en azından resim çizebilir yada roman yazabilirsin.kendini mutlu edebileceğin yeni bi dünya yarat ben sadce böle bi çözüm bulabildiim.