Sayfa 1/2 12 SonSon
19 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: içim sıkılıyor acıyor

Standart içim sıkılıyor acıyor

arkadaşlar içimde nedenini bilmediğim sıkıntı var, göğsümün ortası acıyo, içim içimi yiyo(kemiriyo).Sanki hayata yüklediğim ve hayat boyu kaçmakta olduğum sıkıntıları/korkuları yaşıyor gibiyim ve bu benim algılarımı da bozdu.Sanki yaşamıyor gibiyim ve eskiden beri kendime ve çevreye yabancılaşma yaşıyorum.Küçükken bi tek bende olan birşey sanıyodum psikolojik olduğu aklıma bile gelmezdi ama şimdi son 1 sene içerisinde neyin ne olduğunu öğrendim, içimin sıkıntısı devam ediyor, arada atak gibi bi sıkışma geliyo ve bu benim düşüncelerimi de etkiliyo, sanki kendime kötü bişey yapmayı düşünür gibiyim ama allah korusun allah inancım var.Sanki hep ben böyleymişim gibime geliyo ve hayat anlamsızlaştı.Eskiden normal yaşadığım hayat kalıbından çıkmış gibiyim ve hissetmemem gereken şeyleri hissetmiş gibiyim.Sanki bi ananın oğlunu kaybetmiş gibi içim yanıyo ve sanki herşey bitmiş gibi...Yaşama acısı çekiyorum sanki.Kendimi yalnız ve çaresiz hissediyorum ve hiçkimse bana yardımcı olamayacak gibime geliyo.Benim sorunum sizce ne ve bu sorunları yaşayan arkadaşlar var mı aranızda?
    Konu ozkan.akyurek tarafından (12-08-2013 Saat 12:44 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

yaşını bilmiyorum .ama 16 yaşında bunlar hep olur 2 sene bile sürmeyecek buna ergenlik deniyor

19 yaşındayım yabancılaşma duygusu 12 yaşımdan beri var ama iç sıkıntısı vs.. bu sene fazlalaştı

Karar Dönemi

ergenlikten başka bişey o zaman. biraz daha anlatmalısın .. tam olarak ne oluyor o herkese oluyor ama eğer ciddi bi şekilde bazı şeyleri engelliyorsa bu sorun olur tabi ama engellemezse yakında gçeer

Alıntı Mo Cuishle Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ergenlikten başka bişey o zaman. biraz daha anlatmalısın .. tam olarak ne oluyor o herkese oluyor ama eğer ciddi bi şekilde bazı şeyleri engelliyorsa bu sorun olur tabi ama engellemezse yakında gçeer
    içim içimi yiyo, hayatta tadabileceğim en ağır şeyi yaşıyor gibiyim ve sanki bu çektiğim acı hayatta kaçtığım en büyük acı.Yani eskiden bu hissi rüyalarımda yaşıyodum ama rüyadır geçti bitti diye önemsemiyodum ama şimdi o acıyı yaşıyorum ve aşırı çaresizlik,kötü hal, içim içimi yemesi...Zaten tedavi görüyorum, bikaç şey yazıp ferahlamak ve benim gibi yaşayan arkadaşlarında olabileceğini düşündüm dertleşmek istedim.
    Dediğim gibi yaşamıyo gibiyim.Hayat farklı geliyo.Herşey bitmiş gibi ve hissetmemem gereken şeyleri hissetmiş gibiyim.Normal hayat kalıbından çıkmış gibiyim

Karar Dönemi

Emin ol ergen olanlarda ergenliğn anlamını biliyor.insanın içinin sıkılması yada acı çekmesi iç,in belirli bi yaşş. Sınırı yok.ergen olsun yada olmasın insan psikolojik sorunları her zaman yaşayabilir ama bu forumda nedense ergen olanlar için farklı yorumlar yapılıyor.herneyse.kardesim sende manevi yönden sorunlu değilsin ama bnm yasadığım sıkıntıyı hissedebiliyorsun.yani demekki sorun bu kısımla ilgili değil.tedavi görüyormuşun zaten.umarım iyileşirsin.

Alıntı zahixde Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emin ol ergen olanlarda ergenliğn anlamını biliyor.insanın içinin sıkılması yada acı çekmesi iç,in belirli bi yaşş. Sınırı yok.ergen olsun yada olmasın insan psikolojik sorunları her zaman yaşayabilir ama bu forumda nedense ergen olanlar için farklı yorumlar yapılıyor.herneyse.kardesim sende manevi yönden sorunlu değilsin ama bnm yasadığım sıkıntıyı hissedebiliyorsun.yani demekki sorun bu kısımla ilgili değil.tedavi görüyormuşun zaten.umarım iyileşirsin.
    sence sebebi nedir ? ve senin bu forumda bulunma sebebin ne yani rahatsızlığın?

Karar Dönemi

sebebini bilmiorum.ki insan psikolojisi hjakkında çok fazla bilgim de yok.benim rahatsızlığımın sf olduğunu sanıyordum ama asperger sendromu olduğumu düşünüyorum.iletişim sorunum var.

Alıntı zahixde Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sebebini bilmiorum.ki insan psikolojisi hjakkında çok fazla bilgim de yok.benim rahatsızlığımın sf olduğunu sanıyordum ama asperger sendromu olduğumu düşünüyorum.iletişim sorunum var.
    hiç doktora gitmedin mi? hangi semptomlar var?

Karar Dönemi

yakın zamanda gideceğim.nerdeyse bütün semptomlara uyuyorum.

Sayfa 1/2 12 SonSon