6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: farkındalık, kendini bilme neden bu kadar zor?

Karar Dönemi

Standart farkındalık, kendini bilme neden bu kadar zor?

merhabalar hep insanların yaşımına özendim fikirlerine kişiliklerine hayata kattıkları ne varsa onlar gibi olmak istedim ama yoruldum yalanla bir yere kadar gidemiyorsun bu böyle. 3 yıldır farkındalık diye ortada olan özüne dönme işine kafaya koydum sadece istediğim kendimi bilmekti sadece ne istediğimi ne yapmam gerektiği konusunda kendime bir yol çizmek istiyordum hala da istiyorum ama benlik ego denilen şeyin ne olduğunu hala çözemedim bilinçaltım belkide bu konudan çok etkilendiği için bir şey yapamıyor haldeyim ama nedir bu ego nedir kendini bilmek spiritüellerin anlattıklarıyla değil de gerçekten bunu az da olsa yapabilmiş birisi varsa nedir bu olay?

Karar Dönemi

belki de ego nefistir.

Karar Dönemi

aslinda bu ise baslarken kendini insanlardan soyutliyacaksin ama dusunce olarak . yani yapmis olduklarin yapacaklarinin merkezinde hep kendin olmalisin. bu davranislarinda insanlarin senin icin ne dusundugu muhim olmamali. sen istedin ve yaptin pismanlik duymayacaksin.ama bu kadar kolay degil tabi ve bir anda olabilcek yada tamamen mumkun olabilcek bisey degil bnce

Karar Dönemi melek* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yaşımız kaç olursa olsun bu kendini bilme konusunda kimse kesinlikle tam değil.Eğer tek emin olduğum şey varsa o da budur.
    Kendini tanımaya başlamak için ilk önce hırpalanman lazım.Insanın başına kötü bir şey gelmeyince kendini kötü hissetmeyince kendine dönemiyor maalesef..Bu nedenle bu kötü zamanları fırsata çevirmek gerek.Ölene kadar kendimizi tanırız herhalde
    Yaşamak dünyadaki en nadir şeydir;
    İnsanların çoğu sadece var olurlar ...

Karar Dönemi

kötü şeyler olmuyor değil yaşamım da. zaten ilk adımı attığımda kötü bir haldeydim yalanların içerisindeydim ailem ayrıldı üstüne sevdiğim insanı terkedip gittim ve bu konu ile tanıştım öyleki tek amacım oldu bu konu ama o kadar umursamaz bir insanım ki kendim için bile bunu yapmaya tam anlamıyla kalkışamadım yıllar geçti hala ilk günkü gibi sayılırım sadece değişenler ruhsuz, duygusuz günü birlik yaşayan hayal dahi kurmayı unutan bir birey oldum bunu istiyorum evet ama birden gelsin istiyorum umursayamıyorum öyleki müzikten bile zevk alamaz hale geldim elbetteki kimse tam olarak buna sahip değil ama ufak bir ipucu gerekli sadece bana nefis - ego nedir zihnimizde var olan ses mi yoksa bilinçaltımızdan gelen emirler mi yada her ikiside mi eğer bunlarsa nasıl dengede tutmam gerekli bu öyle bir hal aldıki bende tek amacım bu oldu ama işte gelgelelim bir şey yapamıyorum bilmek ile icraat arasında dağlar kadar fark var ben biliyorum ama icraat yok bir nedenim olmadığında dolayı öylece kalıp gidiyorum sürekli standartların altında bir yolda devam ediyorum.

Karar Dönemi gloxinia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

of kafam karıştı