Sayfa 4/4 İlkİlk 1234
36 sonuçtan 31 ile 36 arası

Konu: huzursuzluk

Karar Dönemi

Alıntı ozkan.akyurek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sorunları illa manevi yönden çözücem diye uğraşmayın ve başarısız olunca da dinden vazgeçiyosunuz.Ortada hormonal veya algısal problem var.Bu sorun halledilirse problem kalmaz
    zaten şuan dinen sarsıntıda . sorunlar bu yüzden oluşuyor insan boşlukta kalıyor. neyse siz var bildiğiniz gibi söyleyin..

Karar Dönemi

kim gerçekten birbirini umursuyorki.tamam gencim.belki sizin kadar tecrübe ve acı çekmişliğim yok.saygı duyuyorum hakta veriyorum ama.işte sorun bu diyorum.manevi yönüm zayıf.bu benim suçumsa tekrar anlamamı sağladığınız için teşekkür ederim.en iyisi ben yine gidip kendimi suçlayarak kendime kızarak kendimi daha iyi bir duruma gireyim. tamam hemen şuan kendimide umursamaktan vazgeçeyim.neden yaşamalıyım öyleyse?

Karar Dönemi

okadar varki birbirini umursayan bakmak yeterli deği görmeye çalışmalısınız. ben mesela sizi umursadığım için yazdım. hatta herkese yardım etmeye çalışıyorum.patch adams filmini izleyin diyeyim..ayrıca biz ne yaptıkki daha sıkılıyoruz diyebilirsiniz. umudunu kaybetme filmini izleyin tavsiyelerden pekte hoşlanmıyorsanız sanırım ...

Karar Dönemi

yoo tavsiyeleri önemserim.ama umursadığınız için teşekkür ederim.herneyse ben daha fazla uzatmak greksiz diye düşünüyorum.teşekkürler

Karar Dönemi gloxinia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bunu yazarak ne kadar faydalı olucam bilmiyorum ama şansımı denicem
    öncelikle olaya din diyerek girmiyorum kavramların algıların ve kişilerin birbirine girdiği bir dünyada yaşıyoruz kimin ne, neyin ne olduğu belirsiz..ama hayatınızdaki sorunlara bakın kim olduğunuzu kendinizi ne istediğinizi neden istediğinizi tanıyın.hayatta her sıkıntı sıkıntı değildir insanlar var yaşamak için her türlü eziyeti çeken insanlar var hayatı parası sosyal statüsü sağlığı herşeyi yerinde olduğu halde mutsuz olup intihar eden.insanlar var bir sakatlıkla hayata tutunan insanlar var hayattan vazgeçen.insanlar var teknolojisi gelişmemiş hayat kalitesinin düşük hastalıkları çok olan parasız sömürge ülkelerinde yaşayan karnını zor doyuran fakat mutlu olan, insanlar var kaliteli yaşayıp sağlıklı olup şehirlerde bunalan.insanlar var birşey için hayatını verebilen, insanlar var sırf yaşamak için yaşayan.daha burası yazıla yazıla yazıla uzatılabilir.sonuca gelirsek herşey insanın içinde biter.belkide ne istediğinizi ne için yaşamanız gerektiğini bilmiyorsunuz.yorum senin ilk yaptığın yorum çok güzel ve aslında aradığın şey (neden) kendi yazdığın cevabında saklı.sen de biliyorsun amaçsız olmadığını, olmaması gerektiğini.amaçsızlığında; düştüğün boşlukta saklı amaç.ve gerçekten ne kadar daha bilinecek sonsuz şeyler olsa da çok şeyi biliyosun.evet dediğin gibi insan acı çekince anlıyo anca.bu dünyada adalet aranmaz ama yine de etme bulma dünyası burası.biz ediyoruz ve yine biz buluyoruz.çektiğimiz acıların da hepsi yine bizim eksikliklerimiz yüzünden.neyin peşinden koştuğumuzun farkında mıyız?belki de olmamız gereken yolda koşmadığımız için bazı şeyler bu kadar acı geliyo

mesela günlük basit bi sorunu ele alıyım; evlilik.her insan güya aşık olur.hayatında en az 1 kez.biçok insanda evlenmeyi ister.ama niye evlenince huzur bulamıyo insanlar? niye artık ev zindan gibi gelecek kadar dar olabiliyor?çünkü ruhundaki o boşluğun, amaçsızlığın içini dolduracak olan şeylerden mahrum olduğu için bi insanı gerektiği gibi, yeterince sevmeyi beceremiyo.bi insanı sevmeyi bilmeyincede her vurgunu aşk zannedipde evleniyo ama bakıyo ki bi espirisi yokmuş

daha yazacak çok şey verecek çok örnek var da mesele zihniyet olunca insanın dili tutuluyo bi noktada.ne diyim günlük hayattan örnek..tıp doktorunun 1. sınıf öğrencisine fizyoloji anlatması gibi işte..çok iyi bi örnek olmadı ama yani bazı şeyleri yaşayarak hissederek anlıyo insan
    Konu gloxinia tarafından (12-08-2013 Saat 02:10 AM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

teşekkür ederim.içimden geçenlerin çoğu için tatmin edici cümleler bulabildim cevabınızda.tabiiki amaçlarım var fakat bnm istediğim ve benim için en doğrusu olduğuna inanmıyorum.yeni bi sayfa açıp kendimi daha çok tanıyarak değerlendirmeler yapmaya başlayacağım.

Sayfa 4/4 İlkİlk 1234