Sayfa 2/2 İlkİlk 12
17 sonuçtan 11 ile 17 arası

Konu: arkadaşlar lütfen bi bakın

Karar Dönemi

Alıntı yorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizim size gösterdimiz yolda nekadar gidebilirsiniz ki ? durum ortada kardeşinizde saplantı mevcut. psikologa gitmesi için ikna etmeniz gerek. psikolog detaylı bir inceleme sonucunda kuzeninle konusup konuşmamaniz hakkında bilgi verir. biz ne soylersek boş. yaşayan siz olsaydiniz belki faydamiz olabilirdi.ama biz sizle konusup başkasını analiz edecek kadar yetenekli değiliz.en doğru karar iyi bir psikologa gitmek.
    konuştukça birşeyler ortaya çıkıyor kardeşim oyun bahanesiyle yani kandırma gibi bir durum var ortada zorlama yok ama bir kandırma var kardeşim kuzenimi kandırmış ve böyle bir olay olmuş bu yüzden kendini tacizci ilan ediyor kafasında
    ama o yaştaki bir genç cinsel konularda karar veremez diye düşünüyorum evet doktora gitmem gerek artık iyi bir analiz yapacaktır belkide kardeşin tacizci diyecek o zaman ne yaparım nasıl ederim bilmiyorum ailesel olarak kötü bir döneme girdik galiba

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

yolda yakinen bir çok psikolog arkadaşım var.hiç biri bu gibi saçma dusuncede asla olmazlar. eğer olursalarda ınan bana o kişinin psikolojiye ihtiyacı var. sizi temin ederim daha detaylı bilgi alırsınız. biz b urda 2ağızdan hiç birşekilde yardımcı. olamayız.sadece fikir verebiliriz.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Cahillik Dönemi elmaelma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Çocukluk merakı fln derdim ama 14 yaş ın bu konuda pekte bilgisiz olduğunu sanmıyorum. Yine de 14 taciz gibi bir durumu konuşmak için oldukça küçük bir yaş gibi geliyor. Durum kardeşinizin hayatını oldukça olumsuz etkiliyor bir anlamda tıkıyorsa, bu basit bir durumdan psikolojik bir hastalığın bahsine kadar gidebilir. Zaten psikolojik tedavi almış kardeşinize destek olup çözüm konusunda onun fazla üzerine gitmeden, kendini daha fazla hırpalamasına da izin vermeden birlikte çözümü konuşmanız. Tekrar psikolojik bir destek gerekip gerekmediğini ve durumun ciddiyetini kavramak adına en kısa zamanda benimde tavsiyem kardeşinizi bir psikoloğa götürmeniz. İçinden tek başına çıkamadığı bu sıkıntılı durumdan psk yardımın yanında sizin de yol göstermeniz önemlidir. Psikolog dan yardım alan kişi nasıl kendini tanımak ve düzeltmekte psikoloğu rehber edinmesi önemliyse, kendini dışardan gözlemleyip kişiye görmediğini anlatan veya hatasını gösteren bir dost veya kardeşte o kadar önemlidir diye düşünüyorum. Bu nedenle onunla birlikte psikoloğa giderek hem onu daha iyi tanıyın hem de gözlemleyip atladığı veya uymadığı noktaları hatırlatarak tekrar deneyin. Aradığınız yardım bilgisini bu şekilde daha iyi edineceğinizi düşünüyorum. Süreçten burada bahsedip takıldığınız veya birkaç tavsiye almak istediğiniz noktaları burada paylaşabilirsiniz. Çok daha iyi bir sonuç alacağınızı umut ediyorum.
    HAYALPEREST

Karar Dönemi

Alıntı elmaelma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çocukluk merakı fln derdim ama 14 yaş ın bu konuda pekte bilgisiz olduğunu sanmıyorum. Yine de 14 taciz gibi bir durumu konuşmak için oldukça küçük bir yaş gibi geliyor. Durum kardeşinizin hayatını oldukça olumsuz etkiliyor bir anlamda tıkıyorsa, bu basit bir durumdan psikolojik bir hastalığın bahsine kadar gidebilir. Zaten psikolojik tedavi almış kardeşinize destek olup çözüm konusunda onun fazla üzerine gitmeden, kendini daha fazla hırpalamasına da izin vermeden birlikte çözümü konuşmanız. Tekrar psikolojik bir destek gerekip gerekmediğini ve durumun ciddiyetini kavramak adına en kısa zamanda benimde tavsiyem kardeşinizi bir psikoloğa götürmeniz. İçinden tek başına çıkamadığı bu sıkıntılı durumdan psk yardımın yanında sizin de yol göstermeniz önemlidir. Psikolog dan yardım alan kişi nasıl kendini tanımak ve düzeltmekte psikoloğu rehber edinmesi önemliyse, kendini dışardan gözlemleyip kişiye görmediğini anlatan veya hatasını gösteren bir dost veya kardeşte o kadar önemlidir diye düşünüyorum. Bu nedenle onunla birlikte psikoloğa giderek hem onu daha iyi tanıyın hem de gözlemleyip atladığı veya uymadığı noktaları hatırlatarak tekrar deneyin. Aradığınız yardım bilgisini bu şekilde daha iyi edineceğinizi düşünüyorum. Süreçten burada bahsedip takıldığınız veya birkaç tavsiye almak istediğiniz noktaları burada paylaşabilirsiniz. Çok daha iyi bir sonuç alacağınızı umut ediyorum.
    çok teşekkür ederim en iyi yolu siz gösterdiniz Allah yardımcımız olsun artık ne diyeyim yaşadığımız şehir çok küçük olduğu için psikolog yok 1 tane bile psikolog yok bu yüzden ne yapacağımı bilmiyorum bu düşünceyle okulda okuyamaz gider kendine birşey yapar anneme anlattım biraz fakat onunda psikolojisi bozuldu önemli birşey yokmuş ama dedim ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum en iyisi bi psikolog bulmak

Karar Dönemi

Alıntı yorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yolda yakinen bir çok psikolog arkadaşım var.hiç biri bu gibi saçma dusuncede asla olmazlar. eğer olursalarda ınan bana o kişinin psikolojiye ihtiyacı var. sizi temin ederim daha detaylı bilgi alırsınız. biz b urda 2ağızdan hiç birşekilde yardımcı. olamayız.sadece fikir verebiliriz.
    fikirleriniz benim için altın değerinde teşekkür ederim hepinize =) dediğiniz gibi bir yol izleyeceğim artık ne yapayım !

Karar Dönemi

kardeşinizde bir düzelme oldu mu?
    şu anki durumu nasıl ?

Karar Dönemi

Standart önerim

Ayna meditasyonu öneririm.
    Kardeşini al yanına bir aynanın karşısına geçin ve oturun. Kendisine suçunu itiraf etsin ve içini döksün yansımasından af dilesin.
    Çok rahatlatacağına eminim, biraz saçma gözüküyor ama denemelisin.
    Şu anda sadece obsesif aslında vicdan yapıyor gözüküyor ama sadece takıntılı olduğunun farkına varmalı.
    Ayrıca şunu da bilmeli ben de ergenlik çağımda deli dolu bi sürü şey yaptım bu son derece doğal inan kimse hatırlamaz bile..Hatta bu tecrübelerin olumlu olduğunu düşünüyorum ben libido dengeler karşı taraf içinde sadece bir donedir suçluluk hissetccek bişey yok.
    Sevgiler.

Sayfa 2/2 İlkİlk 12