Sayfa 1/2 12 SonSon
17 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: arkadaşlar lütfen bi bakın

Karar Dönemi

Standart arkadaşlar lütfen bi bakın

arkadaşlarım kardeşim için burdayım
    benim kardeşim 14 yaşındayken 11 yaşındaki teyzemizin kızının poposuna cinsel uzvunu açıp sürtmüş oyun bahanesiyle şimdi o kadar pişman ki ağlayıp duruyor kendini tacizci sanıyor neden yaptım diyip duruyor oysa ikisi kardeş gibi büyüdüler nasıl olur böyle birşey aklım hayalim almıyor kardeşim üniversiteden döndü bu sene koskoca adam ağlayıp zırlayıp duruyor ben nasıl birine zarar veririm tacizciyim ben diye kafayı sıyırmış ve üstelik sınıfta kalmış 1 yıldır travma ile yaşıyormuş doktora gitmiş ilaçlar almış ama kimseye anlatamadığından kafası gitmiş

bu sene geldi bana anlattı bende çok endişelendim bi ara intihardan bahsetti yüreğimin ağzıma geldi şimdi çok zor durumdayım bir yanda teyzemin kızı bir yanda kardeşim
    teyzemin kızıylada hergün dedemlerde görüşürüz hatta kardeşimde görüşür beraber oynarlar gülerler
    o kadar anlattım bak ergendin o zaman düşenemiyordun bu kadar bi anlık hata yapmışsın olmuş bitmiş şimdi geçmişe nasıl dönelim dedim
    bu eşşek kardeşim panik atak geçirmiş diyor göğsüm ağrıyor kalbim sıkışıyor gözüm seyiiriyor doktora gittik stresten dedi
    biraz araştırdım kardeş travma sonrası stres bozukluğu yaşıyormuş ne laftan ne sözden bıktım artık
    bazen kendini tacizci sanıyormuş bu yüzden ayrı ölmek istiyormuş
    bazen kardeş gibi büyüdüğü insana bu nasıl yaparım diye ağlıyor bide olayı tam hatırlamıyor
    kuzenimde bi sorun yok hani sorun olsa dicem durum çok kötü
    yok bunu da anlamıyor bir gün onunda psikolojisi bozulursa ben ne yaparım diyip duruyor
    ağlamaları hep benim yüzümden diye başlıyor lütfen yardım edin bizden uzakta okuyor gidp kendine birşey yapacak diye korkuyorum
    tutturdu ben kuzenimle konuşacağım diye şimdi konuşacak kız da olayı hatırlayacak belki unuttu gitti olayı
    ne yapmam gerekiyor arkadaşlarım bi yol gösterin bana

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

siz kac yasindasiniz.cinsiyetiniz nedir.bu gibi. durumlarda ben sahsen ciddi ustunde durulmasi gerektini dusunuyorum.si bayansaniz size karssi fikir aldi mi siz boyle bir sey ysamaniz durumnda neler hissedeceginiz gibi seyler genelde empati kurmasi icin fikir alisverisi. teyzeniin. kizi. kac yasinda konusursaniz isler karisik mi bir hasteliga yakalandini vs soyleseniz.baska takintilari mevcut mu
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Karar Dönemi aLoneaqLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    siyah, gök beyaz!

Dediğiniz gibi ergenlik döneminde bu gibi hatalar olabiliyor ama alışılmadık olan bana göre kızın değil erkeğin bu şekilde aşırı tepki vermesi.. Üniversite çağına gelmiş birisi için bu yaptığının çocukluk hatası olduğunun farkına varabilmesi gerekirdi. Yerinizde olsam,(eğer bayansanız)hissettirmeden teyzemin kızının ağzını arardım ki olayın kardeşinizin anlattığından ibaret olup olmadığını öğrenmek adına.. Eğer dahası varsa kardeşinizin gösterdiği aşırı reaksiyon anlam kazanır. Tabii burdan ahkâm kesmekle çözüm bulunacak basit bir konu değil, yaşadığınız her açıdan zor bir durum.. En kısa zamanda iyi bir psikologdan yardım alması için iknâ etmelisiniz kardeşinizi.. Mutlaka faydalı olur, sadece doğru telkinle bile bu olayı saplantı haline getirmekten kurtulabilir.. Umarım en az hasarla üstesinden gelirsiniz bu durumun, geçmiş olsun..
    ¿?

"ki hükmümü kendim veriyorum.. Yakın beni sesim sorulara dönmeden. Küllerimin altında kalacak mutluluk sandığınız ne varsa.."

Karar Dönemi

Alıntı aLoneaqLe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dediğiniz gibi ergenlik döneminde bu gibi hatalar olabiliyor ama alışılmadık olan bana göre kızın değil erkeğin bu şekilde aşırı tepki vermesi.. Üniversite çağına gelmiş birisi için bu yaptığının çocukluk hatası olduğunun farkına varabilmesi gerekirdi. Yerinizde olsam,(eğer bayansanız)hissettirmeden teyzemin kızının ağzını arardım ki olayın kardeşinizin anlattığından ibaret olup olmadığını öğrenmek adına.. Eğer dahası varsa kardeşinizin gösterdiği aşırı reaksiyon anlam kazanır. Tabii burdan ahkâm kesmekle çözüm bulunacak basit bir konu değil, yaşadığınız her açıdan zor bir durum.. En kısa zamanda iyi bir psikologdan yardım alması için iknâ etmelisiniz kardeşinizi.. Mutlaka faydalı olur, sadece doğru telkinle bile bu olayı saplantı haline getirmekten kurtulabilir.. Umarım en az hasarla üstesinden gelirsiniz bu durumun, geçmiş olsun..
    merhaba ben bayanım sizce kuzenimle konuşmalı mıyım
    ama kardeşime güveniyorum yeminler etti emin olun başka yüksek bir olay olsa intihar ederdi çünkü çok üstüne gittim kızlık filan bozuldu mu diye yok dedi öyle birşey olsa kendimi öldürürdüm dedi
    kuzenim ise çok rahat yani bi problem yokmuş gibi halen kardeşime abi diyip sarılıyor
    acaba böyle bir olay olmadı mı kardeşim kafasından uyduruyor

Karar Dönemi

arkadaşlar akıl verebilecek kimse yok mu ?

Karar Dönemi

Allah akıl fikir versin...

Havalar sıcak ya ondandır.
    Sorumlusu benim... Özür dilerim ! Teşekkür ederim !

Cahillik Dönemi elmaelma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Uydurma bir konunun bu noktaya gelebileceğini pek düşünmüyorum. Kardeşinizi nihayetinde en iyi siz tanırsınız. Geldiği noktada sadece büyütülmüş bir olay olması kardeşiniz açısından muhtemel görünüyor. Kardeşinize bu konuda güveniyorsanız ve karşı taraftan olumsuzluk da görmediyseniz Aloneaqle nin dediği gibi teyzenizin kızının ağzını aramanız ve ondan alacağınız tepkiye göre hareket etmeniz bana da daha doğru geliyor. Kardeşiniz durumu kendince büyütmüşse, kardeşinize göre hareket ederseniz bu konu büyür. Yüzleşmek iç rahatlatır; fakat rahatlattığı iç sadece kendi içi olabilir.
    HAYALPEREST

Karar Dönemi

Alıntı elmaelma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uydurma bir konunun bu noktaya gelebileceğini pek düşünmüyorum. Kardeşinizi nihayetinde en iyi siz tanırsınız. Geldiği noktada sadece büyütülmüş bir olay olması kardeşiniz açısından muhtemel görünüyor. Kardeşinize bu konuda güveniyorsanız ve karşı taraftan olumsuzluk da görmediyseniz Aloneaqle nin dediği gibi teyzenizin kızının ağzını aramanız ve ondan alacağınız tepkiye göre hareket etmeniz bana da daha doğru geliyor. Kardeşiniz durumu kendince büyütmüşse, kardeşinize göre hareket ederseniz bu konu büyür. Yüzleşmek iç rahatlatır; fakat rahatlattığı iç sadece kendi içi olabilir.
    kuzenimin ağzını aradım büyük birşey olmamış aynen kardeşimin anlattığı gibi bir olay bir türlü düzelme gösteremiyor kardeşim çok az bir zaman kaldı ne yapacağımı bilmiyorum gerçekten kuzenimde bi sorun yok gülüyor eğleniyor fakat kardeşim daralıyorum diyip duruyor galiba kardeşim takıntı haline getirdi bu konuyu

Karar Dönemi

arkadaşlar burada destek olabilen kimse yok mu ? yani adam akıllı bir yol gösterecek birileri yok mu ?

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

bizim size gösterdimiz yolda nekadar gidebilirsiniz ki ? durum ortada kardeşinizde saplantı mevcut. psikologa gitmesi için ikna etmeniz gerek. psikolog detaylı bir inceleme sonucunda kuzeninle konusup konuşmamaniz hakkında bilgi verir. biz ne soylersek boş. yaşayan siz olsaydiniz belki faydamiz olabilirdi.ama biz sizle konusup başkasını analiz edecek kadar yetenekli değiliz.en doğru karar iyi bir psikologa gitmek.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Sayfa 1/2 12 SonSon