8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: şizofren miyim?

Karar Dönemi

Standart şizofren miyim?

Arkadaşlar ben 16 yaşındayım asosyalim zamanımı pc de geçiririm.Neyse konumuza gelelim.Ben bu yıl okulda çok şeyler yaşadım psikolojim bozuldu artık.Hocadan hakaretler aşağılamalar v.s gibi.Ailemde arkamda durmadı.Bende şöyle durumlar var:
    1.bazen rahatsız etmesede sesler duyuyorum.özellikle gece kafamı yastığa koyduğumda
    2.geceleri evde takip edildiğimi düşünüyorum
    3.geç yatıp geç kalkıyorum kimseyle görüşmek istemiyorum
    4.birden uyandığımda karşımdaki insanı başka şekillerde görüyorum
    5.hergün kalktığımda kendimi başka birisi gibi hissediyorum örnek bugün robert de niro gibi olucam v.s
    evet arkadaşlar benim sorunum nedir?

Banned
    Yer
    utopia

şizofreni te$hisi oldukca guc bir rahatsizliktir.Klinik ortamda hasta bir sure gozlemlendikten sonra ancak tani konula bilir.En kisa surede bir uzmanla gorusup, sorunlarinizi onunla paylasmanizi tavsiye edebilirim ancak..
    Sagliklar dilerim

Karar Dönemi

görülen etkiler normal değil ama bir an önce uzmanla görüşürsen daha sağlıklı bir cevap alabiliirsin .. umarım kısa sürede çözülür sorunlar.

Banned

kesinlikle senin kliniğe yatırılman lazım

Karar Dönemi

Bence senin sorunun kessinlikle sizofrenlik degil sizofrenin kelime anlami kisinin kafasinda kurdugu hayallere inanmasi ve cevresindekileride inandirmaya calismasi.. Gelelim senin sorununa bana kalirsa sen yalnizsin ve ilgi cekmek icin cesitli seyler yapiyosun asosyelim diyosun ve asosyal olmak senin secmin. Kendini duzeltmen icin arkadas bulmalisin..(bunlar benim fikrim amacim kimsenin kalbini kirmak degil.)

Karar Dönemi penguen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

şizofreni kimene nin dediği gibi teşhisi zor ve hemen konulamayan bi hastalık önce başka hastalıklar elenir son teşhis olarak şizofreni konur o da bayaa uzun bi sürede,bence bi doktora danışsan senin için daha iyi olur

Karar Dönemi SonsuzLuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

şizofren olup olmadigi uzman bir doktor karar veriri psikolojik yardım almalısın ..

Karar Dönemi

16 yaşındasın ; güzel bir yaş klinik ve doktor tedavisinden çok ; en iyi doktor da tedavi ede bilecek kişide kendin olacağı kararındayım.

İnsanları bu kadar basit bir şekilde birilerine umut bağlaması bana anlamsız geliyor.Ben 22 yaşındayım 12 yaşından beri insanları ve dünyayı elekten geçirerek yaşıyorum.Yaptığım hatalarda kararlarımı doğru vermediğim için kendimde hata bulup kendimi geliştirmenin ve daha iyi düşünme konusunda zorlayan birisiyim.İnsan beyni bunu bilinçli bir şekilde yaparsa inanın tahmin edemiceğimiz kadar gelişim gösteriyor.

16 yaşında kendini bu şekilde tanımayı başarmış sorununu bulmuş bilgi alarak kendini doğru bir yola sokmak istemen beni etkiledi.Etrafındaki insanlardan IQ daha yüksek olduğunun farkına varmalısın.Sorun olduğunu düşünmekten vazgeçmeyi dene bir sorunun yokmuş gibi yaşa.Yaşıtlarının yaptıkları sana saçma geliyorsa eğer kendi doğrularınla yaşamayı dene.Ama bir şeyden kaçınmalısın kim olacağından çok sen olmayı tercih etmelisin.Senin ne olacağını da sen bulup yapamazsın.İnsan kararlarını ağzından çıkmadan 5 sn. öncesine dek vermiş oluyor.Bağlı olduğumuz sistem bizden daha hızlı calışmakta(Bilimsel olarak kanıtlandı).Kader yazgısı da diye biliriz.

Kendini etrafındaki insanlara düzelmiş olma zorunluluğunu hissetmene gerek yok.
    Korku dediğin şey insana sonradan eklenir doğamızda korku yoktur.
    Biz Türkler duygularımızla yaşayan bir IRK olduğumuz için psikolojik sorunlar bizde daha fazla.
    Bir yaşa geldik den sonra mantığın her şeyi yene bileceğini , aslında duyguların bu kadar pek anlamı olmayacağını fark edeceksin.(Şu an benim için böyle , kişiye göre değişkenlik gösterir.)
    Ama şahsen ben hayatımı kazanmak istiyorsam duygularımdan çok mantığımla hareket etmeliyim.

Kararlarını vermeye başlamalısın.