3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: İnsanlar Sürekli Benden Kaçıyor( Benim için çok önemli)

Karar Dönemi

Angry İnsanlar Sürekli Benden Kaçıyor( Benim için çok önemli)

Merhaba

20 yaşındayım ve sorunum yaşımdan fazla.Yeni tanıştıgım ya da yıllarca tanıdıgım biriyle bile bu sorunu yaşayabiliyorum.İnsanlarla çok zor iletişim kuruyorum,hele göz teması konusunda çok sorun var uzun süre göz teması kuramıyorum.Sanki biriyle konuşurken onu rahatsız ediyormuşum, karşıdaki kişi muhabbeti daha fazla uzatmak istemiyor,gitmek istiyor gibi hissediyorum ama konuştugum kişilerin de sanki hissettiklerimi hissediyorlar ve benden kacmaya çalışıyorlar çünkü hareketlerinden anlıyorum.Özellikle kız arkadaş konusunda biraz daha sıkıntılıyım.Etrafımda çok kız var ama beni onlara baglayacak bir neden bile yok.Yeni tanıştıgım kız arkadaşlarımla ilk zamanlar samimi olabiliyorum ama onları da tanıdıkça tabiri caizse gizemini çözdükçe sıkılmaya başlıyorum.Yaklaşık 1 senedir. kız arkadaşım yok 1 2 arkadaşım dışında takıldıgım başka kimsem de yok.

İnsanlardan uzakta takıla takıla bir maddeyle tanıştım.Bazen her haftasonu bazen 2 haftada bir esrar içiyorum.Bunu da çogunlukla yalnızken yapıyorum.Sürekli düşünce halindeyim bulundugum anın mutlulugunu hissedemiyorum,sürekli aklımda bana sıkıntı yaratan bir şeyler var.Geçenlerde toplu iş görüşmesine gittim,oradaki bayanlarla iletişimimiz çok saçmaydı. Bana o kadar yapmacık geliyolardı ki konuşmak bile istemedim ve sanırım bu yüzden bu işi kaybettim. Liseden ya da üniversiteden arkadaşlarımı gördügümde beni görmezden gelenler ya da yolunu degiştirenler çok fazla.

Geçenlerde annemin çalıştıgı avukatın ofisine gittik kardeşimle. Kardeşimden daha temiz bir yüze sahip olmama ragmen avukat anneme büyük oglun çok sinirli duruyo küçügü daha çok sevdim demiş. Akrabalar arasında da keza öyle.Kardeşlerimi daha çok severler.Benle araları iyi degildir.Misafir geldiginde misafirin yanında oldugum halde bana degilde anneme glun hangi okulda okuyor gibi sacma bir soru sorabiliyorlar.

BENİM PROBLEMİM NEDİR? NASIL ÇÖZEBİLİRİM?

Karar Dönemi

Gerçekten sinirli misin merak ettim doğrusu hem arada bende de oluyo ama insanları çeken şeyin onların sevdiği ya da ilgi odağı olan şeylerden bahsetmek onları bize çeker gibi düşünüyorum.

Karar Dönemi aLoneaqLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    siyah, gök beyaz!

Sanırım kendini yeniliklere ve insanlara karşı zamanla daha fazla kısıtlıyor olmandan dolayı sorun yaşıyorsun.. Kendisi farketmese de insan bu şekilde etrafına görünmez bir duvar örmeye başlıyor. Belki seveceğin insanlara karşı bile ilk görüşteki önyargıların onları daha fazla tanımaktan seni alıkoyuyor olabilir. Seni tanımak isteyenlerse önce önyargılarınla, sonra da kendini soyutladığın dünyana girmek için ekstra çaba göstermek zorunda.. İnsanlar en fazla birkaç kez dener, baktılar olmuyor hayatından çıkıp gider.. Dolayısıyla bu davranışlarınla karşındakinde negatif etki yaratıyorsun, geri dönüşü de negatif oluyor haliyle.. Bu tutumlar gün geçtikçe seni daha fazla yalnızlaştırır. Bu kötü veya sinirli biri olduğun için değil elbette , ince eleyip sık dokuyan, detaycı biri olduğun için diyelim. Bundan sıkıldıysan ve değişmesini istiyorsan eğer, ne kadar sıkıcı ve yapmacık olduğunu düşünsen de karşındakine ilk adımı sen atmalı, çayı sen ikram etmelisin kardeşim.. Birkaç kişiye yeterince zaman tanırsan, etrafındaki duvarların ne kadar gereksiz olduğunu sana kanıtlayacaklardır.. Kal sağlıcakla
    ¿?

"ki hükmümü kendim veriyorum.. Yakın beni sesim sorulara dönmeden. Küllerimin altında kalacak mutluluk sandığınız ne varsa.."