Sayfa 1/5 12345 SonSon
48 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Filmlerden etkilenmek

Karar Dönemi

Standart Filmlerden etkilenmek

Merhaba,

Ben çok fazla film izleyen birisi değilim. Fakat izlediğim bazı filmlerden çok etkileniyorum. Örnek: Film'deki bir bayan oyuncuya aşık olabiliyorum. Yada kendime çok yakın hissediyorum. Filmi izledikten sonra mutlaka kamera arkası çekimleri varsa izliyorum. Bazen çekimlerin yapıldığı yerde, film oyuncularının yanında olmak istiyorum. Mesela en son Hızlı ve Öfkeli 6'yı izlemiştim. Oturup bütün kamera arkası videolarını izledim. İzlerkende mutlu oluyorum .
    Sizce problem nedir ?

ilgisiz kalmış olabilirsin benim fikrim bu başka arkadaşlarıda dinleyelim

Karar Dönemi

Aslında sosyal bir insanım. Ama bazen dışarı çıkarken isteksizlik oluyor. Gitmek istemiyorum. Bu durum beni rahatsız etmiyor tabiki ama, bazende düşündürmüyor değil.

Karar Dönemi

Konu ile ilgili görüş veya bilgisi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum. Teşekkürler

Karar Dönemi Phantom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    tr_TR

http://www.youtube.com/watch?v=9mIZZMyzKZg
    2:07 zamanlı fragman bile izlediğimde uykumun gitmesine sebep olabiliyor. Fakat yine de clickliyorum...
    Bence çok film izlemek ve etkisinde kalmak bir hastalık
    Geçmiş olsun..

Konu Phantom tarafından (26-07-2013 Saat 02:57 AM ) değiştirilmiştir.
    Şüphesiz;
    Her gecenin
    Bir sabahı var
    .

Karar Dönemi

Alıntı sarkastik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    naçizane fikrim bunda herhangi bir sıkıntı olmadığı yönünde. sonuçta sanat denilen şey fanteziden ibarettir. bir yazar neden kitap yazar? ordaki karakterlerin yerine kendini koyar ve bir olay örgüsüyle bunu okuyuculara sunar ve ders niteliğinde bir eser ortaya çıkar. hayal dünyası işte.biz neden kitap okuruz? aynı şekilde karakterlerin yerine kendimizi koyar bir hülyaya dalarız. eğer empati yeteneğimiz olmasaydı,başkasının başından geçen kötü bi olaya hüzünlenmezdik. yada bir aşk hikayesi okuduğumuzda imrenmezdik. yada bir aksiyon filmi izlediğimizde aynı adrenalini tatmak istemezdik. film izlediğinde doğal olarak bir kaç saatliğinede olsa kendini ordaki karakterlerle özdeştiriyosun. ve bu konuya ilgin olduğu içinde kamera arkasınıda izlemişsin belki filmin çekim tekniklerini merak etmişsindir oyuncuların kamera arkasındaki halini tavrını vs..
    benim durumum daha beter ben film izledikten sonra uzun bi süre ayna karşısına geçip ordaki karakterleri canlandırıyorum. kendimi fazla kaptırıyorum olaya yani çünkü yanlızım. hayatımda hiçbir atraksiyon yok. buna fazlasıyla ihtiyacım var. kendimi öykü kahramanlarının, film karakterlerinin yerine koyup yaşamaya,hayatımı devam ettirmeye çalışıyorum.. iyi ki filmler var
    Gerçekten süper bir açıklama olmuş . Bu konuda içimi son derece rahatlattınız. Çok teşekkür ederim

Karar Dönemi

Alıntı sarkastik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    neden bir hastalık olduğunu düşünüyorsun?
    Hastalık olabilir diye düşünüyorum. Sonuçta çevremde benim gibi çok etkilenen bir arkadaşa rastlamadım. Arkadaşlarımla sinemaya gittiğimizde film hakkındaki yorumlarını sorduğum zaman, güzel filmdi diyerek olayı orda kapatıyorlar. Filmde anlatabileceğin hiçmi bişey yok arkadaş. Hani hatunu beğenmedimi ? Şu sahnede şu oyuncu süper oynadı vs vs hiç muhabbeti bile olmuyor. Gençlik parkında crazy dance'dan daha fazla zevk alıyorlar herhalde . Dediğim gibi bu durum bana rahatsızlık vermiyor. Ama bazen etkisi uzun sürüyor.

Karar Dönemi

Örümcek Adam'ı izledikten sonra Örümcek Adam olmak istiyorsan bunu konuşmamız gerekir.

Karar Dönemi melian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yüzüklerin efendisini onlarca kez izleyen, belli bir seviyede elfçe bile öğrenen biri olarak söyleyebilirim ki: kafanızdan hastalık uydurmayın. bu tür şeyleri insanlar garipser ama zarar verici boyuta gelmediği sürece gayet doğaldır.
    ejderhalar, dev kartallar, warglar, büyücüler, savaşçı klanlar vs. olduğu bir dünyayı hayal edebiliyorken, gerçek dünyanın sıkıcı olduğunu düşünmenin neresi anormal?
    may the force be with you

Karar Dönemi

Alakası bile yok diyebilirim.
    Genellikte etkilendiğim filmler dram , romantik , bilim kurgu , fantastik tarzı filmler. Bu filmlerde bir karaktere takılı kalmıyorum. Filim işleyişinden etkilendiğimi söyleyebilirim. Hani film biter ve "vay be keşke böyle olsa" dediğiniz anlar mutlaka olmuştur. Benim ki sadece bundan ibaret. İzlediğim bir filmden örnek verecek olursam; About Time - Zamanda Aşk filmi çok güzel bir filmdi. İzledikten sonra keşke böyle bir şey olsa ya da yapabilsem umuduna kapılmıştım.

Alıntı kallardo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Örümcek Adam'ı izledikten sonra Örümcek Adam olmak istiyorsan bunu konuşmamız gerekir.

Sayfa 1/5 12345 SonSon