6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: sağlıklı düşünememe, iç sıkıntısı

Standart sağlıklı düşünememe, iç sıkıntısı

arkadaşlar ben sorunlarım hakkında aklıma gelen rahatsızlıklarımı doktora gidince unutmıyım diye telefona yazarım şimdi sıkıntılarımın birazını buraya yazıcam hep birlikte konuşarak sonuca varalım

İlk önce bu yaşadığım durumun sebebinin korku olduğunu düşünüyorum belki geçmişte yaşamış oalbileceğim (yaşadım mmı yaşamadım mı bilmiyorum) travmadan kaynaklıdır.
    Aklımın bi köşesinde akıl hastası olma korkusu var ve sanırım böyle olmıyım diye kendimi gerçekte sıkıyorum ve durumum kötüleşiyo.
    hAYATI ZOR yaşamam gerektiğini hissediyorum yani hayatı zor yaşarsam gerçek anlamıyla yaşamış olurum gibi hissediyorum mesela normal birşeyi insanlara yanlış anlayacakları türden söylüyorum ve bana normal cevap vermelerini bekliyorum.
    Sanki yaşamıyomuş gibiyim.Kendimi dışardan izliyo gibiyim Ve sanki bi insanın yaşayabileceği son acıyı yaşamış gibi hissediyorum + Çaresizlik ve kimsenin beni anlamadığı/anlamayacağı düşüncesi.
    Dışarıdan normal biri gibi görünüyorum ama içimde fırtınalar kopuyor.
    Kendimi övmeyince rahat ve güzel işler yaparım ama övünce kendimi tam anlamıyla çıkaramamak durumu var.
    Hissetmemem gereken şeyleri hissetmiş gibiyim.

siz bu durum hakkında ne düşünüyosunuz arkadaşlar? ve şuan işyerindeyim yarım saat önce aşırı bi korku ve terleme geldi sanki kendime bişey yapma vakti geldi gibi düşünceler geldi korktum.

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

ne kadar zamandir bu dusunceler mevcut ? travma dediniz nedir ne yaşadiniz ?
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Alıntı yorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne kadar zamandir bu dusunceler mevcut ? travma dediniz nedir ne yaşadiniz ?
    travma olarak ne yaşadığımı bilmiyorum ben 11-12 yaşımdan beri yabancılaşma yaşıyorum ve o amanlar sadece bende olan bişi diye biliyodum.şimdi 19 yaşındayım, travma olarak 2-3 şey sayabilirim ama bilmiyorum onlar travmamıdır.Bu sene içinde sıklaştı bu düşünceler

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

herhangi bir doktora gitmediniz mi yoksa yeni mi gideceksiniz. nörolojik testler de yapmanin faydasi var.unutkanlik algı da bozukluk ve birçok şey mesela b12vitamini eksikli sebeb olabiliyor.bunları da doktora belirtmnizde fayda si var.bizim burda pek yardımci olabilecegimizi düşünmüyorum.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Banned
    Yer
    Heryer Hicbiryer

Forum üzerinden yillarca tartisilabilir, yüzlerce teşhis koyulabilir, fakat size bir fayda saglayacagini düşünmüyorum. Burada en ufak yanlis bir fikir, sizde cok kotu sonuçlara sebebiyet verebilir. Bu yüzden bir kac farkli uzmana danışarak teşhis ve teyit ettirip, ona gore bir tedavi uygulamak en doğrusu.
    Gecmis olsun.

Alıntı yorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herhangi bir doktora gitmediniz mi yoksa yeni mi gideceksiniz. nörolojik testler de yapmanin faydasi var.unutkanlik algı da bozukluk ve birçok şey mesela b12vitamini eksikli sebeb olabiliyor.bunları da doktora belirtmnizde fayda si var.bizim burda pek yardımci olabilecegimizi düşünmüyorum.
    doktora gittim hatta düzenli olarak aynı doktora gitmeye yeni başladım ve alanında uzman "duygudurum bozuklukları" , "dissosiyatif bozuklukları" , "travma" ilgi alanları.Ağustos da tekrar gidicm ve beni terapiyede yönlendirmesini istiycem